Ostatnia aktualizacja · zweryfikowane przez: Alex Kennedy, Founder

platformy zapytań dziennikarzy i oprogramowanie PR / Alternatywy

14 najlepszych alternatyw i konkurentów dla Featured (formerly Terkel) (2026)

Alex Kennedy, Założyciel/Zweryfikowano: 8 paź 2026/Sprawdzone strony z cennikami dostawców: 63/Jak porównywaliśmy

Qwoted, Muck Rack, Connectively i HARO to nazwy najczęściej zestawiane z Featured, a do tego Essentras dla kupujących, którzy chcą potwierdzonej publikacji zamiast kolejnej kolejki zapytań. Prawdziwy podział to liczba wysłanych zgłoszeń kontra gwarantowany rezultat: narzędzia abonamentowe sprzedają dostęp do rywalizacji o publikacje, a Essentras sprzedaje samą publikację, w podanej cenie.

Alternatywy dla Featured (formerly Terkel) w skrócie

Porównanie alternatyw dla Featured (formerly Terkel)
DostawcaCena wejściowaCennikNajlepsze dla
EssentrasTa stronaZa publikację, z ceną każdego medium podaną przed złożeniem zamówieniaCennik publicznyKupujący, którzy potrzebują jednego artykułu w znanym medium do określonej daty, a nie procesu pitchingu prowadzonego bez końca.
Featured (formerly Terkel)$0/mies.Model mieszanyNiezależni specjaliści PR, marketerzy in-house i małe agencje, które chcą mieć stały, samodzielny proces zgłoszeń obejmujący zapytania dziennikarzy (HARO/Connectively), podcasty i publikacje autorskie, z pomocą AI w redagowaniu i ustalaniu priorytetów odpowiedzi.
Qwoted$149/mies.Model mieszanySpecjaliści PR, marketerzy in-house i indywidualni eksperci merytoryczni, którzy chcą mieć stały, wysokowolumenowy dostęp do przychodzących zapytań dziennikarzy, na które mogą odpowiadać, zamiast jednej gwarantowanej publikacji medialnej.
Connectively$0/mies.Cennik publicznyNiezależni eksperci, samodzielni konsultanci oraz małe zespoły PR/SEO, które chcą mieć stały, tani kanał do samodzielnego odpowiadania na bieżące zapytania dziennikarzy i wydawców oraz okazjonalnego zdobywania wzmianek prasowych, zamiast kupować jedną konkretną gwarantowaną publikację.
Muck RackTylko wycenaRozmowa z handlowcemWewnętrzne zespoły komunikacji/PR oraz agencje, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i potrzebują stałej bazy, procesu pitchingu i narzędzia do monitoringu publikacji, a nie pojedynczej zakupionej publikacji.
Prowly (now Semrush AI PR Toolkit)$149/mies.Cennik publicznyZespoły PR in-house lub agencje, które potrzebują stałej bazy dziennikarzy, pitchowania wspieranego przez AI i monitoringu mediów na dużą skalę, a nie kupujący, który chce jednej konkretnej, nazwanej publikacji.
CisionTylko wycenaRozmowa z handlowcemZespoły komunikacji w dużych firmach lub agencjach, które potrzebują całorocznego, stale działającego monitoringu mediów, kontaktu z dziennikarzami i raportowania, a nie pojedynczej zweryfikowanej publikacji.
PR NewswireTylko wycenaRozmowa z handlowcemSpółki publiczne, zespoły IR/compliance i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują dystrybucji na poziomie regulowanych obowiązków informacji finansowych (kanały AP i terminale finansowe) i akceptują wycenę wyłącznie na zapytanie, uwarunkowaną członkostwem.
Help a Reporter Out (HARO)$0Plan bezpłatnySamodzielni założyciele, autorzy i małe firmy, które mają czas na codzienne pitchowanie, chcą bezpłatnej lub taniej (poniżej $30/mies.) ekspozycji w wielu formatach earned media i nie potrzebują gwarancji konkretnego medium ani adresu URL.
MeltwaterTylko wycenaRozmowa z handlowcemDuże zespoły PR/komunikacji i agencje, które potrzebują ciągłego monitoringu mediów i social media na skalę korporacyjną, obejmującego wiele marek, rynków i języków, a nie pojedynczej publikacji.
Source of Sources (SOS)BezpłatnieCennik publicznyIndywidualni eksperci, konsultanci i właściciele małych firm, którzy mają czas, by osobiście śledzić wspólną skrzynkę z zapytaniami reporterów i na nie odpowiadać, chcą bezpłatnie próbować swoich sił w najlepszych mediach typu earned media i akceptują brak jakiejkolwiek gwarancji publikacji, medium czy terminu.
Prezly€100/mies.Cennik publicznyZespoły PR/komunikacji, które chcą prowadzić własne, stałe działania prasowe i utrzymywać stały markowy newsroom, zamiast kupować pojedynczą publikację
Agility PR SolutionsTylko wycenaRozmowa z handlowcemZespoły PR/komunikacji ze średnich firm i agencji, które chcą jednej subskrypcji obejmującej wyszukiwanie kontaktów medialnych, pitchowanie oraz wielokanałowy monitoring (wiadomości/radio i telewizja/social media/podcasty) i którym odpowiada negocjowanie wyceny oraz rocznej umowy z działem sprzedaży zamiast zakupu według opublikowanego cennika.
The HOTH$150Model mieszanyAgencje i marketerzy in-house, którzy chcą zamawiać u jednego dostawcy produktowego backlinki, komunikaty prasowe, wzmianki PR i usługi „AI visibility” osobno lub w miesięcznym abonamencie zarządzanego SEO, bez samodzielnego weryfikowania poszczególnych wydawców.

Published list pricing, checked 4 października 2026 on each vendor's own site. Vendors change pricing and add-ons without notice, and quote-only vendors negotiate per deal, so confirm at the source before you buy. Anything we could not verify is marked, not estimated.

Dlaczego kupujący szukają alternatyw dla Featured

  • 01Każdy płatny poziom, w tym Pro+ do $299 miesięcznie, jest limitowany dziennym przydziałem użycia AI, a nie liczbą publikacji czy wynikami, więc kupujący płaci za zdolność wysyłania zgłoszeń, a nie za rezultat.
  • 02Najniższa stawka wymaga opłacenia z góry całego roku, a z regulaminu Featured wynika, że opłaty już wniesione nie podlegają zwrotowi, a rezygnacja wchodzi w życie dopiero w kolejnym okresie rozliczeniowym.
  • 03Powtarzającym się zarzutem jest duża konkurencja: wielu subskrybentów odpowiada na to samo zapytanie i zwykle wybierana jest tylko jedna osoba. Ilustruje to opinia z Trustpilot, w której użytkownik zgłosił wybór tylko 1 z 48 udzielonych odpowiedzi.
  • 04Obowiązkowa weryfikacja przez LinkedIn, aby występować jako źródło, to częsty zarzut na Trustpilot. Recenzenci twierdzą, że wyklucza ona wykwalifikowanych specjalistów, w tym lekarzy i nauczycieli, którzy nie prowadzą profilu na LinkedIn.
  • 05Nie podano zasad dotyczących tego, czy powstały link jest dofollow czy nofollow, ani możliwości wyboru, które medium lub który dziennikarz ostatecznie wykorzysta zgłoszenie.
  • 06Recenzenci zauważają, że część domen wydawców, które faktycznie wykorzystują odpowiedź, ma zaledwie około 100 odwiedzin miesięcznie mimo wysokiego wskaźnika domain authority, więc nawet sukces może przynieść niewielki ruch.

Zanim zdecydują się Państwo na zmianę. Podwyższenie pakietu działa natychmiast; obniżenie lub anulowanie obowiązuje dopiero od początku kolejnego cyklu rozliczeniowego, więc subskrybent roczny, który chce zrezygnować w trakcie okresu, zachowuje wyższy pakiet (i zapłacił już bezzwrotne opłaty roczne) do końca opłaconego roku. Na stronie dostawcy nie znaleziono opublikowanej polityki eksportu ani przenoszenia danych.

14 najlepszych alternatyw dla Featured (formerly Terkel): pełne omówienie

Każda pozycja zawiera koszt, to, co daje budżet, jej ograniczenia oraz profil klienta, dla którego jest odpowiednia. Published list pricing, checked 4 października 2026 on each vendor's own site. Vendors change pricing and add-ons without notice, and quote-only vendors negotiate per deal, so confirm at the source before you buy. Anything we could not verify is marked, not estimated.

