Ostatnia aktualizacja · zweryfikowane przez: Alex Kennedy, Founder

usługi dystrybucji komunikatów prasowych / Alternatywy

14 najlepszych alternatyw i konkurentów dla Muck Rack (2026)

Alex Kennedy, Założyciel/Zweryfikowano: 8 paź 2026/Sprawdzone strony z cennikami dostawców: 63/Jak porównywaliśmy

Cision, Meltwater i Agility PR Solutions to najbliższe odpowiedniki: ten sam model bazy danych z monitoringiem co Muck Rack, o nieco innej wycenie i strukturze. PR Newswire i Business Wire służą do regulowanego ujawniania informacji finansowych, czego żadna z tych platform nie obsługuje. Prawdziwa decyzja dotyczy wolumenu: ciągłe wewnętrzne kontaktowanie się z mediami przemawia za platformą, a jedna potwierdzona publikacja za Essentras.

Alternatywy dla Muck Rack w skrócie

Porównanie alternatyw dla Muck Rack
DostawcaCena wejściowaCennikNajlepsze dla
EssentrasTa stronaCena za medium, opublikowana w katalogu przed zakupemCennik publicznyKupujący, którzy potrzebują konkretnego medium, w znanej cenie i ze znanymi zasadami dotyczącymi linków, i którzy nie publikują regulowanych informacji finansowych.
Muck RackTylko wycenaRozmowa z handlowcemWewnętrzne zespoły komunikacji/PR oraz agencje, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i potrzebują stałej bazy, procesu pitchingu i narzędzia do monitoringu publikacji, a nie pojedynczej zakupionej publikacji.
CisionTylko wycenaRozmowa z handlowcemZespoły komunikacji w dużych firmach lub agencjach, które potrzebują całorocznego, stale działającego monitoringu mediów, kontaktu z dziennikarzami i raportowania, a nie pojedynczej zweryfikowanej publikacji.
MeltwaterTylko wycenaRozmowa z handlowcemDuże zespoły PR/komunikacji i agencje, które potrzebują ciągłego monitoringu mediów i social media na skalę korporacyjną, obejmującego wiele marek, rynków i języków, a nie pojedynczej publikacji.
Prowly (now Semrush AI PR Toolkit)$149/mies.Cennik publicznyZespoły PR in-house lub agencje, które potrzebują stałej bazy dziennikarzy, pitchowania wspieranego przez AI i monitoringu mediów na dużą skalę, a nie kupujący, który chce jednej konkretnej, nazwanej publikacji.
Prezly€100/mies.Cennik publicznyZespoły PR/komunikacji, które chcą prowadzić własne, stałe działania prasowe i utrzymywać stały markowy newsroom, zamiast kupować pojedynczą publikację
Agility PR SolutionsTylko wycenaRozmowa z handlowcemZespoły PR/komunikacji ze średnich firm i agencji, które chcą jednej subskrypcji obejmującej wyszukiwanie kontaktów medialnych, pitchowanie oraz wielokanałowy monitoring (wiadomości/radio i telewizja/social media/podcasty) i którym odpowiada negocjowanie wyceny oraz rocznej umowy z działem sprzedaży zamiast zakupu według opublikowanego cennika.
Qwoted$149/mies.Model mieszanySpecjaliści PR, marketerzy in-house i indywidualni eksperci merytoryczni, którzy chcą mieć stały, wysokowolumenowy dostęp do przychodzących zapytań dziennikarzy, na które mogą odpowiadać, zamiast jednej gwarantowanej publikacji medialnej.
PR NewswireTylko wycenaRozmowa z handlowcemSpółki publiczne, zespoły IR/compliance i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują dystrybucji na poziomie regulowanych obowiązków informacji finansowych (kanały AP i terminale finansowe) i akceptują wycenę wyłącznie na zapytanie, uwarunkowaną członkostwem.
Business Wire$475/komunikatModel mieszanySpółki publiczne i przedsiębiorstwa potrzebujące dystrybucji zgodnej z Reg FD, z równoczesnym ujawnianiem informacji na terminalach finansowych (Reuters, AP, Bloomberg) i w głównych redakcjach, w przypadku wyników finansowych, fuzji i przejęć oraz innych regulowanych komunikatów.
EIN Presswire$149 za 1 komunikatCennik publicznyFirmy, które chcą zwiększyć indeksację w Google News i szeroką skalę dystrybucji cyfrowej (podmioty składające dokumenty do SEC, startupy ogłaszające finansowanie, agencje realizujące rutynowe PR dla klientów), a nie ręcznie wybierane publikacje w mediach czy zainteresowanie dziennikarzy.
GlobeNewswireTylko wycenaRozmowa z handlowcemSpółki publiczne oraz zespoły IR i compliance, które potrzebują dystrybucji ujawnień na poziomie regulacyjnym (wyniki, M&A, zgłoszenia giełdowe) w pakiecie z szerszą platformą komunikacji z akcjonariuszami i chcą jednego dostawcy pełnego globalnego zasięgu agencji, a nie pojedynczej publikacji w konkretnym medium.
PRWeb$120/komunikatCennik publicznyFirmy, które chcą szerokiej i szybkiej syndykacji w internecie oraz sygnałów poprawiających widoczność w wyszukiwarkach z komunikatu prasowego, w stałej cenie samoobsługowej, bez wyszukiwania pojedynczych mediów
ACCESS Newswire$475Model mieszanyZespoły komunikacji/IR publikujące kilka komunikatów miesięcznie, które chcą mieć dystrybucję w pakiecie z monitoringiem mediów, bazą dziennikarzy, narzędziami do pitchowania i analityką, pod jednym loginem i z jednym opiekunem konta. To nie jest oferta dla kupującego, który chce wybrać jedno konkretne medium do pojedynczej publikacji.

Published list pricing, checked 4 października 2026 on each vendor's own site. Vendors change pricing and add-ons without notice, and quote-only vendors negotiate per deal, so confirm at the source before you buy. Anything we could not verify is marked, not estimated.

Dlaczego kupujący szukają alternatyw dla Muck Rack

  • 01Muck Rack nigdzie nie publikuje cennika. Jego strona z cennikiem głosi „Simple, transparent pricing”, jednak każde wezwanie do działania prowadzi do „Talk to our team”, zanim kupujący zobaczy jakąkolwiek kwotę.
  • 02Osobno, własna biblioteka treści Learn Muck Rack podaje typowe roczne wydatki na poziomie około $5,000 do $53,000, ze średnią blisko $15,000 rocznie. To przybliżona wartość z materiałów marketingowych, a nie podana cena.
  • 03Nie ma planu miesięcznego. Liczne niezależne poradniki dla kupujących wskazują na umowy wyłącznie roczne, a opinie z G2 opisują znaczne podwyżki cen przy odnowieniu.
  • 04Koszt rośnie wraz z liczbą stanowisk i wybranych modułów, co potwierdza własne FAQ Muck Rack, więc cena zależy od dostępu do platformy i wielkości zespołu, a nie od liczby publikacji, które zespół faktycznie zdobywa.
  • 05Zestawienie Pros and Cons na G2 odnotowuje 21 wzmianek o nieaktualnych danych kontaktowych i słabszym zasięgu międzynarodowym, a zweryfikowany użytkownik TrustRadius zgłosił wstrzymanie korzystania w ciągu 90 dni z powodu braku możliwości wypisania odbiorców z list dystrybucyjnych.

Zanim zdecydują się Państwo na zmianę. Kupujący płacą z góry za cały okres roczny, bez miesięcznej drogi wyjścia, a co najmniej jeden komentarz pochodzący z G2 opisuje „duże podwyżki przy odnowieniu po [pierwszym] roku”, co podnosi koszt pozostania w porównaniu z odejściem. Zasad eksportu danych i rezygnacji nie potwierdzono niezależnie. Jak naprawdę wygląda przejście z Muck Rack

14 najlepszych alternatyw dla Muck Rack: pełne omówienie

Każda pozycja zawiera koszt, to, co daje budżet, jej ograniczenia oraz profil klienta, dla którego jest odpowiednia. Published list pricing, checked 4 października 2026 on each vendor's own site. Vendors change pricing and add-ons without notice, and quote-only vendors negotiate per deal, so confirm at the source before you buy. Anything we could not verify is marked, not estimated.

1.

Essentras

Publikacje we wskazanych mediach kupowane pojedynczo, z ceną, czasem realizacji i zasadami dotyczącymi linków widocznymi przed zakupem.

