Dane na żywo · według krajów

Udział chatbotów AI w rynku według krajów

Według stanu na wrzesień 2026 ChatGPT jest wiodącym chatbotem AI pod względem udziału w wejściach na strony internetowe w 115 z 116 krajów z wiarygodnymi danymi. Jego udział jest najwyższy w kraju: Iran (95,4%), a najniższy w kraju: Venezuela (6,1%). Pozostali liderzy: Gemini (Venezuela).

Autor: Zespół redakcyjny Essentras. Dane: StatCounter Global Stats. Liczby i zdania na tej stronie są obliczane na podstawie danych przy każdej aktualizacji.

Aktualizacja: 14 października 2026. Dane do: wrzesień 2026.

Miesiąc październik 2026 jeszcze trwa (minęło 14 dni). Pokazujemy go osobno jako dane od początku miesiąca i nie uwzględniamy w głównych wskaźnikach.

Co mierzy ten wskaźnik. Udział w ruchu z chatbotów AI: spośród wszystkich wizyt na stronach internetowych pochodzących z chatbotów AI, odsetek generowany przez poszczególnych asystentów. Wskaźnik mierzy ruch kierowany do witryn. Nie jest liczbą użytkowników.

Mapa świata: kto prowadzi i jak wyraźnie

Ciemniejsza zieleń oznacza wyższy udział ChatGPT w wejściach z chatbotów AI. Kraj, w którym prowadzi inny asystent, przyjmuje jego kolor. Szary oznacza brak wiarygodnych danych lub kraj zbyt mały, by zobaczyć go w tej skali (małe państwa widać w tabeli).

  • ChatGPT prowadzi, udział w wejściach
  • od 0 do 60%
  • od 60 do 70%
  • od 70 do 80%
  • od 80 do 90%
  • 90% i więcej
  • Gemini
  • Brak wiarygodnych danych

Lider i udział ChatGPT według krajów

Posortowano według udziału ChatGPT, od najwyższego. Przy włączonym JavaScript kliknięcie nagłówka kolumny umożliwia sortowanie.