1.

Essentras

Katalog wskazanych publikacji, z których każda przed zakupem pokazuje własną cenę, czas realizacji i zasady dotyczące linków.

CenaZa publikację, z ceną każdego medium podaną przed złożeniem zamówieniaNajlepsze dlaKupujący, którzy potrzebują jednego artykułu w znanym medium do określonej daty, a nie procesu pitchingu prowadzonego bez końca.

Zalety

  • Każde medium pokazuje przed płatnością własną cenę, czas realizacji i zasady dofollow lub nofollow, więc porównanie odbywa się, zanim pieniądze zmienią właściciela, a nie po fakcie.
  • Efektem jest potwierdzony, działający URL w wybranej publikacji, a nie pitch wysłany do wspólnej kolejki, której wydawca może nigdy nie otworzyć.
  • Bez subskrypcji, bez liczby stanowisk i bez minimum: pojedyncza publikacja jest pełnoprawnym zamówieniem, a nie ma okresu wypowiedzenia ani daty odnowienia do zapamiętania.

Wady

  • Nie jesteśmy produktem programistycznym: bez panelu, bez bazy mediów, bez monitoringu i bez alertów, więc zespół potrzebujący codziennych narzędzi PR nadal potrzebuje jednej z tych platform.
  • Publikacja kupiona u nas jest publikacją płatną, a nie niezależnym wyborem redakcyjnym dziennikarza. Mówimy o tym wprost, zamiast przedstawiać ją jako zdobytą prasę (earned press).
  • Jesteśmy mniejsi niż dostawcy platform: w standardowym zamówieniu nie ma modelu licencji na użytkownika, SSO, portalu zakupowego ani dedykowanego opiekuna konta.

Werdykt. Kupuj u nas, gdy efektem ma być konkretny adres URL w konkretnym medium do konkretnej daty. Zostań przy subskrypcji, gdy potrzebujesz stałego pitchingu, monitoringu lub bazy mediów, bo tego nie sprzedajemy.

3.

Qwoted

Platforma zapytań dziennikarzy: specjaliści PR, marketerzy i indywidualni eksperci płacą za liczbę zgłoszeń (pitchy), by odpowiadać na bieżące zapytania dziennikarzy, zamiast kupować publikację wprost.

Cena$149/mies.Najlepsze dlaSpecjaliści PR, marketerzy in-house i indywidualni eksperci merytoryczni, którzy chcą mieć stały, wysokowolumenowy dostęp do przychodzących zapytań dziennikarzy, na które mogą odpowiadać, zamiast jednej gwarantowanej publikacji medialnej.G24.4/5 (~20-23 opinii, według wyników wyszukiwania strony opinii G2; bezpośrednie pobranie strony G2 zwróciło błąd 403, więc wartość nie została niezależnie zweryfikowana na samej stronie)Trustpilot3.3-3.5/5 (121 opinii, domena qwoted.com)

Cennik: Bezpłatnie (plan Basic: 2 pitche/mies., 2-godzinne opóźnienie) $149/mies. (Pro, rozliczenie miesięczne) lub $99/mies. przy przedpłacie rocznej $1,188/rok

Basic
$0/mies.
2 pitche miesięcznie, 2-godzinne opóźnienie, zanim można odpowiedzieć na zapytanie, dostęp do bazy dziennikarzy, alerty w czasie rzeczywistym, codzienny e-mail z okazjami
Pro
$149/mies. (lub $99/mies. przy rozliczeniu rocznym w wysokości $1,188/rok, na stronie pokazane jako obniżka z $1,788/rok)
35 pitchy miesięcznie, bez opóźnienia odpowiedzi, a także baza wydarzeń i nagród, pitch intelligence oraz narzędzia do badania okazji
Teams
Wycena indywidualna/enterprise (kontakt z działem sprzedaży)
Nielimitowane pitche, bez opóźnienia, zarządzanie zespołem, white-labeling, panel administratora, cotygodniowe raporty aktywności, wsparcie premium i szkolenia

Zalety

  • 35 pitchy miesięcznie bez opóźnienia odpowiedzi w Pro ($149/mies. lub $99/mies. przy płatności rocznej) wobec zaledwie 2 pitchy miesięcznie i 2-godzinnego opóźnienia w bezpłatnym planie Basic: płatny plan daje zarówno większy wolumen, jak i możliwość odpowiedzi od razu po pojawieniu się zapytania.
  • Plany Pro i Teams dodają do podstawowej platformy narzędzia badawcze: bazę wydarzeń i nagród, „pitch intelligence” oraz badanie okazji, których nie mają użytkownicy bezpłatni.
  • Stały dostęp do aktualnej bazy przychodzących zapytań dziennikarzy z szerokiego grona mediów, z alertami w czasie rzeczywistym i codziennym zestawieniem okazji, działający jak ciągły strumień szans, a nie jednorazowa transakcja.

Wady

  • Ceny powyżej Pro są tylko na zapytanie: plan Teams/enterprise (nielimitowane pitche, miejsca dla zespołu, white-labeling, dedykowany opiekun konta) nie ma opublikowanej ceny, więc kupujący muszą skontaktować się z działem sprzedaży, by poznać rzeczywisty koszt skalowania powyżej 35 pitchy miesięcznie.
  • Subskrypcja daje dostęp do pitchowania, a nie gwarantowaną publikację ani wybór medium: odpowiadasz na otwarte zapytania dziennikarzy razem ze wszystkimi innymi subskrybentami, bez pewności, że dziennikarz wykorzysta Twój pitch, i bez wpływu na to, w jakim wydawnictwie lub materiale się pojawi.
  • Płatności są ostateczne i bezzwrotne, bez proporcjonalnego zwrotu przy rezygnacji w trakcie okresu rozliczeniowego, a niższa stawka Pro $99/mies. wymaga opłacenia z góry całego roku ($1,188), zamiast płacenia $149/mies. z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie.

Sprawdzone u źródła

  • Plan Basic jest bezpłatny: 2 pitche miesięcznie z 2-godzinnym opóźnieniem, zanim użytkownicy bezpłatni mogą odpowiedzieć na zapytanie dziennikarza. [źródło]
  • Plan Pro kosztuje $149/miesiąc (lub $99/miesiąc przy rozliczeniu rocznym w wysokości $1,188/rok), z 35 pitchami miesięcznie i bez opóźnienia odpowiedzi. [źródło]

Werdykt. Qwoted to wybór dla osoby, która chce większego płatnego limitu zgłoszeń, 35 miesięcznie bez opóźnienia w odpowiedziach, za $149/mies. (lub $99/mies. przy opłaceniu roku z góry), jako najbardziej bezpośredni zamiennik modelu Featured opartego na zgłaszaniu i rywalizacji.

4.

Connectively

część Featured (Featured.com); podmiot prawny prowadzący działalność to Terkel, Inc., dba Connectively / dba Featured

Platforma Q&A dla dziennikarzy i wydawców, na której eksperci merytoryczni odpowiadają na bieżące zapytania mediów w nadziei na wzmianki prasowe; należy do Featured (Featured.com), która jest też właścicielem HARO.

Cena$0/mies.Najlepsze dlaNiezależni eksperci, samodzielni konsultanci oraz małe zespoły PR/SEO, które chcą mieć stały, tani kanał do samodzielnego odpowiadania na bieżące zapytania dziennikarzy i wydawców oraz okazjonalnego zdobywania wzmianek prasowych, zamiast kupować jedną konkretną gwarantowaną publikację.Trustpilot2.8/5 na podstawie 7 opinii (profil zweryfikowany przez firmę)

Cennik: $0/mies. (plan Free: 3 odpowiedzi + 1 artykuł z podpisem/miesiąc); najtańszy płatny plan to Lite za $19/mies., lub $11/mies. przy rozliczeniu rocznym

Free
$0/mies.
3 odpowiedzi/miesiąc, 1 artykuł autorski/miesiąc, wczesny dostęp do zapytań HARO, Expert Profile Page, 3 dzienne alerty słów kluczowych, czat AI + wsparcie e-mail
Lite
$19/mies. ($11/mies. przy płatności rocznej)
Wszystko z planu Free, plus 10 odpowiedzi/miesiąc, spersonalizowane dopasowanie zapytań, 10 dziennych alertów słów kluczowych, miesięczne raporty skuteczności, spersonalizowane wsparcie e-mail, listy blokowanych publikacji
Pro
$49/mies. ($29/mies. przy płatności rocznej, + dodatkowe opłaty za stanowiska)
Wszystko z planu Lite, plus nieograniczona liczba odpowiedzi i artykułów autorskich (z limitem zabezpieczającym przed nadużyciami), widoczność Link Type & Domain Authority, PR Intelligence, 25 alertów słów kluczowych w czasie rzeczywistym, priorytetowe wsparcie, Connectively AI