CenaCena za medium, opublikowana w katalogu przed zakupemNajlepsze dlaKupujący, którzy potrzebują konkretnego medium, w znanej cenie i ze znanymi zasadami dotyczącymi linków, i którzy nie publikują regulowanych informacji finansowych.

Zalety

  • Każda oferta pokazuje medium, jego cenę, czas realizacji i informację, czy link jest dofollow czy nofollow, zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze.
  • Pojedyncza publikacja to kompletny zakup. Bez pakietu sieciowego, opłaty członkowskiej, rocznej licencji ani środków, które wygasają niewykorzystane.
  • Zamówienie kończy się potwierdzonym adresem URL w uzgodnionym medium, a nie szacunkiem zasięgu czy raportem o przejęciu.

Wady

  • Nie jesteśmy serwisem depeszowym, więc spółka publiczna publikująca wyniki, informacje o fuzjach i przejęciach lub jakiekolwiek istotne informacje powinna skorzystać z Business Wire, PR Newswire lub GlobeNewswire, a nie z nas.
  • Publikacja jest płatna i mówimy o tym otwarcie, zamiast nazywać ją zdobytą prasą. Jeśli potrzebujesz, aby dziennikarz sam podjął twój temat, to zły zakup.
  • Żaden dostawca nie może zagwarantować pozycji w wyszukiwarce ani cytowania w ChatGPT czy Perplexity i my też tego nie robimy, ponieważ publikacja jest nakładem, a nie obiecanym rezultatem.

Werdykt. Dobry wybór, gdy potrzebujesz jednego konkretnego medium w znanej cenie i ze znanymi zasadami dotyczącymi linków. Zły, gdy informacja jest regulowana lub gdy zadaniem jest surowy wolumen syndykacji przy możliwie najniższym koszcie za komunikat.

2.

Muck Rack

Platforma z bazą dziennikarzy, PR CRM, narzędziami do pitchingu i monitoringu mediów, sprzedawana jako roczna licencja na oprogramowanie, zależna od liczby stanowisk i modułów, a nie usługa rozliczana za publikację.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaWewnętrzne zespoły komunikacji/PR oraz agencje, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i potrzebują stałej bazy, procesu pitchingu i narzędzia do monitoringu publikacji, a nie pojedynczej zakupionej publikacji.G24.5/5 (500+ opinii)Capterra4.2/5 (25 opinii)

Zalety

  • Stale aktualizowana baza profili dziennikarzy i zweryfikowanych kontaktów medialnych, obejmująca dużą liczbę mediów, stworzona do ciągłych, ukierunkowanych działań, a nie jednorazowej publikacji.
  • Jeden zintegrowany proces obejmujący budowanie list medialnych, pitching/CRM, dystrybucję komunikatów prasowych do własnych list docelowych oraz monitoring i raportowanie publikacji, zamiast osobnych narzędzi na każdym etapie.
  • Wysoka mierzona satysfakcja użytkowników w zakresie podstawowej użyteczności i aktualności kontaktów: ocena 4.5/5 na podstawie ponad 500 zweryfikowanych opinii na G2.

Wady

  • Brak publicznego cennika: strona cennika Muck Rack wprost stwierdza, że nie podaje cen publicznie, a oferty są dostosowywane do liczby użytkowników i wybranych modułów, więc każdy kupujący musi odbyć rozmowę z działem sprzedaży, zanim pozna kwotę.
  • Wyłącznie umowa roczna: kilka niezależnych poradników dla kupujących informuje, że nie ma planu miesięcznego, więc zespół musi zobowiązać się do wydatków na cały rok, zanim potwierdzi dopasowanie. Komentarze z G2 opisują też duże podwyżki cen przy odnowieniu.
  • Licencjonowanie według stanowisk i modułów: FAQ Muck Rack potwierdza, że koszt rośnie wraz z liczbą użytkowników i wybranymi modułami dodatkowymi (np. zaawansowana analityka, dystrybucja), więc cena odzwierciedla dostęp do platformy i wielkość zespołu, a nie liczbę faktycznie uzyskanych publikacji w mediach.

Sprawdzone u źródła

  • Nagłówek na stronie cennika Muck Rack brzmi „Simple, transparent pricing” (prosty, przejrzysty cennik), ale każde wezwanie do działania to „Talk to our team”. FAQ wprost zadaje pytanie „Why doesn't Muck Rack list its pricing publicly?” (Dlaczego Muck Rack nie podaje cen publicznie?) i odpowiada, że oferty są dostosowywane do liczby użytkowników i wybranych modułów. [źródło]
  • Poza formalnym cennikiem, biblioteka treści edukacyjnych Muck Rack (artykuły poradnikowe Learn, a nie strona z cennikiem) podaje typowe ceny roczne w przybliżeniu od $5,000 do $53,000, przy czym większość zespołów płaci około $15,000/rok. Jest to orientacyjna kwota z materiałów marketingowych, a nie wycena ani gwarantowana cena. [źródło]

Werdykt. Wybierz Muck Rack, gdy wewnętrzne zespoły komunikacji/PR oraz agencje, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i potrzebują stałej bazy, procesu pitchingu i narzędzia do monitoringu publikacji, a nie pojedynczej zakupionej publikacji..

3.

Cision

część Platinum Equity (private equity; w styczniu 2020 r. przejął Cision od akcjonariuszy publicznych w transakcji wycofania ze spółki giełdowej, co potwierdza platinumequity.com/portfolio/cision)

Platforma macierzysta PR Newswire i PRWeb: baza mediów, monitoring, kontakt z dziennikarzami i analityka komunikacji, sprzedawane w rocznej subskrypcji wyłącznie na zapytanie.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaZespoły komunikacji w dużych firmach lub agencjach, które potrzebują całorocznego, stale działającego monitoringu mediów, kontaktu z dziennikarzami i raportowania, a nie pojedynczej zweryfikowanej publikacji.G23.9 (2,387 recenzji, zbiorcza lista sprzedawcy Cision w G2, g2.com/sellers/cision)Trustpilot1.6 „Bad” (32 recenzje, trustpilot.com/review/cision.com)Capterra3.8 (89 recenzji, capterra.com/p/129611/Cision)

Zalety

  • Duża, własna baza kontaktów do mediów i dziennikarzy z wyszukiwaniem i budowaniem list w prasie, internecie, radiu i telewizji oraz mediach społecznościowych. Recenzenci na Capterra i TrustRadius wielokrotnie nazywają ją jedną z najobszerniejszych baz kontaktów w tej kategorii.
  • Jedno konto obejmuje monitoring, dystrybucję (PR Newswire/PRWeb), analitykę i social listening (Brandwatch), z przypisanym opiekunem konta oraz wdrożeniem i szkoleniami w cenie.
  • Konfigurowalne pulpity raportowe gotowe dla zarządu, które recenzenci wprost doceniają za pomoc w wykazywaniu zwrotu z PR przed kierownictwem i radami nadzorczymi.

Wady

  • Brak opublikowanych cen w jakimkolwiek pakiecie, zarówno na cision.com, jak i w zewnętrznych bazach cen (TrustRadius, Capterra). Każdy plan wymaga rozmowy z działem sprzedaży, zanim kupujący zobaczy kwotę.
  • Zgodnie z własną Master Subscription Agreement Cision opłaty są fakturowane z góry za rok, nie podlegają anulowaniu ani zwrotowi, chyba że pojedyncze zamówienie stanowi inaczej. Ponadto wiele recenzji z lat 2025-2026 opisuje klauzulę automatycznego odnowienia, która ponownie nalicza opłatę za cały rok, jeśli umowy nie wypowie się pisemnie z dużym wyprzedzeniem przed końcem okresu.
  • Dystrybucja odbywa się przez sieć wire PR Newswire/PRWeb, a kupujący nie może wskazać konkretnych mediów dla każdego komunikatu. Zgodnie ze zwyczajową praktyką głównych agencji newswire powstałe linki są zwykle nofollow/sponsored, a nie gwarantowaną publikacją dofollow wybraną medium po medium.

Sprawdzone u źródła

  • cision.com/pricing nie pokazuje na stronie żadnych nazw planów ani cen, a każdy przycisk CTA brzmi „Request pricing”, co potwierdza model wyłącznie na zapytanie. [źródło]
  • Strona cen TrustRadius podaje, że Cision Communications Cloud „does not currently have any pricing plans listed at this time” (obecnie nie ma wymienionych żadnych planów cenowych). [źródło]

Werdykt. Cision to właściwy wybór, gdy potrzebna jest jedna roczna umowa enterprise obejmująca monitoring mediów, wyszukiwanie dziennikarzy, dystrybucję przez agencję informacyjną i raportowanie dla zarządu, a nie pojedyncza publikacja.