KrajLiderUdział lideraChatGPTGeminiClaude
IranChatGPT95,4%95,4%1,1%0,4%
SloveniaChatGPT90,1%90,1%6,9%0,4%
CyprusChatGPT89,4%89,4%6,2%0,4%
MaltaChatGPT89,1%89,1%5,8%1,2%
AlbaniaChatGPT88,4%88,4%8,7%1,5%
CroatiaChatGPT88,2%88,2%7,6%0,6%
UruguayChatGPT87,6%87,6%10,3%0,5%
AzerbaijanChatGPT86,3%86,3%10,3%0,8%
DenmarkChatGPT85,6%85,6%7,4%1,6%
North MacedoniaChatGPT85,5%85,5%10,6%0,9%
EstoniaChatGPT85,2%85,2%8,0%2,2%
LatviaChatGPT85,1%85,1%10,0%0,8%
IndonesiaChatGPT85,0%85,0%6,1%0,6%
RomaniaChatGPT84,3%84,3%10,4%1,4%
Bosnia & HerzegovinaChatGPT84,2%84,2%11,4%1,6%
PakistanChatGPT84,0%84,0%12,9%1,3%
AustriaChatGPT83,3%83,3%9,7%1,2%
LithuaniaChatGPT83,0%83,0%10,9%2,5%
NepalChatGPT82,9%82,9%13,3%1,1%
SerbiaChatGPT82,9%82,9%12,6%1,0%
NetherlandsChatGPT82,7%82,7%9,0%1,5%
NorwayChatGPT82,4%82,4%9,8%1,3%
KuwaitChatGPT82,2%82,2%14,2%0,2%
MoldovaChatGPT81,8%81,8%12,1%1,8%
SwedenChatGPT81,7%81,7%11,5%1,4%
MalaysiaChatGPT81,5%81,5%13,5%0,4%
IcelandChatGPT81,3%81,3%6,0%5,4%
ChinaChatGPT81,2%81,2%11,6%0,4%
BulgariaChatGPT81,1%81,1%14,3%0,7%
GreeceChatGPT81,0%81,0%14,5%1,2%
United Arab EmiratesChatGPT80,7%80,7%13,4%1,3%
PolandChatGPT80,6%80,6%14,2%0,7%
GeorgiaChatGPT80,3%80,3%16,5%1,5%
LuxembourgChatGPT80,2%80,2%8,7%3,3%
South AfricaChatGPT80,1%80,1%8,9%1,2%
MoroccoChatGPT79,9%79,9%15,7%1,1%
United KingdomChatGPT79,8%79,8%10,2%1,6%
BelgiumChatGPT79,7%79,7%11,1%1,7%
OmanChatGPT79,3%79,3%15,8%0,4%
SwitzerlandChatGPT79,2%79,2%12,5%1,5%
PeruChatGPT79,1%79,1%14,5%0,7%
FranceChatGPT79,0%79,0%11,8%1,8%
GermanyChatGPT78,9%78,9%11,3%1,4%
PortugalChatGPT78,6%78,6%13,8%1,3%
LebanonChatGPT78,6%78,6%17,4%1,2%
HungaryChatGPT78,5%78,5%16,1%0,9%
SlovakiaChatGPT78,1%78,1%14,7%0,8%
AustraliaChatGPT78,1%78,1%9,6%1,8%
IrelandChatGPT78,0%78,0%12,1%2,4%
JordanChatGPT78,0%78,0%16,6%0,6%
QatarChatGPT77,9%77,9%13,6%0,7%
New ZealandChatGPT77,8%77,8%12,3%1,4%
Costa RicaChatGPT77,8%77,8%14,4%1,1%
NigeriaChatGPT77,6%77,6%14,1%1,5%
SpainChatGPT77,6%77,6%14,6%1,1%
IndiaChatGPT77,3%77,3%16,0%1,4%
SingaporeChatGPT77,2%77,2%14,7%1,5%
FinlandChatGPT76,9%76,9%12,1%2,7%
BrazilChatGPT76,5%76,5%18,1%1,1%
ArmeniaChatGPT76,5%76,5%16,5%3,4%
TunisiaChatGPT76,4%76,4%18,7%1,2%
TürkiyeChatGPT75,5%75,5%21,8%0,7%
AngolaChatGPT75,3%75,3%16,6%1,2%
ParaguayChatGPT75,0%75,0%18,7%0,2%
BangladeshChatGPT75,0%75,0%21,5%1,0%
United StatesChatGPT74,9%74,9%13,4%1,9%
Saudi ArabiaChatGPT74,7%74,7%16,9%1,0%
PhilippinesChatGPT74,7%74,7%14,9%0,9%
Trinidad & TobagoChatGPT74,5%74,5%17,1%0,0%
ArgentinaChatGPT74,5%74,5%19,2%1,6%
CzechiaChatGPT74,3%74,3%16,2%0,9%
JapanChatGPT74,1%74,1%16,7%0,9%
JamaicaChatGPT73,2%73,2%18,2%0,4%
UzbekistanChatGPT72,9%72,9%23,8%1,1%
HondurasChatGPT72,7%72,7%20,8%0,9%
Dominican RepublicChatGPT72,7%72,7%18,0%0,4%
EgyptChatGPT72,2%72,2%21,4%0,8%
SenegalChatGPT71,9%71,9%13,9%1,3%
EcuadorChatGPT71,6%71,6%19,8%1,4%
CanadaChatGPT71,1%71,1%16,5%2,2%
Puerto RicoChatGPT71,1%71,1%16,4%1,4%
MexicoChatGPT70,9%70,9%21,5%0,5%
UkraineChatGPT70,8%70,8%25,2%0,8%
GhanaChatGPT70,7%70,7%15,9%4,4%
Côte d’IvoireChatGPT70,2%70,2%18,8%1,3%
ThailandChatGPT69,8%69,8%24,7%1,2%
ItalyChatGPT69,6%69,6%19,6%1,3%
PanamaChatGPT69,3%69,3%22,0%1,1%
KenyaChatGPT69,0%69,0%20,9%2,1%
El SalvadorChatGPT68,9%68,9%23,9%0,5%
TanzaniaChatGPT68,8%68,8%23,9%2,0%
UgandaChatGPT68,8%68,8%19,9%0,9%
IraqChatGPT68,2%68,2%27,2%0,5%
AlgeriaChatGPT68,0%68,0%25,9%1,3%
KazakhstanChatGPT67,8%67,8%26,4%2,1%
ChileChatGPT67,6%67,6%25,3%1,6%
VietnamChatGPT67,4%67,4%27,2%1,0%
ColombiaChatGPT67,1%67,1%24,8%1,4%
Sri LankaChatGPT66,7%66,7%28,6%1,0%
TaiwanChatGPT66,3%66,3%25,0%1,2%
IsraelChatGPT65,9%65,9%27,2%1,7%
BoliviaChatGPT64,8%64,8%27,0%0,8%
ZimbabweChatGPT64,4%64,4%21,6%1,6%
GuatemalaChatGPT64,4%64,4%30,1%0,7%
South KoreaChatGPT64,3%64,3%29,4%0,8%
MongoliaChatGPT64,2%64,2%28,1%1,4%
MontenegroChatGPT62,9%62,9%32,3%0,3%
CambodiaChatGPT59,9%59,9%30,9%0,4%
LaosChatGPT57,6%57,6%33,8%0,0%
Myanmar (Burma)ChatGPT55,8%55,8%37,6%0,0%
EthiopiaChatGPT52,8%52,8%38,4%4,3%
Hong Kong SAR ChinaChatGPT51,7%51,7%29,5%0,2%
CameroonChatGPT49,4%49,4%42,6%1,3%
ZambiaChatGPT44,6%44,6%30,3%1,0%
RussiaChatGPT36,1%36,1%31,6%5,7%
VenezuelaGemini85,2%6,1%85,2%0,0%