Zalety

  • Aktualny, przeszukiwalny strumień zapytań dziennikarzy i wydawców, w tym wczesny dostęp do zapytań HARO, na które płacący członek może odpowiadać tak często, jak pozwala jego plan; Pro/Business oferują nieograniczoną liczbę odpowiedzi i zgłoszeń artykułów autorskich (z zastrzeżeniem zabezpieczeń przed nadużyciami).
  • Narzędzia do odkrywania mediów w planie biznesowym: przeszukiwalna baza mediów, rekomendacje dziennikarzy oparte na AI, listy medialne do tworzenia i eksportu oraz dostęp do premium API do prowadzenia własnego outreachu.
  • Przejrzyste, opublikowane ceny oprogramowania w rozliczeniu miesięcznym lub ze zniżką rocznie, bez abonamentu agencyjnego, plus kredyty pay-as-you-go (kredyty nie wygasają, bez wymaganej subskrypcji) dla kupujących, którzy chcą tanio wypróbować ten kanał przed zobowiązaniem.

Wady

  • Brak gwarancji publikacji, medium ani terminu: według własnych Terms of Service Connectively nie gwarantuje, że „odpowiedzi przesłane przez Panelists zostaną opublikowane i/lub opublikowane w odpowiednim czasie”. Zgłoszenie trafia do wspólnej puli zapytań, a wydawca samodzielnie decyduje, czy, gdzie i kiedy je wykorzysta.
  • Widoczność typu linku i Domain Authority jest sama w sobie płatną funkcją planu Pro; nic w opublikowanym cenniku ani warunkach nie zobowiązuje do linków follow, minimalnego DA medium ani jakiegokolwiek wyboru mediów dla subskrybentów Free/Lite.
  • Zgodnie z Terms of Service ceny roczne („billed yearly”) są płatne z góry i bezzwrotne, bez zwrotu za niewykorzystane okresy; plany płatne odnawiają się co miesiąc i wymagają pisemnego wypowiedzenia z 30-dniowym wyprzedzeniem, a stanowiska zespołowe w Pro/Business są rozliczane osobno za każde stanowisko ponad planem podstawowym.

Sprawdzone u źródła

  • Opublikowane ceny (potwierdzone na żywo na connectively.us/pricing, 2026-10-04): Free $0; Lite $19/mies. ($11/mies. przy płatności rocznej); Pro $49/mies. ($29/mies. przy płatności rocznej, plus cena za stanowisko); Business $99/mies. ($59/mies. przy płatności rocznej, plus cena za stanowisko). [źródło]
  • Kredyty na odpowiedzi pay-as-you-go, bez wymaganej subskrypcji, kredyty nigdy nie wygasają: 1 kredyt $6.99; 5 kredytów $5.99/kredyt (łącznie $29.95); 25 kredytów $4.99/kredyt (łącznie $124.75). [źródło]

Werdykt. Connectively to właściwy wybór dla osoby, która chce wcześniejszego dostępu do zapytań HARO oraz nielimitowanych odpowiedzi od $29/mies. przy rozliczeniu rocznym, akceptując fakt, że z jego własnego regulaminu wynika, iż publikacja nigdy nie jest gwarantowana.

5.

Muck Rack

Platforma z bazą dziennikarzy, PR CRM, narzędziami do pitchingu i monitoringu mediów, sprzedawana jako roczna licencja na oprogramowanie, zależna od liczby stanowisk i modułów, a nie usługa rozliczana za publikację.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaWewnętrzne zespoły komunikacji/PR oraz agencje, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i potrzebują stałej bazy, procesu pitchingu i narzędzia do monitoringu publikacji, a nie pojedynczej zakupionej publikacji.G24.5/5 (500+ opinii)Capterra4.2/5 (25 opinii)

Zalety

  • Stale aktualizowana baza profili dziennikarzy i zweryfikowanych kontaktów medialnych, obejmująca dużą liczbę mediów, stworzona do ciągłych, ukierunkowanych działań, a nie jednorazowej publikacji.
  • Jeden zintegrowany proces obejmujący budowanie list medialnych, pitching/CRM, dystrybucję komunikatów prasowych do własnych list docelowych oraz monitoring i raportowanie publikacji, zamiast osobnych narzędzi na każdym etapie.
  • Wysoka mierzona satysfakcja użytkowników w zakresie podstawowej użyteczności i aktualności kontaktów: ocena 4.5/5 na podstawie ponad 500 zweryfikowanych opinii na G2.

Wady

  • Brak publicznego cennika: strona cennika Muck Rack wprost stwierdza, że nie podaje cen publicznie, a oferty są dostosowywane do liczby użytkowników i wybranych modułów, więc każdy kupujący musi odbyć rozmowę z działem sprzedaży, zanim pozna kwotę.
  • Wyłącznie umowa roczna: kilka niezależnych poradników dla kupujących informuje, że nie ma planu miesięcznego, więc zespół musi zobowiązać się do wydatków na cały rok, zanim potwierdzi dopasowanie. Komentarze z G2 opisują też duże podwyżki cen przy odnowieniu.
  • Licencjonowanie według stanowisk i modułów: FAQ Muck Rack potwierdza, że koszt rośnie wraz z liczbą użytkowników i wybranymi modułami dodatkowymi (np. zaawansowana analityka, dystrybucja), więc cena odzwierciedla dostęp do platformy i wielkość zespołu, a nie liczbę faktycznie uzyskanych publikacji w mediach.

Sprawdzone u źródła

  • Nagłówek na stronie cennika Muck Rack brzmi „Simple, transparent pricing” (prosty, przejrzysty cennik), ale każde wezwanie do działania to „Talk to our team”. FAQ wprost zadaje pytanie „Why doesn't Muck Rack list its pricing publicly?” (Dlaczego Muck Rack nie podaje cen publicznie?) i odpowiada, że oferty są dostosowywane do liczby użytkowników i wybranych modułów. [źródło]
  • Poza formalnym cennikiem, biblioteka treści edukacyjnych Muck Rack (artykuły poradnikowe Learn, a nie strona z cennikiem) podaje typowe ceny roczne w przybliżeniu od $5,000 do $53,000, przy czym większość zespołów płaci około $15,000/rok. Jest to orientacyjna kwota z materiałów marketingowych, a nie wycena ani gwarantowana cena. [źródło]

Werdykt. Muck Rack sprawdzi się w zespole komunikacji, który stale kontaktuje się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i chce jednej platformy łączącej bazę dziennikarzy, CRM i monitoring publikacji w ramach rocznej licencji wyłącznie na zapytanie, a nie abonamentu za zgłoszenie.

6.

Prowly (now Semrush AI PR Toolkit)

część Semrush

Baza mediów, dopasowywanie dziennikarzy przez AI oraz narzędzie do pitchowania i monitoringu, włączone do pakietu produktów Semrush i sprzedawane w ramach konta Semrush.

Cena$149/mies. do $279/mies.Najlepsze dlaZespoły PR in-house lub agencje, które potrzebują stałej bazy dziennikarzy, pitchowania wspieranego przez AI i monitoringu mediów na dużą skalę, a nie kupujący, który chce jednej konkretnej, nazwanej publikacji.Trustpilot2.7/5 (4 opinie, bardzo mała próba, nieprzejęty profil)Capterra3.8/5 (19 opinii)

Cennik: $149/mies. (plan Base, rozliczany rocznie) $279/mies. (plan Pro, rozliczany rocznie, środkowy pakiet z monitoringiem i śledzeniem pitchy, którego potrzebuje większość komercyjnych użytkowników PR)

Base
$149/mies., rozliczane rocznie
Wyszukiwarka mediów cytowanych przez AI, globalna baza mediów z wyszukiwaniem AI, rekomendacje dziennikarzy przez AI, narzędzie do pitchowania mediom, wsparcie AI w pisaniu, analityka e-maili
Pro
$279/mies., rozliczane rocznie
Wszystko z planu Base oraz monitoring mediów wspierany przez AI, dane o odbiorcach i ruchu w mediach, eksport kontaktów, planowanie follow-upów, śledzenie od pitchu do publikacji
Business
$499/mies., rozliczane rocznie
Wszystko z planu Pro oraz śledzenie obecności konkurencji w mediach i benchmarking publikacji, markowe grupy wyszukiwania w monitoringu, 50,000 monitorowanych wzmianek medialnych miesięcznie