4.

Meltwater

Korporacyjna platforma do monitoringu mediów, social listeningu i baz danych mediów, sprzedawana w ramach indywidualnych umów rocznych, bez publicznego cennika.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaDuże zespoły PR/komunikacji i agencje, które potrzebują ciągłego monitoringu mediów i social media na skalę korporacyjną, obejmującego wiele marek, rynków i języków, a nie pojedynczej publikacji.Trustpilot1.7/5 (17 opinii)

Zalety

  • Platforma analizy mediów i social media w czasie rzeczywistym, obejmująca globalne wiadomości, transmisje i rozmowy w mediach społecznościowych, z warstwą analizy sentymentu i analityki (Media Intelligence + Social Listening).
  • Duża przeszukiwalna baza dziennikarzy i mediów oraz narzędzia do dystrybucji komunikatów prasowych i raportowania PR, służące do tworzenia list mediów i mierzenia zasięgu publikacji (Media Database + Media Relations + Press Distribution + PR Reporting).
  • Funkcje klasy korporacyjnej w wyższych planach: integracje API/MCP, niestandardowe dashboardy oraz mechanizmy zarządzania i uprawnień przeznaczone do obsługi wielu marek lub klientów (agencji).

Wady

  • Ceny są wyłącznie na zapytanie: strona cennika Meltwater sama stwierdza, że stosuje „tailored pricing rather than a one-size-fits-all list” („ceny szyte na miarę zamiast uniwersalnego cennika”), a każdy plan (Starter, Pro, Enterprise, Agency) prowadzi do „Contact Sales”. Żaden kupujący nie zobaczy konkretnej kwoty przed rozmową z działem sprzedaży.
  • Umowy mają opublikowany minimalny okres 12 miesięcy i odnawiają się automatycznie na kolejny pełny okres tej samej długości, chyba że którakolwiek ze stron przekaże pisemne zawiadomienie o nieodnowieniu co najmniej 60 dni przed wygaśnięciem. Po wystawieniu faktury zobowiązań płatniczych nie można anulować, a opłaty nie podlegają zwrotowi (Meltwater General Terms and Conditions, Meltwater News US Inc., obowiązujące od 5 kwietnia 2025).
  • Produkt to platforma do monitoringu, listeningu i kontaktu z mediami, a nie publikacja: pomaga zespołowi znaleźć dziennikarzy i śledzić publikacje, ale nie gwarantuje, że jakiekolwiek konkretne medium cokolwiek opublikuje. Wynik nadal zależy wyłącznie od własnego pitchu klienta.

Sprawdzone u źródła

  • Strona cennika Meltwater stwierdza: „Meltwater uses tailored pricing rather than a one-size-fits-all list. Your quote is customized to your goals, the modules you choose, and the scale of your program.” („Meltwater stosuje ceny szyte na miarę zamiast uniwersalnego cennika. Wycena jest dostosowana do Twoich celów, wybranych modułów i skali programu.”) W każdym planie wezwaniem do działania jest „Contact Sales”. [źródło]
  • Ta sama strona cennika podaje, że większość partnerstw opiera się na umowach rocznych z minimalnym okresem obowiązywania 12 miesięcy. [źródło]

Werdykt. Meltwater to właściwy wybór, gdy ciągły globalny monitoring mediów i social media na wielu rynkach i w wielu językach jest ważniejszy niż pojedyncza publikacja.

5.

Prowly (now Semrush AI PR Toolkit)

część Semrush

Baza mediów, dopasowywanie dziennikarzy przez AI oraz narzędzie do pitchowania i monitoringu, włączone do pakietu produktów Semrush i sprzedawane w ramach konta Semrush.

Cena$149/mies. do $279/mies.Najlepsze dlaZespoły PR in-house lub agencje, które potrzebują stałej bazy dziennikarzy, pitchowania wspieranego przez AI i monitoringu mediów na dużą skalę, a nie kupujący, który chce jednej konkretnej, nazwanej publikacji.Trustpilot2.7/5 (4 opinie, bardzo mała próba, nieprzejęty profil)Capterra3.8/5 (19 opinii)

Cennik: $149/mies. (plan Base, rozliczany rocznie) $279/mies. (plan Pro, rozliczany rocznie, środkowy pakiet z monitoringiem i śledzeniem pitchy, którego potrzebuje większość komercyjnych użytkowników PR)

Base
$149/mies., rozliczane rocznie
Wyszukiwarka mediów cytowanych przez AI, globalna baza mediów z wyszukiwaniem AI, rekomendacje dziennikarzy przez AI, narzędzie do pitchowania mediom, wsparcie AI w pisaniu, analityka e-maili
Pro
$279/mies., rozliczane rocznie
Wszystko z planu Base oraz monitoring mediów wspierany przez AI, dane o odbiorcach i ruchu w mediach, eksport kontaktów, planowanie follow-upów, śledzenie od pitchu do publikacji
Business
$499/mies., rozliczane rocznie
Wszystko z planu Pro oraz śledzenie obecności konkurencji w mediach i benchmarking publikacji, markowe grupy wyszukiwania w monitoringu, 50,000 monitorowanych wzmianek medialnych miesięcznie

Zalety

  • Prawdziwa globalna baza mediów i dziennikarzy z dopasowaniem dziennikarzy opartym na AI oraz asystentem AI do pisania i pitchowania, służącym do przygotowywania i wysyłania działań outreach na dużą skalę
  • Monitoring mediów wspierany przez AI oraz (w planach Pro/Business) dane o odbiorcach i ruchu poszczególnych mediów i śledzenie od pitchu do publikacji, dzięki czemu wyniki można mierzyć, a nie tylko wysyłać pitche
  • W planie Business śledzenie obecności konkurencji w mediach i benchmarking publikacji względem rywali, czego samodzielne narzędzia do pitchowania rzadko oferują w pakiecie

Wady

  • Publikowany cennik katalogowy obejmuje tylko plany roczne ($149-$499/mies., rozliczane rocznie), bez widocznej stawki miesięcznej, a dostęp wymaga teraz konta Semrush zamiast samodzielnego logowania do Prowly
  • Zgodnie z własną Billing Policy Prowly subskrypcje odnawiają się automatycznie, a wszystkie wniesione opłaty są nieodwołalne i bezzwrotne, przy czym rezygnacja wchodzi w życie dopiero z końcem bieżącego opłaconego okresu
  • To narzędzie do pitchowania i baza danych, a nie gwarancja publikacji: w żadnym planie nie ma pewności medium ani rezultatu, wolumen monitoringu jest ograniczony (np. 50,000 wzmianek/miesiąc w planie Business), a dodatkowe stanowiska kosztują extra ($20/mies./użytkownika)

Sprawdzone u źródła

  • Na własnej stronie głównej Prowly widnieje obecnie napis „Prowly is now the Semrush AI PR Toolkit”, a rejestracja odbywa się przez konto Semrush. [źródło]
  • Opublikowany cennik Semrush podaje Base $149/mies., Pro $279/mies. i Business $499/mies., wszystkie rozliczane rocznie, z 7-dniowym bezpłatnym okresem próbnym i bez planu darmowego. [źródło]

Werdykt. Prowly to właściwy wybór, gdy zależy Ci na opublikowanym cenniku samoobsługowym dla pitchingu i monitoringu wspieranego przez AI, zwłaszcza przy istniejącym koncie Semrush.

6.

Prezly

Markowy newsroom online oraz CRM z kontaktami do mediów do wysyłania pitchy do dziennikarzy i śledzenia publikacji.