Jak czytać te dane i co pominęliśmy

  • Udział w ruchu z chatbotów AI: spośród wszystkich wizyt na stronach w danym kraju, które pochodzą z chatbota AI, odsetek przypadający na poszczególnych asystentów. Nie jest to liczba użytkowników i nie pokazuje, jak duży ruch z AI ma dany kraj.
  • StatCounter mierzy ruch w serwisach swojej sieci. W mniejszych krajach próba jest mniejsza, więc udziały mogą tam silniej zmieniać się z miesiąca na miesiąc.
  • Każdy kraj z tabeli przeszedł nasz test wiarygodności dla ostatniego pełnego miesiąca: co najmniej 3 asystentów z realnym udziałem i brak skoku udziału ChatGPT o więcej niż 30 punktów między dowolnymi dwoma z ostatnich 6 miesięcy. 2 z 118 przetestowanych krajów nie przeszło testu lub nie miało danych.

Udział w rynku AI: ChatGPT, Gemini, Claude i wszystkie główne chatboty AI · ChatGPT

Aktualizacja: 14 października 2026. Dane do: wrzesień 2026.

FAQ

Udział chatbotów AI w rynku według krajów: najczęstsze pytania

Który chatbot AI przoduje w największej liczbie krajów?▾

ChatGPT przoduje w 115 z 116 krajów z wiarygodnymi danymi na wrzesień 2026, według udziału w ruchu z chatbotów AI (StatCounter Global Stats).

Który kraj ma najwyższy udział ChatGPT?▾

Iran ma najwyższy udział ChatGPT wśród krajów z wiarygodnymi danymi: 95,4% ruchu z chatbotów AI na wrzesień 2026. Najniższy jest w kraju Venezuela: 6,1%.

Gdzie inny chatbot AI wyprzedza ChatGPT?▾

Gemini (Venezuela)

Na ile wiarygodne są dane dla krajów?▾

Są to udziały w ruchu według StatCounter, które przed publikacją sprawdzamy pod kątem spójności. W małych krajach próba jest mniejsza, więc różnice rzędu kilku punktów należy interpretować ostrożnie. Kraje, które nie przejdą naszego testu wiarygodności, są pomijane, a nie szacowane.

Jak często dane są aktualizowane?▾

Dane sprawdzamy ponownie co 2 dni. StatCounter publikuje wyniki miesięcznie, a poprzedni miesiąc zamyka się w pierwszych dniach następnego.

Dane: StatCounter Global Stats, AI Chatbot Market Share, licencja CC BY-SA 3.0. Opracowane tabele i wykresy na tej stronie udostępniamy na licencji CC BY-SA 3.0. StatCounter CC BY-SA 3.0

Sprawdź, co ChatGPT, Gemini i Claude mówią o Państwa marce

Udział w rynku pokazuje, ile ruchu generują asystenci. Bezpłatny AI Check pokazuje, co mówią, gdy kupujący pyta o Państwa kategorię.