Zalety

  • Prawdziwa globalna baza mediów i dziennikarzy z dopasowaniem dziennikarzy opartym na AI oraz asystentem AI do pisania i pitchowania, służącym do przygotowywania i wysyłania działań outreach na dużą skalę
  • Monitoring mediów wspierany przez AI oraz (w planach Pro/Business) dane o odbiorcach i ruchu poszczególnych mediów i śledzenie od pitchu do publikacji, dzięki czemu wyniki można mierzyć, a nie tylko wysyłać pitche
  • W planie Business śledzenie obecności konkurencji w mediach i benchmarking publikacji względem rywali, czego samodzielne narzędzia do pitchowania rzadko oferują w pakiecie

Wady

  • Publikowany cennik katalogowy obejmuje tylko plany roczne ($149-$499/mies., rozliczane rocznie), bez widocznej stawki miesięcznej, a dostęp wymaga teraz konta Semrush zamiast samodzielnego logowania do Prowly
  • Zgodnie z własną Billing Policy Prowly subskrypcje odnawiają się automatycznie, a wszystkie wniesione opłaty są nieodwołalne i bezzwrotne, przy czym rezygnacja wchodzi w życie dopiero z końcem bieżącego opłaconego okresu
  • To narzędzie do pitchowania i baza danych, a nie gwarancja publikacji: w żadnym planie nie ma pewności medium ani rezultatu, wolumen monitoringu jest ograniczony (np. 50,000 wzmianek/miesiąc w planie Business), a dodatkowe stanowiska kosztują extra ($20/mies./użytkownika)

Sprawdzone u źródła

  • Na własnej stronie głównej Prowly widnieje obecnie napis „Prowly is now the Semrush AI PR Toolkit”, a rejestracja odbywa się przez konto Semrush. [źródło]
  • Opublikowany cennik Semrush podaje Base $149/mies., Pro $279/mies. i Business $499/mies., wszystkie rozliczane rocznie, z 7-dniowym bezpłatnym okresem próbnym i bez planu darmowego. [źródło]

Werdykt. Prowly, sprzedawany obecnie jako Semrush AI PR Toolkit, pasuje do zespołu, który już płaci za inne narzędzia Semrush i chce zgłoszeń dopasowywanych przez AI oraz monitoringu, rozliczanych rocznie od $149/mies., obok istniejącego pakietu SEO.

7.

Cision

część Platinum Equity (private equity; w styczniu 2020 r. przejął Cision od akcjonariuszy publicznych w transakcji wycofania ze spółki giełdowej, co potwierdza platinumequity.com/portfolio/cision)

Platforma macierzysta PR Newswire i PRWeb: baza mediów, monitoring, kontakt z dziennikarzami i analityka komunikacji, sprzedawane w rocznej subskrypcji wyłącznie na zapytanie.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaZespoły komunikacji w dużych firmach lub agencjach, które potrzebują całorocznego, stale działającego monitoringu mediów, kontaktu z dziennikarzami i raportowania, a nie pojedynczej zweryfikowanej publikacji.G23.9 (2,387 recenzji, zbiorcza lista sprzedawcy Cision w G2, g2.com/sellers/cision)Trustpilot1.6 „Bad” (32 recenzje, trustpilot.com/review/cision.com)Capterra3.8 (89 recenzji, capterra.com/p/129611/Cision)

Zalety

  • Duża, własna baza kontaktów do mediów i dziennikarzy z wyszukiwaniem i budowaniem list w prasie, internecie, radiu i telewizji oraz mediach społecznościowych. Recenzenci na Capterra i TrustRadius wielokrotnie nazywają ją jedną z najobszerniejszych baz kontaktów w tej kategorii.
  • Jedno konto obejmuje monitoring, dystrybucję (PR Newswire/PRWeb), analitykę i social listening (Brandwatch), z przypisanym opiekunem konta oraz wdrożeniem i szkoleniami w cenie.
  • Konfigurowalne pulpity raportowe gotowe dla zarządu, które recenzenci wprost doceniają za pomoc w wykazywaniu zwrotu z PR przed kierownictwem i radami nadzorczymi.

Wady

  • Brak opublikowanych cen w jakimkolwiek pakiecie, zarówno na cision.com, jak i w zewnętrznych bazach cen (TrustRadius, Capterra). Każdy plan wymaga rozmowy z działem sprzedaży, zanim kupujący zobaczy kwotę.
  • Zgodnie z własną Master Subscription Agreement Cision opłaty są fakturowane z góry za rok, nie podlegają anulowaniu ani zwrotowi, chyba że pojedyncze zamówienie stanowi inaczej. Ponadto wiele recenzji z lat 2025-2026 opisuje klauzulę automatycznego odnowienia, która ponownie nalicza opłatę za cały rok, jeśli umowy nie wypowie się pisemnie z dużym wyprzedzeniem przed końcem okresu.
  • Dystrybucja odbywa się przez sieć wire PR Newswire/PRWeb, a kupujący nie może wskazać konkretnych mediów dla każdego komunikatu. Zgodnie ze zwyczajową praktyką głównych agencji newswire powstałe linki są zwykle nofollow/sponsored, a nie gwarantowaną publikacją dofollow wybraną medium po medium.

Sprawdzone u źródła

  • cision.com/pricing nie pokazuje na stronie żadnych nazw planów ani cen, a każdy przycisk CTA brzmi „Request pricing”, co potwierdza model wyłącznie na zapytanie. [źródło]
  • Strona cen TrustRadius podaje, że Cision Communications Cloud „does not currently have any pricing plans listed at this time” (obecnie nie ma wymienionych żadnych planów cenowych). [źródło]

Werdykt. Cision to wybór dla działu komunikacji dużej firmy lub agencji, który potrzebuje całorocznego pakietu bazy mediów, monitoringu i raportowania z dedykowanym opiekunem konta, w ramach rocznej umowy wyłącznie na zapytanie, a nie pojedynczej potwierdzonej publikacji.

8.

PR Newswire

część Cision

Globalna agencja informacyjna tier-1 do dystrybucji komunikatów prasowych, należąca do Cision; ceny wyłącznie na zapytanie.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaSpółki publiczne, zespoły IR/compliance i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują dystrybucji na poziomie regulowanych obowiązków informacji finansowych (kanały AP i terminale finansowe) i akceptują wycenę wyłącznie na zapytanie, uwarunkowaną członkostwem.Trustpilot2.0/5 TrustScore („Poor”), wg trustpilot.com/review/prnewswire.com

Zalety

  • Prawdziwa infrastruktura agencyjna tier-1: bezpośrednie kanały do Associated Press oraz głównych terminali finansowych i medialnych, do których większość tańszych serwisów nie dociera, co ma znaczenie przy regulowanych ujawnieniach finansowych.
  • Redakcja, w której (według informacji na ich własnej stronie) pracują redaktorzy ze średnim doświadczeniem powyżej 12 lat, oraz wsparcie 24/7/365 w koordynacji komunikatów objętych embargiem lub wrażliwych czasowo.
  • Szczegółowe targetowanie obiegu: według kraju (170+), języka (40+), stanu/regionu/miasta, branży, wertykalu i tematyki, dzięki czemu komunikat można skierować do konkretnego segmentu redakcji, zamiast rozsyłać go wszędzie.

Wady

  • Nigdzie na własnej stronie nie podaje ceny: prnewswire.com/pr-distribution-and-placement/ stwierdza jedynie, że „koszty są zróżnicowane”, i kieruje każdego odwiedzającego do formularza „Request a Demo”; jedyny sposób, by poznać kwotę, to przekazać handlowcowi swoje dane kontaktowe.
  • Sprzedaje zasięg w obiegu geograficznym/branżowym/tematycznym, a nie konkretne, wskazane z nazwy medium. Ich własne FAQ opisuje targetowanie według kraju, regionu, branży i tematyki, bez możliwości wyboru ani weryfikacji, które konkretne medium opublikuje komunikat.
  • Wymaga odrębnego rocznego członkostwa ($99 do $249/rok według ich własnych Terms & Conditions) przed dystrybucją jakiegokolwiek komunikatu, doliczanego do wycenianej opłaty za komunikat; Service Term odnawia się automatycznie i domyślnie rośnie o 5%, chyba że klient wypowie go na piśmie z 90-dniowym wyprzedzeniem.