Cena€100/mies. do €250/mies.Najlepsze dlaZespoły PR/komunikacji, które chcą prowadzić własne, stałe działania prasowe i utrzymywać stały markowy newsroom, zamiast kupować pojedynczą publikacjęCapterra4.7/5 (67 opinii)

Cennik: €100/mies. (przy płatności rocznej; €150/mies. przy płatności miesięcznej) €250/mies. przy płatności rocznej (plan „Standard”, oznaczony jako najpopularniejszy poziom Prezly)

Essential
€100/mies. przy rozliczeniu rocznym (€150/mies. przy rozliczeniu miesięcznym)
1 strona/newsroom, 1 użytkownik, do 5,000 kontaktów, nieograniczona liczba materiałów, pełna analityka, branding Prezly w newsroomie
Standard
€250/mies. przy rozliczeniu rocznym (€300/mies. przy rozliczeniu miesięcznym)
1 strona, 2 użytkowników, do 10,000 kontaktów, newsroom white-label, lokalizacja/automatyczne tłumaczenie, e-maile na własnej domenie
Enterprise
Wycena indywidualna (kontakt z działem sprzedaży)
Indywidualne limity stron i użytkowników, premium onboarding, wsparcie 24/7, niestandardowe układy, SSO, SLA z dostępnością 99%

Zalety

  • Markowy newsroom online w wersji white-label (od planu Standard) z pełną analityką, który należy do Ciebie i w którym możesz publikować bez ograniczeń czasowych, a nie jednorazowa strona.
  • Wbudowany CRM z kontaktami do mediów ze śledzeniem pitchy (otwarcia, kliknięcia, odpowiedzi) i rejestrowaniem publikacji w jednym panelu, zastępujący arkusz kalkulacyjny i pocztę e-mail.
  • Przejrzysty, opublikowany cennik samoobsługowy z prawdziwym 14-dniowym okresem próbnym (bez karty kredytowej i bez rozmowy z handlowcem), aby zacząć od planu Essential lub Standard.

Wady

  • Ceny podano tylko dla planów Essential i Standard; Enterprise jest dostępny wyłącznie na zapytanie („Contact sales”), bez publicznych kwot dla większych zespołów lub liczby kontaktów.
  • Plany roczne domyślnie odnawiają się automatycznie, wymagają pisemnego wypowiedzenia z 30-dniowym wyprzedzeniem i nie podlegają zwrotowi, nawet jeśli zrezygnujesz w trakcie okresu.
  • Limity użytkowników i kontaktów są ścisłe w każdym planie: Essential ma limit 1 użytkownika i 5,000 kontaktów, Standard 2 użytkowników i 10,000 kontaktów, więc rozwijający się zespół musi zmienić plan lub przejść na indywidualną wycenę Enterprise.

Sprawdzone u źródła

  • Plan Essential: €100/mies. przy rozliczeniu rocznym lub €150/mies. przy rozliczeniu miesięcznym, 1 użytkownik, 1 newsroom, do 5,000 kontaktów. [źródło]
  • Plan Standard: €250/mies. przy rozliczeniu rocznym lub €300/mies. przy rozliczeniu miesięcznym, 2 użytkowników, do 10,000 kontaktów, newsroom white-label. [źródło]

Werdykt. Prezly to właściwy wybór, gdy chcesz mieć stały, markowy newsroom oraz CRM do pitchingu na potrzeby ciągłych, wewnętrznych działań z mediami.

7.

Agility PR Solutions

część Innodata Inc. (NASDAQ: INOD)

Kompleksowa platforma obejmująca bazę mediów, workflow pitchowania/CRM oraz wielokanałowy monitoring mediów i social mediów dla zespołów PR i komunikacji, uzupełniona o asystenta AI o nazwie PR CoPilot.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaZespoły PR/komunikacji ze średnich firm i agencji, które chcą jednej subskrypcji obejmującej wyszukiwanie kontaktów medialnych, pitchowanie oraz wielokanałowy monitoring (wiadomości/radio i telewizja/social media/podcasty) i którym odpowiada negocjowanie wyceny oraz rocznej umowy z działem sprzedaży zamiast zakupu według opublikowanego cennika.TrustpilotNieprzejęty profil, 0 recenzji (zweryfikowano w paź 2026)Capterra3.3/5 (10 recenzji, zweryfikowano w paź 2026)

Zalety

  • Duża, przeszukiwalna globalna baza kontaktów medialnych połączona z workflow kontaktu/CRM („Agility Outreach”) do budowania list, wysyłania pitchów i śledzenia, kto otworzył wiadomość lub odpowiedział.
  • Wielokanałowy monitoring i social listening w jednym miejscu: wzmianki w wiadomościach, radiu i telewizji, social mediach i podcastach, z analizą sentymentu, alertami w czasie rzeczywistym oraz zaplanowanymi/automatycznymi raportami z publikacji.
  • Warstwa AI (PR CoPilot) do tworzenia pitchów i wskazywania odpowiednich dziennikarzy, a także dedykowany zespół opieki nad kontem/wsparcia, czyli to, co recenzenci chwalą najczęściej i najkonsekwentniej zarówno na Capterra, jak i TrustRadius.

Wady

  • Ceny są wyłącznie na zapytanie: agilitypr.com/pricing zwraca błąd 404, a aktywne strony planów (Agility Outreach, Monitoring, Enterprise, Social Listening, Newswire) pokazują listy funkcji bez kwot w dolarach, a każde wezwanie do działania prowadzi do formularza kontaktowego z działem sprzedaży lub rezerwacji dema.
  • Standardowa umowa odnawia się automatycznie na kolejny pełny rok, chyba że klient wypowie ją co najmniej 90 dni przed datą odnowienia, a w każdym okresie odnowienia opłaty rosną o 8% (według własnych Terms and Conditions Agility).
  • Produkt to baza kontaktów oraz zestaw narzędzi do pitchowania i monitoringu, a nie gwarancja publikacji: daje narzędzia i grono odbiorców, by dotrzeć do dziennikarzy, ale to, czy, gdzie i kiedy jakikolwiek materiał się ukaże, nadal zależy od konkretnego reportera, bez z góry sprzedanego konkretnego medium czy potwierdzonego adresu URL.

Sprawdzone u źródła

  • agilitypr.com/pricing zwraca błąd 404; aktywne strony z cenami są pod adresami /plans i /plans-4 i obie wymieniają poziomy produktów (Agility Outreach, Monitoring, Enterprise, Social Listening, Newswire) bez kwot w dolarach, kierując każdego odwiedzającego do „Speak to an Expert” lub formularza kontaktowego. [źródło]
  • Standardowa umowa odnawia się automatycznie na kolejne 1-roczne okresy, chyba że klient złoży pisemne wypowiedzenie z 90-dniowym wyprzedzeniem przed datą odnowienia (na adres [email protected]), a opłaty rosną o 8% przy każdym odnowieniu. [źródło]

Werdykt. Agility PR Solutions to właściwy wybór, gdy potrzebna jest jedna subskrypcja obejmująca dużą bazę mediów, pitching i monitoring wielokanałowy, a negocjowanie rocznej wyceny nie stanowi problemu.

8.

Qwoted

Platforma zapytań dziennikarzy: specjaliści PR, marketerzy i indywidualni eksperci płacą za liczbę zgłoszeń (pitchy), by odpowiadać na bieżące zapytania dziennikarzy, zamiast kupować publikację wprost.

Cena$149/mies.Najlepsze dlaSpecjaliści PR, marketerzy in-house i indywidualni eksperci merytoryczni, którzy chcą mieć stały, wysokowolumenowy dostęp do przychodzących zapytań dziennikarzy, na które mogą odpowiadać, zamiast jednej gwarantowanej publikacji medialnej.G24.4/5 (~20-23 opinii, według wyników wyszukiwania strony opinii G2; bezpośrednie pobranie strony G2 zwróciło błąd 403, więc wartość nie została niezależnie zweryfikowana na samej stronie)Trustpilot3.3-3.5/5 (121 opinii, domena qwoted.com)

Cennik: Bezpłatnie (plan Basic: 2 pitche/mies., 2-godzinne opóźnienie) $149/mies. (Pro, rozliczenie miesięczne) lub $99/mies. przy przedpłacie rocznej $1,188/rok

Basic
$0/mies.
2 pitche miesięcznie, 2-godzinne opóźnienie, zanim można odpowiedzieć na zapytanie, dostęp do bazy dziennikarzy, alerty w czasie rzeczywistym, codzienny e-mail z okazjami
Pro
$149/mies. (lub $99/mies. przy rozliczeniu rocznym w wysokości $1,188/rok, na stronie pokazane jako obniżka z $1,788/rok)
35 pitchy miesięcznie, bez opóźnienia odpowiedzi, a także baza wydarzeń i nagród, pitch intelligence oraz narzędzia do badania okazji
Teams
Wycena indywidualna/enterprise (kontakt z działem sprzedaży)
Nielimitowane pitche, bez opóźnienia, zarządzanie zespołem, white-labeling, panel administratora, cotygodniowe raporty aktywności, wsparcie premium i szkolenia

Zalety

  • 35 pitchy miesięcznie bez opóźnienia odpowiedzi w Pro ($149/mies. lub $99/mies. przy płatności rocznej) wobec zaledwie 2 pitchy miesięcznie i 2-godzinnego opóźnienia w bezpłatnym planie Basic: płatny plan daje zarówno większy wolumen, jak i możliwość odpowiedzi od razu po pojawieniu się zapytania.
  • Plany Pro i Teams dodają do podstawowej platformy narzędzia badawcze: bazę wydarzeń i nagród, „pitch intelligence” oraz badanie okazji, których nie mają użytkownicy bezpłatni.
  • Stały dostęp do aktualnej bazy przychodzących zapytań dziennikarzy z szerokiego grona mediów, z alertami w czasie rzeczywistym i codziennym zestawieniem okazji, działający jak ciągły strumień szans, a nie jednorazowa transakcja.

Wady

  • Ceny powyżej Pro są tylko na zapytanie: plan Teams/enterprise (nielimitowane pitche, miejsca dla zespołu, white-labeling, dedykowany opiekun konta) nie ma opublikowanej ceny, więc kupujący muszą skontaktować się z działem sprzedaży, by poznać rzeczywisty koszt skalowania powyżej 35 pitchy miesięcznie.
  • Subskrypcja daje dostęp do pitchowania, a nie gwarantowaną publikację ani wybór medium: odpowiadasz na otwarte zapytania dziennikarzy razem ze wszystkimi innymi subskrybentami, bez pewności, że dziennikarz wykorzysta Twój pitch, i bez wpływu na to, w jakim wydawnictwie lub materiale się pojawi.
  • Płatności są ostateczne i bezzwrotne, bez proporcjonalnego zwrotu przy rezygnacji w trakcie okresu rozliczeniowego, a niższa stawka Pro $99/mies. wymaga opłacenia z góry całego roku ($1,188), zamiast płacenia $149/mies. z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie.

Sprawdzone u źródła

  • Plan Basic jest bezpłatny: 2 pitche miesięcznie z 2-godzinnym opóźnieniem, zanim użytkownicy bezpłatni mogą odpowiedzieć na zapytanie dziennikarza. [źródło]
  • Plan Pro kosztuje $149/miesiąc (lub $99/miesiąc przy rozliczeniu rocznym w wysokości $1,188/rok), z 35 pitchami miesięcznie i bez opóźnienia odpowiedzi. [źródło]

Werdykt. Qwoted to właściwy wybór, gdy chcesz mieć stały, tani dostęp do bieżących zapytań dziennikarzy, na które można odpowiadać pitchami, a nie jedną gwarantowaną publikację.

9.

PR Newswire

część Cision

Globalna agencja informacyjna tier-1 do dystrybucji komunikatów prasowych, należąca do Cision; ceny wyłącznie na zapytanie.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaSpółki publiczne, zespoły IR/compliance i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują dystrybucji na poziomie regulowanych obowiązków informacji finansowych (kanały AP i terminale finansowe) i akceptują wycenę wyłącznie na zapytanie, uwarunkowaną członkostwem.Trustpilot2.0/5 TrustScore („Poor”), wg trustpilot.com/review/prnewswire.com

Zalety

  • Prawdziwa infrastruktura agencyjna tier-1: bezpośrednie kanały do Associated Press oraz głównych terminali finansowych i medialnych, do których większość tańszych serwisów nie dociera, co ma znaczenie przy regulowanych ujawnieniach finansowych.
  • Redakcja, w której (według informacji na ich własnej stronie) pracują redaktorzy ze średnim doświadczeniem powyżej 12 lat, oraz wsparcie 24/7/365 w koordynacji komunikatów objętych embargiem lub wrażliwych czasowo.
  • Szczegółowe targetowanie obiegu: według kraju (170+), języka (40+), stanu/regionu/miasta, branży, wertykalu i tematyki, dzięki czemu komunikat można skierować do konkretnego segmentu redakcji, zamiast rozsyłać go wszędzie.

Wady

  • Nigdzie na własnej stronie nie podaje ceny: prnewswire.com/pr-distribution-and-placement/ stwierdza jedynie, że „koszty są zróżnicowane”, i kieruje każdego odwiedzającego do formularza „Request a Demo”; jedyny sposób, by poznać kwotę, to przekazać handlowcowi swoje dane kontaktowe.
  • Sprzedaje zasięg w obiegu geograficznym/branżowym/tematycznym, a nie konkretne, wskazane z nazwy medium. Ich własne FAQ opisuje targetowanie według kraju, regionu, branży i tematyki, bez możliwości wyboru ani weryfikacji, które konkretne medium opublikuje komunikat.
  • Wymaga odrębnego rocznego członkostwa ($99 do $249/rok według ich własnych Terms & Conditions) przed dystrybucją jakiegokolwiek komunikatu, doliczanego do wycenianej opłaty za komunikat; Service Term odnawia się automatycznie i domyślnie rośnie o 5%, chyba że klient wypowie go na piśmie z 90-dniowym wyprzedzeniem.

Werdykt. PR Newswire to właściwy wybór, gdy komunikat musi trafić do regulowanej agencji finansowej, w tym do kanałów AP i terminali finansowych.

10.

Business Wire

część Berkshire Hathaway (spółka zależna w całości; przejęcie zakończone 1 marca 2006 r.)

Agencja informacyjna należąca do Berkshire Hathaway, obsługująca ujawnianie informacji regulowanych, komunikaty o wynikach oraz masową, równoczesną dystrybucję do redakcji i terminali finansowych.

Cena$475/komunikatok.Najlepsze dlaSpółki publiczne i przedsiębiorstwa potrzebujące dystrybucji zgodnej z Reg FD, z równoczesnym ujawnianiem informacji na terminalach finansowych (Reuters, AP, Bloomberg) i w głównych redakcjach, w przypadku wyników finansowych, fuzji i przejęć oraz innych regulowanych komunikatów.G24.1/5 (199 recenzji)Trustpilot3.8/5, ocena „Great” (tylko 2 recenzje, zbyt mała próba, by była miarodajna)Capterra4.4/5 (5 recenzji, wymieniono jako „Business Wire Suite”, bardzo mała próba)

Cennik: $475/komunikat (komunikat o długości 400 słów w lokalnej sieci w USA)

Local circuit
$475
Komunikat prasowy do 400 słów dystrybuowany w obiegu lokalnych/regionalnych mediów w USA
National circuit
$760
Komunikat prasowy do 400 słów dystrybuowany w obiegu krajowych mediów i agencji finansowych w USA
Additional words
$195 za 100 słów
Liczba słów ponad podstawowy limit 400 słów wliczony w komunikat

Zalety

  • Bezpośredni dostęp do publikacji na poziomie agencji informacyjnych na terminalach Reuters, AP i Bloomberg oraz w sieciach ujawniania informacji regulowanych, z których spółki publiczne korzystają przy komunikatach na poziomie Reg FD. Takiego zasięgu nie zapewnia platforma z wybranymi z nazwy mediami.
  • Dziesięciolecia rozpoznawalności marki wśród redaktorów i mediów finansowych jako zweryfikowanego, wiarygodnego źródła wiadomości korporacyjnych, co może wpływać na szanse podchwycenia przede wszystkim trudnych informacji finansowych i dotyczących fuzji i przejęć.
  • Za firmą stoi bilans Berkshire Hathaway, a recenzenci na G2 konsekwentnie wskazują responsywną obsługę konta (9.0/10 w kategorii „Quality of Support” na G2) oraz niezawodną infrastrukturę dostarczania.

Wady

  • Brak publicznego cennika do samodzielnego wglądu poza podstawową ceną wyjściową za obieg. Dodatkowe słowa, multimedia ponad jeden plik, szersze obiegi i tłumaczenie są wyceniane przez przedstawiciela handlowego, a nie podane online jako stała cena.
  • Każdy hiperłącze w komunikacie jest oznaczane jako nofollow zgodnie z deklarowaną polityką, więc zakupiony komunikat nie przekazuje witrynie docelowej wartości SEO (link equity), niezależnie od tego, które media go opublikują.
  • Kupujący płacą za niezindywidualizowany obieg (lokalny, regionalny lub krajowy), a nie za wybrane medium. Nie ma możliwości wyboru, wyceny ani zagwarantowania publikacji w konkretnym tytule, a obniżona stawka za komunikat wymaga rocznego, automatycznie odnawianego członkostwa.