Werdykt. PR Newswire to trafny wybór szczególnie przy regulowanych ujawnieniach finansowych, komunikacie o wynikach lub podobnych istotnych wiadomościach, gdy bezpośredni zasięg w AP i terminalach finansowych liczy się bardziej niż wybór konkretnego medium.

9.

Help a Reporter Out (HARO)

część Featured (nazwa prawna Terkel, Inc., korporacja z Delaware działająca jako Featured). Featured przejął HARO od Cision w kwietniu 2025 r. i jest także właścicielem Connectively.

Bezpłatny e-mail z zapytaniami dziennikarzy wysyłany 3 razy dziennie, należący obecnie do Featured („the AI co-pilot for PR”) i przez niego prowadzony, który kieruje użytkowników do płatnej platformy Connectively.

Cena$0Najlepsze dlaSamodzielni założyciele, autorzy i małe firmy, które mają czas na codzienne pitchowanie, chcą bezpłatnej lub taniej (poniżej $30/mies.) ekspozycji w wielu formatach earned media i nie potrzebują gwarancji konkretnego medium ani adresu URL.G24.9/5 (5 opinii, w profilu „Featured.com” na G2, opinie z 2023 roku, gdy produkt nadal działał pod marką Terkel, przed przejęciem HARO)Trustpilot3.9/5 „Great” (17 opinii, własny profil Featured.com na Trustpilot; osobny profil Connectively ma 2.8/5 przy 7 opiniach)

Cennik: $0, e-mail HARO jest bezpłatny zarówno dla dziennikarzy, jak i źródeł. Najtańszy płatny upgrade to Connectively Lite w cenie $11/mies. przy rozliczeniu rocznym ($19/mies. przy płatności miesięcznej). $0 za podstawowy newsletter HARO, z którego korzysta większość źródeł. Wśród kupujących, którzy przechodzą na wyższy plan, pakiet „Lite" od Featured ($29/mies. przy rozliczeniu rocznym, $348/rok) jest oznaczony jako „MOST POPULAR" na własnej stronie cennika Featured.

HARO email (helpareporter.com)
$0
Zestawienie zapytań dziennikarzy wysyłane e-mailem 3 razy dziennie, nielimitowane pitche, bezpłatne zarówno dla dziennikarzy, jak i źródeł, finansowane ze sponsoringu newslettera, a nie z opłat użytkowników
Featured, Free
$0
Featured Chat do wyszukiwania okazji medialnych, codzienne narzędzia do pitchowania, dopasowywanie zapytań dziennikarzy; „łagodny dzienny limit” wykorzystania AI/kredytów
Featured, Lite
$29/mies. przy rozliczeniu rocznym w kwocie $348/rok lub $39/mies. w rozliczeniu miesięcznym
5 razy większe wykorzystanie AI niż w planie Free; przepływy pracy dla zapisanych okazji; rozbudowany czat AI do pisania i researchu

Zalety

  • Connectively (odnowiona platforma Q&A od Featured) udostępnia zapytania HARO „the moment they go live”. Na własnej stronie Featured czytamy: „Featured owns and operates Help a Reporter Out. That means Connectively members see HARO queries the moment they go live, before the inbox floods”, czyli płatny dostęp daje przewagę szybkości nad bezpłatnym zestawieniem wysyłanym 3 razy dziennie.
  • Płatne plany dodają alerty słów kluczowych/tematów (do 25, wysyłane w czasie rzeczywistym w Connectively Pro, wobec 3 dziennie w planie Free) oraz asystenta AI do pisania (Featured Chat / Connectively AI), który ogranicza ręczną pracę przy przeglądaniu trzech dziennych zestawień po około 40-100 zapytań każde.
  • Płatne plany Featured obejmują znacznie więcej niż samo HARO: zapytania dziennikarzy agregowane z Substack, X i LinkedIn, deklarowaną bazę 814,000 aktywnych podcastów, monitoring GEO/widoczności w AI oraz wyszukiwanie okazji na artykuły autorskie i wystąpienia. Tych typów okazji nie zapewnia rejestracja w HARO za $0.

Wady

  • Brak gwarancji publikacji, medium ani typu linku w żadnym planie: odpowiedź w HARO/Connectively to zgłoszenie konkurujące z innymi o wybór jednego dziennikarza, a jeśli zostanie wykorzystane, to redakcja, a nie wykupiony plan, decyduje, czy link będzie dofollow, nofollow, czy tylko tekstowym podaniem źródła.
  • Realny wolumen jest zarezerwowany dla płatnych poziomów: plan Free w Connectively ma limit 3 odpowiedzi i 1 artykułu autorskiego miesięcznie, a plan Free w Featured daje tylko „łagodny dzienny limit” użycia AI. Kto potrzebuje realnej przepustowości, musi więc przejść na płatny poziom (od $11/mies. w Connectively do $1,199-$1,499/mies. w Featured Team Pro+).
  • Plany zespołowe mają limit 25 stanowisk, po którym wymagana jest indywidualna wycena Enterprise. W planach Pro/Business w Connectively dodatkowe stanowisko jest rozliczane według pełnej stawki za stanowisko (potwierdzone na żywo: jedno dodatkowe stanowisko Business podniosło rachunek z $99 do $198/mies. przy rozliczeniu miesięcznym), a nie według rabatu ilościowego.

Sprawdzone u źródła

  • „Featured jest właścicielem i operatorem Help a Reporter Out. Oznacza to, że członkowie Connectively widzą zapytania HARO od razu po ich publikacji, zanim skrzynka zostanie zalana.” [źródło]
  • Stopka strony głównej HARO głosi: „Powered by Featured, your AI co-pilot for PR.” [źródło]

Werdykt. HARO to lepszy zakup dla osoby, która ma czas na codzienne zgłoszenia i nie ma budżetu na publikacje: podstawowy biuletyn jest bezpłatny i dociera do deklarowanych 150,000+ zarejestrowanych źródeł i 75,000+ dziennikarzy.

10.

Meltwater

Korporacyjna platforma do monitoringu mediów, social listeningu i baz danych mediów, sprzedawana w ramach indywidualnych umów rocznych, bez publicznego cennika.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaDuże zespoły PR/komunikacji i agencje, które potrzebują ciągłego monitoringu mediów i social media na skalę korporacyjną, obejmującego wiele marek, rynków i języków, a nie pojedynczej publikacji.Trustpilot1.7/5 (17 opinii)

Zalety

  • Platforma analizy mediów i social media w czasie rzeczywistym, obejmująca globalne wiadomości, transmisje i rozmowy w mediach społecznościowych, z warstwą analizy sentymentu i analityki (Media Intelligence + Social Listening).
  • Duża przeszukiwalna baza dziennikarzy i mediów oraz narzędzia do dystrybucji komunikatów prasowych i raportowania PR, służące do tworzenia list mediów i mierzenia zasięgu publikacji (Media Database + Media Relations + Press Distribution + PR Reporting).
  • Funkcje klasy korporacyjnej w wyższych planach: integracje API/MCP, niestandardowe dashboardy oraz mechanizmy zarządzania i uprawnień przeznaczone do obsługi wielu marek lub klientów (agencji).

Wady

  • Ceny są wyłącznie na zapytanie: strona cennika Meltwater sama stwierdza, że stosuje „tailored pricing rather than a one-size-fits-all list” („ceny szyte na miarę zamiast uniwersalnego cennika”), a każdy plan (Starter, Pro, Enterprise, Agency) prowadzi do „Contact Sales”. Żaden kupujący nie zobaczy konkretnej kwoty przed rozmową z działem sprzedaży.
  • Umowy mają opublikowany minimalny okres 12 miesięcy i odnawiają się automatycznie na kolejny pełny okres tej samej długości, chyba że którakolwiek ze stron przekaże pisemne zawiadomienie o nieodnowieniu co najmniej 60 dni przed wygaśnięciem. Po wystawieniu faktury zobowiązań płatniczych nie można anulować, a opłaty nie podlegają zwrotowi (Meltwater General Terms and Conditions, Meltwater News US Inc., obowiązujące od 5 kwietnia 2025).
  • Produkt to platforma do monitoringu, listeningu i kontaktu z mediami, a nie publikacja: pomaga zespołowi znaleźć dziennikarzy i śledzić publikacje, ale nie gwarantuje, że jakiekolwiek konkretne medium cokolwiek opublikuje. Wynik nadal zależy wyłącznie od własnego pitchu klienta.