Sprawdzone u źródła

  • Berkshire Hathaway zakończyło przejęcie Business Wire 1 marca 2006 r. (ogłoszone 17 stycznia 2006 r.); Business Wire stało się spółką zależną w całości, a warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. [źródło]
  • Business Wire zostało założone w San Francisco w 1961 r. przez Lorry'ego I. Lokeya; w momencie przejęcia przez Berkshire zatrudniało około 500 pracowników. [źródło]

Werdykt. Business Wire to właściwy wybór, gdy spółka publiczna lub przygotowująca się do debiutu giełdowego potrzebuje jednoczesnego ujawnienia zgodnego z Reg FD na terminalach Reuters, AP i Bloomberg.

11.

EIN Presswire

część Newsmatics Inc.

Masowy serwis dystrybucji komunikatów prasowych: pakiety kredytów w stałej cenie do syndykacji komunikatów w Google News, AP News i USA TODAY Network przez wspólny obieg dystrybucji.

Cena$149 za 1 komunikat do $499Najlepsze dlaFirmy, które chcą zwiększyć indeksację w Google News i szeroką skalę dystrybucji cyfrowej (podmioty składające dokumenty do SEC, startupy ogłaszające finansowanie, agencje realizujące rutynowe PR dla klientów), a nie ręcznie wybierane publikacje w mediach czy zainteresowanie dziennikarzy.Trustpilot3.6/5 (177 opinii, odczyt na żywo 2026-10-04)

Cennik: $499 za 5+1 komunikatów (~$83/komunikat) to najczęściej kupowany plan według własnej promocyjnej prezentacji dostawcy

Basic
$149
1 komunikat, 365 dni na wykorzystanie, 1 kraj docelowy, 1 branża docelowa, limit 700 słów, 1 obraz, maks. 3 linki z anchorem
Pro+
$499
5 komunikatów + 1 gratis (promocja, ok. $83/komunikat), okres 365 dni, 2 kraje / 5 branż docelowych, limit 1,000 słów, 3 obrazy
Corporate
$999
15 komunikatów (ok. $67/komunikat), okres 365 dni, 2 kraje / 5 branż docelowych, limit 2,500 słów, 5 obrazów

Zalety

  • W pełni opublikowany cennik bez negocjacji, z którego można od razu skorzystać ($149 / $499 / $999), bez konieczności rozmowy z działem sprzedaży. To rzadkość w kategorii, w której większość konkurentów działa wyłącznie na podstawie wyceny.
  • Szeroki, naprawdę duży zasięg syndykacji w każdym pakiecie: AP News, Nexstar Media Group i USA TODAY Network (łączny zasięg, który dostawca określa na 350 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie) oraz Google News, Bing, Bloomberg Terminals i MuckRack.
  • Brak subskrypcji i płatności cyklicznych, kredyty są przedpłacone i jednorazowe. Zgodnie z warunkami samego dostawcy nie jest to członkostwo ani stały rachunek, więc nie ma automatycznego odnowienia do anulowania.

Wady

  • Linki w treści komunikatu są wyłącznie nofollow. Własne FAQ EIN Presswire stwierdza: „EIN Presswire only allows for no-follow links in press releases” (EIN Presswire dopuszcza w komunikatach prasowych wyłącznie linki no-follow), więc na stronę kupującego nie przechodzi żadna wartość linkowa ani SEO.
  • Brak wyboru mediów: dystrybucja odbywa się w stałym obiegu (AP News, Nexstar, USA TODAY Network, Google News, Bing itd.), dobieranym według geografii i kategorii branżowej, a nie jako zakup publikacji w konkretnym tytule. Nie można wybrać, w którym konkretnym tytule komunikat się ukaże.
  • Zakupione kredyty wygasają po 365 dniach od zakupu, a zwrot jest możliwy tylko w ciągu 60 dni od zakupu i tylko jeśli wykorzystano mniej niż 25% kredytów. Niewykorzystane kredyty po tym terminie przepadają, co jest powracającą skargą w opiniach.

Sprawdzone u źródła

  • Plan Basic: $149 za 1 komunikat, 365 dni na wykorzystanie, 1 kraj docelowy, 1 branża docelowa, limit 700 słów, 1 obraz, maks. 3 linki z anchorem. [źródło]
  • Plan Pro+: $499 za 5 komunikatów + 1 gratis (promocja), okres 365 dni, 2 kraje/5 branż docelowych, limit 1,000 słów, 3 obrazy. [źródło]

Werdykt. EIN Presswire to właściwy wybór, gdy celem jest szeroka syndykacja i indeksacja w Google News za niską, opublikowaną, jednorazową cenę, a nie wybrane medium.

12.

GlobeNewswire

część Equiniti (via Notified)

Globalna agencja newswire Notified do dystrybucji komunikatów prasowych, ujawnień dla relacji inwestorskich i zgłoszeń regulacyjnych, kierowana przez własną sieć newsline, a nie sprzedawana jako pojedyncze publikacje w wybranych mediach.

CenaTylko wycenaNajlepsze dlaSpółki publiczne oraz zespoły IR i compliance, które potrzebują dystrybucji ujawnień na poziomie regulacyjnym (wyniki, M&A, zgłoszenia giełdowe) w pakiecie z szerszą platformą komunikacji z akcjonariuszami i chcą jednego dostawcy pełnego globalnego zasięgu agencji, a nie pojedynczej publikacji w konkretnym medium.Trustpilot2.0/5 (12 opinii, Trustpilot, sprawdzono w paź 2026)

Zalety

  • Jeden newswire docierający do 1,000+ newslines w 158+ krajach i 35+ językach, w tym kanały stworzone dla ujawnień finansowych i regulacyjnych wpływających na rynek.
  • Podstawowe funkcje publikacji, tagowanie SEO, analityka i śledzenie zaangażowania, logotypy, wiele kategorii branżowych, są wliczone w cenę komunikatu, a nie sprzedawane jako osobne dodatki, według własnych stron marketingowych dostawcy.
  • Jedna umowa może obejmować zarówno dystrybucję komunikatów prasowych, jak i szerszą platformę IR i komunikacji z akcjonariuszami Equiniti/Notified, co jest przydatne dla spółki publicznej konsolidującej dostawców PR i IR.

Wady

  • Ceny wyłącznie na zapytanie: własna strona cennika dostawcy (globenewswire.com/Home/Pricing) przekierowuje na stronę, której jedynym wezwaniem do działania jest „Contact us today for details on pricing and packages” (Skontaktuj się z nami już dziś, aby poznać szczegóły dotyczące cen i pakietów). Nigdzie w serwisie nie opublikowano cennika, planu ani kwoty w dolarach.
  • Kupuje się geograficzny lub branżowy obieg w ramach własnej sieci newslines GlobeNewswire, a nie konkretne, wskazane z nazwy medium. Nie istnieje opublikowana lista pozwalająca kupującemu wybrać lub zagwarantować publikację w jednym konkretnym tytule, brak też publicznej polityki dofollow/nofollow dla linków w uzyskanych publikacjach.
  • Warunki samoobsługowe nie określają minimalnego okresu umowy, ale kupujący objęci negocjowanymi umowami enterprise lub pakietami IR publicznie zgłaszali roczne okresy odnowienia, z których trudno było wyjść, nawet po złożeniu wypowiedzenia z sześciotygodniowym lub dłuższym wyprzedzeniem.

Sprawdzone u źródła

  • Link do cennika GlobeNewswire (globenewswire.com/Home/Pricing) przekierowuje (301) na stronę marketingową Notified bez cen. Towarzysząca strona dostawcy podaje tylko: „Ready to send a release? Contact us today for details on pricing and packages.” [źródło]
  • Strona „About” GlobeNewswire stwierdza: „Notified is part of Equiniti, a global provider of shareholder, investor, and stakeholder solutions” oraz „For more than 30 years, GlobeNewswire has helped organizations publish market-moving announcements.” [źródło]

Werdykt. GlobeNewswire to właściwy wybór, gdy spółka publiczna chce dystrybucji ujawnień na poziomie regulacyjnym w pakiecie z szerszą platformą komunikacji z akcjonariuszami.

13.

PRWeb

część Cision (Cision US Inc.)

Samoobsługowa usługa dystrybucji komunikatów prasowych Cision, sprzedawana za komunikat w czterech opublikowanych poziomach cenowych

Cena$120/komunikatNajlepsze dlaFirmy, które chcą szerokiej i szybkiej syndykacji w internecie oraz sygnałów poprawiających widoczność w wyszukiwarkach z komunikatu prasowego, w stałej cenie samoobsługowej, bez wyszukiwania pojedynczych mediówTrustpilot1.6/5 (23 opinie)Capterra4.5/5 (2 opinie)
Basic
$120/komunikat
Większa widoczność w wyszukiwarkach, nieograniczona liczba materiałów multimedialnych, realizacja w 48 godzin
Standard
$245/komunikat
Funkcje Basic + syndykacja do sieci ponad 1,200 serwisów przez PR Newswire, realizacja w 48 godzin
Advanced
$360/komunikat
Funkcje Standard + dystrybucja e-mailem do jednej branżowej listy dziennikarzy, korekta, realizacja w 24 godziny

Zalety

  • Opublikowane, stałe ceny w modelu samoobsługowym ($120/$245/$360/$480), które kupujący może opłacić bezpośrednio, bez rozmowy z handlowcem, zapytania ofertowego czy minimalnego wydatku. Wśród serwisów dystrybucji komunikatów to rzadkość, bo większość z nich ukrywa ceny za hasłem „skontaktuj się z nami”.
  • Deklarowany, gwarantowany czas realizacji (48 godzin w Basic/Standard, 24 godziny w Advanced/Premium), pod który kupujący może zaplanować datę premiery, wraz z syndykacją do sieci ponad 1,200 serwisów przez PR Newswire od poziomu Standard wzwyż.
  • Bezpośrednia dystrybucja e-mailem do branżowej listy dziennikarzy wliczona w cenę komunikatu od poziomu Advanced ($360) wzwyż, a nie sprzedawana jako osobna usługa outreach.

Wady

  • Kupujący nie wybierają, do których spośród ponad 1,200 serwisów syndykacyjnych ani do jakiej listy dziennikarzy trafi ich komunikat. Dystrybucja to pakietowy poziom sieci, a nie wybór konkretnych mediów, więc poszczególnych publikacji nie można zweryfikować przed zapłatą.
  • Wysyłka e-mailowa do dziennikarzy jest niedostępna w dwóch najtańszych poziomach (Basic $120, Standard $245) i odblokowuje się dopiero od Advanced ($360) wzwyż, więc kupujący na poziomie podstawowym płacą wyłącznie za syndykację, a nie za dotarcie do dziennikarzy.
  • Publiczne wytyczne redakcyjne PRWeb ograniczają liczbę linków wychodzących do 1 na 100 słów i mówią o ochronie „wartości linków” oraz unikaniu „płatnych schematów linkowania”, ale nie wskazują, czy dystrybuowane linki mają atrybut dofollow czy nofollow. Kupujący nie może przed zakupem potwierdzić wartości SEO linków w komunikacie.

Sprawdzone u źródła

  • Poziom Basic kosztuje $120 za komunikat: „większa widoczność w wyszukiwarkach”, nieograniczona liczba materiałów multimedialnych, realizacja w 48 godzin. [źródło]
  • Poziom Standard kosztuje $245 za komunikat i dodaje syndykację do sieci ponad 1,200 serwisów (przez PR Newswire), nadal z realizacją w 48 godzin. [źródło]

Werdykt. PRWeb to właściwy wybór, gdy chcesz szybkiej syndykacji w dużej sieci za stałą cenę, bez wcześniejszego researchu poszczególnych mediów.

14.

ACCESS Newswire

część ACCESS Newswire Inc. (NYSE American: ACCS) jest sama spółką matką notowaną na giełdzie (dawniej Issuer Direct Corporation); brak dalszej spółki dominującej

Subskrypcyjne oprogramowanie PR/IR z własnym serwisem dystrybucji komunikatów prasowych, dawniej ACCESSWIRE, przemianowane ze spółki matki Issuer Direct Corporation w styczniu 2025.

Cena$475 do $865Najlepsze dlaZespoły komunikacji/IR publikujące kilka komunikatów miesięcznie, które chcą mieć dystrybucję w pakiecie z monitoringiem mediów, bazą dziennikarzy, narzędziami do pitchowania i analityką, pod jednym loginem i z jednym opiekunem konta. To nie jest oferta dla kupującego, który chce wybrać jedno konkretne medium do pojedynczej publikacji.G24.3/5 (413 opinii)Trustpilot2.7/5 „Poor” (71 opinii), widoczne wyłącznie w dawnym profilu accesswire.com; nowa domena accessnewswire.com nie ma jeszcze profilu na TrustpilotCapterra4.33/5 (6 opinii, mała próba)

Cennik: $475 za komunikat (poziom Budget, pojedynczy komunikat pay-as-you-go), $865 za komunikat na poziomie National (oznaczony jako „Most Popular” dla pojedynczych komunikatów) lub $1,150/mies. za subskrypcję ACCESS PR National (oznaczoną jako „Most Popular” dla subskrypcji)

Single Release to Budget
$475 / komunikat
Główne media informacyjne, stacje telewizyjne i redakcje, publikacje internetowe; nieograniczona liczba słów i obrazów; w cenie raport Insights & Analytics. Nie obejmuje Yahoo! Finance, AP, terminali maklerskich, Business Insider ani wyspecjalizowanych obiegów.
Single Release to National (Most Popular)
$865 / komunikat
Wszystko z pakietu Budget oraz Yahoo! Finance, AP (Associated Press) i terminale maklerskie i handlowe.
Single Release to US Premium
$1,205 / komunikat
Wszystko z pakietu National oraz Business Insider i wyspecjalizowane obiegi dla maksymalnej widoczności.

Zalety

  • Własny serwis dystrybucji, obsługiwany we własnym zakresie (nie odsprzedawany serwis zewnętrzny), docierający do ponad 500 mediów, w tym AP News, Yahoo Finance, Business Insider, Bloomberg Terminal i Nexstar Media, co potwierdzają strony cennika i produktu samego dostawcy.
  • Każdy pakiet obejmuje więcej niż jednorazowe rozesłanie komunikatu: nieograniczone wyszukiwanie w bazie mediów, monitoring mediów i social mediów wraz z alertami, kredyty na pitchowanie do dziennikarzy oraz standardowy raport analityczny/cytowań w AI przy każdym komunikacie, czyli pełny zestaw oprogramowania PR, a nie tylko dystrybucja.
  • Opublikowane cenniki self-serve zarówno dla pojedynczych komunikatów, jak i subskrypcji, bez konieczności rozmowy z działem sprzedaży, aby poznać kwoty, oraz deklarowany czas od zgłoszenia do publikacji wynoszący 2 do 4 godzin (tego samego dnia).

Wady

  • Media są łączone w pakiety (Budget, National, US Premium, State) i nie można ich wybierać pojedynczo: kupujący nie może zapłacić za publikację tylko w jednym konkretnym medium. To, które media są wliczone (np. Yahoo! Finance, AP, Business Insider), zależy wyłącznie od wykupionego płatnego pakietu.
  • Plany subskrypcyjne wymagają 60 dni pisemnego wypowiedzenia, a klient odpowiada za opłaty do końca bieżącego okresu (oraz każdego już rozpoczętego okresu odnowienia); subskrypcje roczne są rozliczane z góry w całości, a dostawca może podnieść opłaty z zaledwie 30-dniowym wyprzedzeniem, wszystko zgodnie z jego własnymi Terms of Service.
  • Komunikat prasowy odrzucony na podstawie własnych wytycznych treści ACCESS Newswire nie podlega zwrotowi w gotówce. Klient otrzymuje zamiast tego kredyt na koncie, który należy wykorzystać w ciągu 60 dni, zgodnie ze stroną Content Guidelines firmy.

Sprawdzone u źródła

  • Issuer Direct Corporation zmieniła nazwę na ACCESS Newswire Inc. 27 stycznia 2025 i rozpoczęła notowania na NYSE American pod symbolem ACCS. [źródło]
  • Rebranding ze stycznia 2025 połączył trzy wcześniej odrębne marki, Accesswire.com, Newswire.com i PressRelease.com, pod jedną tożsamością ACCESS Newswire. [źródło]

Werdykt. ACCESS Newswire to właściwy wybór, gdy publikujesz kilka komunikatów miesięcznie i chcesz mieć dystrybucję w pakiecie z monitoringiem, bazą dziennikarzy i narzędziami do pitchingu pod jednym loginem.