Sprawdzone u źródła

  • Strona cennika Meltwater stwierdza: „Meltwater uses tailored pricing rather than a one-size-fits-all list. Your quote is customized to your goals, the modules you choose, and the scale of your program.” („Meltwater stosuje ceny szyte na miarę zamiast uniwersalnego cennika. Wycena jest dostosowana do Twoich celów, wybranych modułów i skali programu.”) W każdym planie wezwaniem do działania jest „Contact Sales”. [źródło]
  • Ta sama strona cennika podaje, że większość partnerstw opiera się na umowach rocznych z minimalnym okresem obowiązywania 12 miesięcy. [źródło]

Werdykt. Meltwater pasuje do dużego zespołu PR lub komunikacji, który potrzebuje ciągłego monitoringu mediów i social mediów na skalę korporacyjną dla wielu marek i rynków, z wysyłaniem zgłoszeń jako jednym z modułów szerszej platformy w rocznej licencji wyłącznie na zapytanie.

11.

Source of Sources (SOS)

Bezpłatny newsletter e-mailowy Petera Shankmana łączący ekspertów jako źródła bezpośrednio z zapytaniami dziennikarzy, relaunch oryginalnego formatu HARO sprzed monetyzacji, prowadzony jednoosobowo.

CenaBezpłatnie ($0) do $0Najlepsze dlaIndywidualni eksperci, konsultanci i właściciele małych firm, którzy mają czas, by osobiście śledzić wspólną skrzynkę z zapytaniami reporterów i na nie odpowiadać, chcą bezpłatnie próbować swoich sił w najlepszych mediach typu earned media i akceptują brak jakiejkolwiek gwarancji publikacji, medium czy terminu.

Cennik: Bezpłatnie ($0), płatny plan nie istnieje na żadnym poziomie

Source of Sources (SOS)
$0
Newsletter e-mailowy z zapytaniami dziennikarzy, wysyłany do 3 razy dziennie do każdego zarejestrowanego eksperta; odpowiadasz bezpośrednio reporterowi we własnym zakresie; bez płatnego poziomu, bez licencji użytkowników, bez umowy

Zalety

  • Naprawdę bezpłatnie na każdym poziomie: pełny dostęp do newslettera z zapytaniami dziennikarzy, bez karty płatniczej, bez limitów użytkowników i bez płatnego planu, do którego trzeba by przejść (potwierdzone na stronie głównej dostawcy: „This list doesn't cost a dime”).
  • Dotarcie do deklarowanej bazy ponad 20,000 dziennikarzy, nadawców, blogerów i marek; na stronie głównej wymieniono media takie jak Wall Street Journal, New York Times, Washington Post, Forbes, NPR i BBC jako korzystające z tego źródła.
  • Szybki rytm: zapytania reporterów są publikowane „zwykle w ciągu kilku godzin” od zgłoszenia, w maksymalnie trzech wysyłkach dziennie, a dla reporterów z terminem tego samego dnia działa osobna ścieżka „Urgent”, dzięki czemu eksperci widzą prośby, gdy są jeszcze aktualne.

Wady

  • Brak gwarantowanej publikacji, medium ani adresu URL: odpowiedź trafia do osobistej skrzynki dokładnie jednego dziennikarza, a to, czy i gdzie zostanie zacytowana, zależy wyłącznie od oceny tego reportera; produkt zapewnia dostęp do zapytań, a nie potwierdzone publikacje.
  • Brak filtra tematu lub branży: formularz rejestracji eksperta zbiera tylko imię i nazwisko, adres e-mail oraz zgodę na codzienny newsletter (potwierdzone na stronie), więc każdy subskrybent dostaje ten sam niezróżnicowany strumień do trzech e-maili dziennie, niezależnie od dziedziny, zamiast kanału filtrowanego według kategorii.
  • Brak opublikowanej gwarancji usługi: listę prowadzi osobiście jedna osoba jako boczny projekt finansowany darowiznami, bez wskazanego kanału wsparcia, SLA ani zobowiązania do ciągłości, a usunięcie za odpowiedź nie na temat jest wyraźnie określone jako ostateczne, „no exceptions, no appeals” („bez wyjątków, bez odwołań”).

Sprawdzone u źródła

  • Strona główna podaje, że usługa jest bezpłatna: „This list doesn't cost a dime. Running SOS is simple and only takes a few minutes each day” („Ta lista nie kosztuje ani grosza. Prowadzenie SOS jest proste i zajmuje tylko kilka minut dziennie”), a zamiast płatności prosi o opcjonalne darowizny na rzecz Best Friends Animal Society lub The NYC Mayor's Alliance for Animals. [źródło]
  • Strona główna twierdzi, że z SOS korzysta „20,000+ journalists, broadcasters, bloggers, and brands” („ponad 20,000 dziennikarzy, nadawców, blogerów i marek”), a jako przykład wymienia media takie jak WSJ, NYT, Washington Post, Forbes, NPR i BBC. [źródło]

Werdykt. Source of Sources pasuje do eksperta, który ma czas osobiście śledzić wspólną skrzynkę z zapytaniami dziennikarzy i chce naprawdę bezpłatnej szansy na publikację w czołowych mediach, bez gwarancji, filtra czy płatnego poziomu na jakimkolwiek etapie.

12.

Prezly

Markowy newsroom online oraz CRM z kontaktami do mediów do wysyłania pitchy do dziennikarzy i śledzenia publikacji.

Cena€100/mies. do €250/mies.Najlepsze dlaZespoły PR/komunikacji, które chcą prowadzić własne, stałe działania prasowe i utrzymywać stały markowy newsroom, zamiast kupować pojedynczą publikacjęCapterra4.7/5 (67 opinii)

Cennik: €100/mies. (przy płatności rocznej; €150/mies. przy płatności miesięcznej) €250/mies. przy płatności rocznej (plan „Standard”, oznaczony jako najpopularniejszy poziom Prezly)

Essential
€100/mies. przy rozliczeniu rocznym (€150/mies. przy rozliczeniu miesięcznym)
1 strona/newsroom, 1 użytkownik, do 5,000 kontaktów, nieograniczona liczba materiałów, pełna analityka, branding Prezly w newsroomie
Standard
€250/mies. przy rozliczeniu rocznym (€300/mies. przy rozliczeniu miesięcznym)
1 strona, 2 użytkowników, do 10,000 kontaktów, newsroom white-label, lokalizacja/automatyczne tłumaczenie, e-maile na własnej domenie
Enterprise
Wycena indywidualna (kontakt z działem sprzedaży)
Indywidualne limity stron i użytkowników, premium onboarding, wsparcie 24/7, niestandardowe układy, SSO, SLA z dostępnością 99%

Zalety

  • Markowy newsroom online w wersji white-label (od planu Standard) z pełną analityką, który należy do Ciebie i w którym możesz publikować bez ograniczeń czasowych, a nie jednorazowa strona.
  • Wbudowany CRM z kontaktami do mediów ze śledzeniem pitchy (otwarcia, kliknięcia, odpowiedzi) i rejestrowaniem publikacji w jednym panelu, zastępujący arkusz kalkulacyjny i pocztę e-mail.
  • Przejrzysty, opublikowany cennik samoobsługowy z prawdziwym 14-dniowym okresem próbnym (bez karty kredytowej i bez rozmowy z handlowcem), aby zacząć od planu Essential lub Standard.

Wady

  • Ceny podano tylko dla planów Essential i Standard; Enterprise jest dostępny wyłącznie na zapytanie („Contact sales”), bez publicznych kwot dla większych zespołów lub liczby kontaktów.
  • Plany roczne domyślnie odnawiają się automatycznie, wymagają pisemnego wypowiedzenia z 30-dniowym wyprzedzeniem i nie podlegają zwrotowi, nawet jeśli zrezygnujesz w trakcie okresu.
  • Limity użytkowników i kontaktów są ścisłe w każdym planie: Essential ma limit 1 użytkownika i 5,000 kontaktów, Standard 2 użytkowników i 10,000 kontaktów, więc rozwijający się zespół musi zmienić plan lub przejść na indywidualną wycenę Enterprise.

Sprawdzone u źródła

  • Plan Essential: €100/mies. przy rozliczeniu rocznym lub €150/mies. przy rozliczeniu miesięcznym, 1 użytkownik, 1 newsroom, do 5,000 kontaktów. [źródło]
  • Plan Standard: €250/mies. przy rozliczeniu rocznym lub €300/mies. przy rozliczeniu miesięcznym, 2 użytkowników, do 10,000 kontaktów, newsroom white-label. [źródło]

Werdykt. Prezly to właściwy wybór dla zespołu, który chce prowadzić własny newsroom z identyfikacją marki oraz CRM kontaktów medialnych do ciągłej komunikacji, od €100/mies. przy rozliczeniu rocznym, zamiast kupować pojedynczą publikację.