Kiedy Muck Rack to lepszy wybór

Zespół komunikacji lub agencja, która co tydzień prowadzi pitching do mediów w wielu tematach lub dla wielu klientów, faktycznie dostaje więcej za swoje pieniądze w Muck Rack niż kupując publikacje pojedynczo: roczna licencja rozkłada się na nieograniczoną liczbę pitchy, a ta sama subskrypcja monitoruje też i raportuje zdobytą publikację, za której umieszczenie kupujący nie musiał płacić. Jeśli zespół wewnętrzny ma już wolumen działań i umiejętności pitchingu, by to wykorzystać, ekonomika Muck Rack w przeliczeniu na kontakt w skali roku może być korzystniejsza niż kupowanie każdej publikacji osobno, a do tego oferuje stałe śledzenie publikacji, którego dostawca sprzedający pojedyncze publikacje po prostu nie oferuje.

Jak porównywaliśmy

Każdą cenę na tej stronie odczytano z publicznego cennika dostawcy w dniu 4 października 2026, a nie z zewnętrznych zestawień. Jeśli dostawca niczego nie publikuje, w wierszu widnieje „tylko wycena", a nie szacunek. Na potrzeby tego zestawienia sprawdzono 63 cenników dostawców.

  • 01Czy cena jest opublikowana na stronie dostawcy, czy jakakolwiek kwota wymaga wcześniejszej rozmowy z działem sprzedaży?
  • 02Czy kupujący może wybrać konkretne, wskazane z nazwy medium, czy tylko sieć, pakiet lub region geograficzny?
  • 03Czy status linków (dofollow lub nofollow) jest podany gdziekolwiek przed zakupem?
  • 04Ile kosztuje rezygnacja: okres wypowiedzenia, automatyczne odnowienie, wygaśnięcie środków, okres na zwrot?
  • 05Czy usługa dociera do regulowanych kanałów informacji finansowych, takich jak AP, Reuters czy terminale Bloomberg, dla komunikatów o charakterze obowiązku informacyjnego?

Celowo pominięte. Pominięto resellerów dostawców już ujętych w zestawieniu, usługi, które w czasie oceny nie przyjmowały nowych klientów, oraz każdego dostawcę, którego główna obietnica wymagałaby złamania regulaminu platformy.

Essentras sprzedaje usługi w tej kategorii, dlatego ta strona nie jest neutralną recenzją. Każda kwota podana dla konkurencji to publicznie dostępny cennik, który można sprawdzić na stronie danego dostawcy. Argumenty za wyborem konkurenta zamiast nas przedstawiamy przy każdym wpisie, zamiast je pomijać.

Wersja skrócona

Muck Rack pozostaje właściwym zakupem dla zespołu komunikacji lub agencji, która co tydzień przesyła oferty mediom w wielu tematach lub dla wielu klientów: roczna licencja amortyzuje się przy nieograniczonej liczbie propozycji, a ta sama subskrypcja śledzi publikacje, które pomogła wypracować. To zły zakup dla zespołu, który chce jednej potwierdzonej publikacji bez rozmowy z działem sprzedaży, rocznej umowy czy opłat za stanowiska. Essentras nie zastępuje procesu kontaktu z mediami i monitoringu w Muck Rack, nie jest agencją newswire i nie może zagwarantować pozycji w wynikach wyszukiwania ani cytowania w AI; sprzedaje samą publikację, z nazwą medium i ceną znaną przed płatnością.

FAQ

Alternatywy dla Muck Rack, FAQ

Cennik Muck Rack▾

Muck Rack nie publikuje cen. Jego strona z cennikiem głosi „Simple, transparent pricing”, ale każde działanie prowadzi do „Talk to our team”, a własne FAQ podaje, że oferty są dostosowywane do liczby użytkowników i wybranych modułów. Osobno biblioteka treści Learn Muck Rack podaje typowe roczne wydatki na poziomie około $5,000 do $53,000, ze średnią blisko $15,000 rocznie. Ta kwota pochodzi z materiałów marketingowych, a nie z podanej ceny, a umowy są wyłącznie roczne, bez opcji miesięcznej.

Czy Muck Rack się opłaca?▾

Dla zespołu, który co tydzień prowadzi pitching do mediów w wielu tematach lub dla wielu klientów, tak: roczna licencja obejmuje nielimitowany pitching i monitoring publikacji w jednym narzędziu, a koszt na kontakt przy takim wolumenie wypada lepiej niż kupowanie publikacji pojedynczo. Dla zespołu, który chce jednej potwierdzonej publikacji bez rocznego zobowiązania, cennika opartego na stanowiskach czy rozmowy z handlowcem, to zły zakup. G2 ocenia podstawowy produkt na 4.5/5 na podstawie ponad 500 opinii, mimo tych utrudnień cenowych.

Jaka jest najlepsza alternatywa dla Muck Rack?▾

To zależy, co zastępujesz. Cision, Meltwater i Agility PR Solutions to najbliższe odpowiedniki pod względem bazy i monitoringu. PR Newswire i Business Wire istnieją z myślą o regulowanych ujawnieniach finansowych. Essentras w ogóle nie jest alternatywą dla bazy: sprzedaje jedną wskazaną, zweryfikowaną publikację w opublikowanej cenie, bez subskrypcji, dla kupującego, który chce konkretnego efektu, a nie infrastruktury do pitchingu.

Czy istnieje bezpłatna alternatywa dla Muck Rack?▾

Qwoted ma prawdziwy plan bezpłatny: 2 pitche miesięcznie w odpowiedzi na bieżące zapytania dziennikarzy, z 2-godzinnym opóźnieniem, zanim darmowe konto może odpowiedzieć. Nie zastępuje Muck Rack, bo nie ma bazy mediów ani warstwy monitoringu, ale jako jedyna opcja w tym zestawieniu oferuje plan za $0 zamiast wyceny.

Czy Muck Rack gwarantuje publikacje w mediach?▾

Nie. Muck Rack to baza, workflow do pitchingu i narzędzie do monitoringu. Pomaga zespołowi znaleźć dziennikarzy, wysyłać pitche i śledzić publikacje, ale przejęcie tematu przez konkretne medium nie jest częścią oferty, a wynik nadal zależy od tego, czy pojedynczy dziennikarz zdecyduje się opisać temat.

Jaka jest różnica między Muck Rack a Essentras?▾

Muck Rack licencjonuje oprogramowanie: roczną subskrypcję opartą na stanowiskach i modułach, obejmującą bazę dziennikarzy, workflow do pitchingu i narzędzia monitoringu, przy czym pitching nadal wykonuje kupujący. Essentras sprzedaje bezpośrednio efekt: jedną wskazaną publikację, z ceną, czasem realizacji i polityką linków dofollow lub nofollow ujawnionymi przed płatnością, bez stanowisk i umowy rocznej. Essentras nie jest agencją informacyjną, nie może składać regulowanych ujawnień i nie może gwarantować pozycji w rankingu ani cytowania przez AI.

Która alternatywa dla Muck Rack ma opublikowany cennik?▾

Tak: Qwoted (bezpłatny plan Basic, Pro $149/mies.), Prowly ($149/mies. przy rozliczeniu rocznym), Prezly (€100/mies. przy rozliczeniu rocznym), EIN Presswire ($149/komunikat), PRWeb ($120/komunikat), Business Wire ($475 za komunikat w obiegu lokalnym) i ACCESS Newswire ($475/komunikat) publikują co najmniej cenę wyjściową, bez konieczności rozmowy z handlowcem. Muck Rack, Cision, Meltwater, Agility PR Solutions i GlobeNewswire działają wyłącznie na zapytanie; PR Newswire publikuje tylko osobną roczną opłatę członkowską ($99 do $249), a nie stawkę za komunikat.

Czy można wybrać dokładnie, które medium opublikuje Twój materiał?▾

Nie w przypadku Muck Rack, Cision, Meltwater, Agility PR Solutions, Prowly, Prezly, Qwoted ani żadnej z wymienionych tu agencji informacyjnych: wszystkie sprzedają dostęp do bazy, narzędzia do pitchingu lub obieg dystrybucji, a o tym, gdzie faktycznie pojawi się publikacja, decyduje pojedynczy dziennikarz lub własna sieć dostawcy. Essentras to jedyna opcja w tym porównaniu, w której kupujący wybiera konkretną publikację i widzi jej cenę przed zapłatą.

Wybierz medium, zanim zapłacisz

Każda cena, termin realizacji i zasada dotycząca linków są widoczne, zanim cokolwiek wydają Państwo. Bez abonamentu, bez formularza wyceny, bez układów, których nie da się sprawdzić.