13.

Agility PR Solutions

część Innodata Inc. (NASDAQ: INOD)

Kompleksowa platforma obejmująca bazę mediów, workflow pitchowania/CRM oraz wielokanałowy monitoring mediów i social mediów dla zespołów PR i komunikacji, uzupełniona o asystenta AI o nazwie PR CoPilot.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaZespoły PR/komunikacji ze średnich firm i agencji, które chcą jednej subskrypcji obejmującej wyszukiwanie kontaktów medialnych, pitchowanie oraz wielokanałowy monitoring (wiadomości/radio i telewizja/social media/podcasty) i którym odpowiada negocjowanie wyceny oraz rocznej umowy z działem sprzedaży zamiast zakupu według opublikowanego cennika.TrustpilotNieprzejęty profil, 0 recenzji (zweryfikowano w paź 2026)Capterra3.3/5 (10 recenzji, zweryfikowano w paź 2026)

Zalety

  • Duża, przeszukiwalna globalna baza kontaktów medialnych połączona z workflow kontaktu/CRM („Agility Outreach”) do budowania list, wysyłania pitchów i śledzenia, kto otworzył wiadomość lub odpowiedział.
  • Wielokanałowy monitoring i social listening w jednym miejscu: wzmianki w wiadomościach, radiu i telewizji, social mediach i podcastach, z analizą sentymentu, alertami w czasie rzeczywistym oraz zaplanowanymi/automatycznymi raportami z publikacji.
  • Warstwa AI (PR CoPilot) do tworzenia pitchów i wskazywania odpowiednich dziennikarzy, a także dedykowany zespół opieki nad kontem/wsparcia, czyli to, co recenzenci chwalą najczęściej i najkonsekwentniej zarówno na Capterra, jak i TrustRadius.

Wady

  • Ceny są wyłącznie na zapytanie: agilitypr.com/pricing zwraca błąd 404, a aktywne strony planów (Agility Outreach, Monitoring, Enterprise, Social Listening, Newswire) pokazują listy funkcji bez kwot w dolarach, a każde wezwanie do działania prowadzi do formularza kontaktowego z działem sprzedaży lub rezerwacji dema.
  • Standardowa umowa odnawia się automatycznie na kolejny pełny rok, chyba że klient wypowie ją co najmniej 90 dni przed datą odnowienia, a w każdym okresie odnowienia opłaty rosną o 8% (według własnych Terms and Conditions Agility).
  • Produkt to baza kontaktów oraz zestaw narzędzi do pitchowania i monitoringu, a nie gwarancja publikacji: daje narzędzia i grono odbiorców, by dotrzeć do dziennikarzy, ale to, czy, gdzie i kiedy jakikolwiek materiał się ukaże, nadal zależy od konkretnego reportera, bez z góry sprzedanego konkretnego medium czy potwierdzonego adresu URL.

Sprawdzone u źródła

  • agilitypr.com/pricing zwraca błąd 404; aktywne strony z cenami są pod adresami /plans i /plans-4 i obie wymieniają poziomy produktów (Agility Outreach, Monitoring, Enterprise, Social Listening, Newswire) bez kwot w dolarach, kierując każdego odwiedzającego do „Speak to an Expert” lub formularza kontaktowego. [źródło]
  • Standardowa umowa odnawia się automatycznie na kolejne 1-roczne okresy, chyba że klient złoży pisemne wypowiedzenie z 90-dniowym wyprzedzeniem przed datą odnowienia (na adres [email protected]), a opłaty rosną o 8% przy każdym odnowieniu. [źródło]

Werdykt. Agility PR Solutions pasuje do zespołu komunikacji w średniej firmie lub agencji, który chce jednej rocznej subskrypcji wyłącznie na zapytanie, obejmującej bazę mediów, proces wysyłania zgłoszeń i monitoring wielokanałowy, zamiast pojedynczej kupionej publikacji.

14.

The HOTH

Mająca siedzibę na Florydzie firma SEO oferująca produkty linkowe/PR/contentowe w cenach jednostkowych podanych publicznie, obok miesięcznych usług zarządzanego SEO w progach budżetowych, w której media wybiera HOTH (według przedziału Domain Rating), a nie klient.

Cena$150 do $150-$450Najlepsze dlaAgencje i marketerzy in-house, którzy chcą zamawiać u jednego dostawcy produktowego backlinki, komunikaty prasowe, wzmianki PR i usługi „AI visibility” osobno lub w miesięcznym abonamencie zarządzanego SEO, bez samodzielnego weryfikowania poszczególnych wydawców.G2~4.3/5 (46 opinii, według fragmentu wyników wyszukiwania profilu G2; sama strona G2 zwróciła błąd 403 przy bezpośrednim pobraniu)Trustpilot4.5/5 (272 opinie, sprawdzone na żywo 2026-10-04)

Cennik: $150 (Link Outreach lub Press Release, każdy w jednorazowej stałej cenie jednostkowej). Bardzo zróżnicowane w zależności od produktu: jednorazowe zamówienia linków/PR zwykle $150-$450; miesięczne retainery zwykle $1,000-$10,000/mies., zależnie od wybranego poziomu managed SEO lub usługi specjalistycznej.

Link Outreach
$150
Jednorazowa publikacja linku w przedziale DR; medium wybiera HOTH i ujawnia je po publikacji
Link Insertions
$200
Jednorazowe wstawienie linku do istniejącego, odpowiedniego artykułu w serwisie wskazanym przez HOTH
Platinum Links
$375
Jednorazowa publikacja linku wyższej klasy

Zalety

  • Przejrzyste, publiczne ceny jednostkowe dla pojedynczych produktów linkowych/PR (Link Outreach, Link Insertions, Platinum Links, Press Release, Exclusive Media Links), które klient może zobaczyć i porównać przed zamówieniem, w przeciwieństwie do wielu konkurentów w link buildingu, którzy działają wyłącznie na zapytanie.
  • Jeden dostawca obejmuje szeroki zakres lejka, od jednorazowych zamówień linków za $150 po abonamenty na widoczność w AI za $5,000/mies. i zarządzane SEO za $10,000/mies., więc klient może skonsolidować wydatki u jednego opiekuna zamiast żonglować wieloma dostawcami.
  • Duża liczba publicznych opinii (272 recenzje na Trustpilot, 4.5/5 TrustScore na dzień 2026-10-04) daje klientom większe publiczne doświadczenie do zweryfikowania niż w większości butikowych firm link buildingowych.

Wady

  • Medium nie jest wybierane przez klienta: produkty linkowe sprzedaje się według przedziału Domain Rating (np. DR 20+/30+/40+/50+), a konkretny wydawca jest ujawniany dopiero po publikacji materiału, więc przed zapłatą nie ma wyboru medium z nazwy.
  • Usługi managed SEO w modelu retainer są sprzedawane w czterech stałych miesięcznych przedziałach budżetu ($1,000/$2,500/$5,000/$10,000, z hasłem „popracujemy z dowolnym budżetem, jaki nam Państwo przekażą”), a nie w formie wyceny poszczególnych świadczeń. Kupujący nie widzi więc z góry, na jakie media, linki ani jednostki treści ten budżet zostanie przeliczony.
  • Rezygnacja wymaga pisemnego powiadomienia na 15 dni przed datą odnowienia, w przeciwnym razie zostanie naliczony kolejny cykl rozliczeniowy. Zgodnie z opublikowanym regulaminem (Terms of Service) klient nie może anulować żadnego podpisanego SOW/zamówienia.

Sprawdzone u źródła

  • Opublikowane ceny jednostkowe (potwierdzone na żywo na stronie cennika dostawcy, 2026-10-04): Link Outreach $150, Link Insertions $200, Platinum Links $375, Press Release $150 (wszystkie jako jednorazowa opłata stała); Exclusive Media Links $450. [źródło]
  • Opublikowane ceny miesięcznych retainerów: Digital PR $1,500/mies., Earned Media $3,500/mies., AI Discover $5,000/mies. [źródło]

Werdykt. Wybierz The HOTH, gdy agencje i marketerzy in-house, którzy chcą zamawiać u jednego dostawcy produktowego backlinki, komunikaty prasowe, wzmianki PR i usługi „AI visibility” osobno lub w miesięcznym abonamencie zarządzanego SEO, bez samodzielnego weryfikowania poszczególnych wydawców..

Kiedy Featured to lepszy wybór

Dla kogoś, kto naprawdę chce mieć stały, tani nawyk pitchowania, regularnie odpowiadać na bieżące zapytania dziennikarzy i podcasterów jako rutynową część własnego procesu PR/contentowego, w wielu mediach przez wiele miesięcy, i akceptuje losowy odsetek wybranych zgłoszeń, indywidualne pakiety Featured za $29-99/mies. są znacznie tańsze miesięcznie niż kupowanie pojedynczych, wskazanych publikacji. Obejmują też śledzenie widoczności konkurencji w mediach i w wyszukiwarkach AI (GEO), którego Essentras nie sprzedaje w modelu subskrypcji. Samodzielny founder lub marketer in-house, który chce mieć wiele podejść zamiast jednej gwarantowanej publikacji w konkretnym medium w konkretnym dniu, jest naprawdę lepiej dopasowany do Featured.

Jak porównywaliśmy

Każdą cenę na tej stronie odczytano z publicznego cennika dostawcy w dniu 4 października 2026, a nie z zewnętrznych zestawień. Jeśli dostawca niczego nie publikuje, w wierszu widnieje „tylko wycena", a nie szacunek. Na potrzeby tego zestawienia sprawdzono 63 cenników dostawców.

  • 01Czy każdy pakiet jest wyceniony publicznie, także największy, czy najwyższy plan kieruje do rozmowy z działem sprzedaży?
  • 02Czy można wiedzieć, które medium opublikuje materiał, zanim zapłacisz, czy dopiero po tym, jak dziennikarz wybierze Twój pitch?
  • 03Jak wygląda dzień odnowienia: minimalny okres, okres wypowiedzenia i to, czy opłaty już wniesione podlegają zwrotowi.
  • 04Czy koszt rośnie wraz z liczbą prób, czy z wynikami, i co kupiono w miesiącu, w którym nic się nie ukazało.
  • 05Czy zasady dotyczące linków, dofollow lub nofollow, są podane przed zakupem, czy w całości zostawione każdemu wydawcy.

Celowo pominięte. Pominięto resellerów dostawców już ujętych w zestawieniu, usługi, które w czasie oceny nie przyjmowały nowych klientów, oraz każdego dostawcę, którego główna obietnica wymagałaby złamania regulaminu platformy.

Essentras sprzedaje usługi w tej kategorii, dlatego ta strona nie jest neutralną recenzją. Każda kwota podana dla konkurencji to publicznie dostępny cennik, który można sprawdzić na stronie danego dostawcy. Argumenty za wyborem konkurenta zamiast nas przedstawiamy przy każdym wpisie, zamiast je pomijać.

Wersja skrócona

Featured to rozsądny zakup dla kogoś, kto chce regularnie, wspierany przez AI, odpowiadać na zapytania dziennikarzy, podcastów i artykułów z podpisem, i akceptuje niepewny wskaźnik wyboru w zamian za niski koszt miesięczny. To zły zakup dla kogoś, kto potrzebuje jednej konkretnej, nazwanej publikacji w określonym terminie, ponieważ żaden plan Featured ani żaden marketplace do pitchowania nie może obiecać, że dane zgłoszenie zostanie wybrane. Essentras nie zastępuje też takiego stałego pitchowania: nie ma mechanizmu, który za kilka dolarów miesięcznie przedstawi źródło ponad 75,000 dziennikarzy, i nie sprzedaje regulowanych komunikatów finansowych ani platformy enterprise rozliczanej per stanowisko. Wybór zależy od tego, czy kupujący chce wolumenu pitchowania, czy potwierdzonego rezultatu.

FAQ

Alternatywy dla Featured (formerly Terkel), FAQ

Cennik Featured (dawniej Terkel): ile kosztuje?▾

Featured oferuje plan bezpłatny, a następnie indywidualne plany płatne za $29/mies. (Lite), $79/mies. (Pro) i $239/mies. (Pro+), wszystkie rozliczane rocznie, przy czym stawki miesięczne są wyższe o około 20 do 25%. Plany zespołowe do 25 użytkowników kosztują stałe $199, $499 i $1,499/mies. Enterprise to wycena indywidualna, wyłącznie na zapytanie. Każdy poziom ma te same funkcje i różni się tylko dziennym przydziałem użycia AI.

Czy Featured jest wart swojej ceny przy kontaktach z dziennikarzami?▾

To zależy od potrzeb. Featured łączy w jednej subskrypcji wspierane przez AI zgłoszenia na zapytania HARO i Connectively, podcasty, artykuły autorskie i nagrody, co jest przydatne przy częstych, ciągłych zgłoszeniach. Jednak każdy poziom jest limitowany użyciem AI, a nie wynikami, a recenzent na Trustpilot zgłosił tylko 1 wybór na 48 udzielonych odpowiedzi, więc to zakup możliwości zgłaszania, a nie rezultatu.

Jaka jest najlepsza alternatywa dla Featured?▾

Nie ma jednej najlepszej alternatywy, wszystko zależy od zadania. Qwoted to najbliższy funkcjonalny zamiennik pod względem liczby zgłoszeń. Muck Rack pasuje do zespołu, który chce bazy, CRM i monitoringu w jednej rocznej licencji. Essentras to alternatywa dla kupującego, który chce potwierdzonej publikacji w konkretnym medium zamiast kolejnej kolejki zgłoszeń.

Czy istnieje bezpłatna alternatywa dla Featured?▾

Tak. Sam HARO jest bezpłatny i, według deklaracji, dociera do ponad 150,000 zarejestrowanych źródeł i ponad 75,000 dziennikarzy, a własny plan Free w Connectively oferuje 3 odpowiedzi i 1 artykuł z podpisem miesięcznie za $0. Source of Sources to odrębny, w pełni bezpłatny newsletter bez płatnego planu na jakimkolwiek poziomie, prowadzony przez pierwotnego założyciela HARO.

Jaka jest różnica między Featured, HARO i Connectively?▾

Featured (formalnie Terkel, Inc.) jest właścicielem zarówno HARO, jak i Connectively. HARO to bezpłatny e-mail z zapytaniami dziennikarzy, wysyłany 3 razy dziennie. Connectively to płatna platforma Q&A od Featured, oparta na tych samych zapytaniach, z wcześniejszym dostępem i dodatkowymi narzędziami od $19/mies. ($11/mies. przy rozliczeniu rocznym). Featured to z kolei odrębny produkt do pitchowania wspierany przez AI, z własnymi planami Free, Lite, Pro, Pro+ i Team.

Czy Featured gwarantuje publikację lub link follow?▾

Nie. Nie ma deklarowanej gwarancji, że zgłoszenie zostanie wybrane, nie można wybrać medium ani dziennikarza, który z niego skorzysta, a strona Featured nie podaje polityki dotyczącej tego, czy powstały link jest dofollow, czy nofollow. Subskrypcja daje możliwość wysyłania zgłoszeń we wspólnej, konkurencyjnej puli zapytań, a nie potwierdzony rezultat.

Czym Essentras różni się od Featured?▾

Featured sprzedaje subskrypcję umożliwiającą zgłaszanie się do wspólnej puli zapytań dziennikarzy, podcastów i artykułów z podpisem, gdzie redaktor decyduje, czy, gdzie i kiedy cokolwiek się ukaże. Essentras sprzedaje konkretną, nazwaną publikację w wybranym medium, z ceną, czasem realizacji i polityką dofollow lub nofollow podanymi przed płatnością, więc przedmiotem usługi jest sam rezultat, a nie kolejny wpis w kolejce zgłoszeń.

Kto powinien wybrać Muck Rack lub Cision zamiast Featured?▾

Zespół komunikacji lub agencja, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i chcą mieć bazę dziennikarzy, CRM, dystrybucję i monitoring w jednej rocznej licencji wyłącznie na zapytanie, lepiej skorzystają z Muck Rack lub Cision. Oba rozwiązania są stworzone dla stałych, wewnętrznych działań PR, a nie doraźnego pitchowania, i żadne z nich nie publikuje cen bez rozmowy z działem sprzedaży.

Wycenione media, a nie limity pitchy

Każda cena, termin realizacji i zasada dotycząca linków są widoczne, zanim cokolwiek wydają Państwo. Bez abonamentu, bez formularza wyceny, bez układów, których nie da się sprawdzić.