Ostatnia aktualizacja · zweryfikowane przez: Alex Kennedy, Founder
platformy zapytań dziennikarzy i oprogramowanie PR / Alternatywy
14 najlepszych alternatyw i konkurentów dla Source of Sources (SOS) (2026)
Alex Kennedy, Założyciel/Zweryfikowano: 8 paź 2026/Sprawdzone strony z cennikami dostawców: 63/Jak porównywaliśmy
Qwoted, Connectively i HARO to najbliższe bezpłatne lub tanie alternatywy dla Source of Sources oparte na pitchowaniu, a Muck Rack i Essentras obsługują kupujących, którzy chcą gwarantowanego rezultatu, a nie kolejnej skrzynki do monitorowania. Prawdziwy wybór to czas kontra pewność: SOS kosztuje tylko odpowiedź, a płatna publikacja kosztuje pieniądze, ale daje potwierdzony adres URL.
Indywidualni eksperci, konsultanci i właściciele małych firm, którzy mają czas, by osobiście śledzić wspólną skrzynkę z zapytaniami reporterów i na nie odpowiadać, chcą bezpłatnie próbować swoich sił w najlepszych mediach typu earned media i akceptują brak jakiejkolwiek gwarancji publikacji, medium czy terminu.
Specjaliści PR, marketerzy in-house i indywidualni eksperci merytoryczni, którzy chcą mieć stały, wysokowolumenowy dostęp do przychodzących zapytań dziennikarzy, na które mogą odpowiadać, zamiast jednej gwarantowanej publikacji medialnej.
Niezależni eksperci, samodzielni konsultanci oraz małe zespoły PR/SEO, które chcą mieć stały, tani kanał do samodzielnego odpowiadania na bieżące zapytania dziennikarzy i wydawców oraz okazjonalnego zdobywania wzmianek prasowych, zamiast kupować jedną konkretną gwarantowaną publikację.
Wewnętrzne zespoły komunikacji/PR oraz agencje, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i potrzebują stałej bazy, procesu pitchingu i narzędzia do monitoringu publikacji, a nie pojedynczej zakupionej publikacji.
Zespoły PR in-house lub agencje, które potrzebują stałej bazy dziennikarzy, pitchowania wspieranego przez AI i monitoringu mediów na dużą skalę, a nie kupujący, który chce jednej konkretnej, nazwanej publikacji.
Samodzielni założyciele, autorzy i małe firmy, które mają czas na codzienne pitchowanie, chcą bezpłatnej lub taniej (poniżej $30/mies.) ekspozycji w wielu formatach earned media i nie potrzebują gwarancji konkretnego medium ani adresu URL.
Duże zespoły PR/komunikacji i agencje, które potrzebują ciągłego monitoringu mediów i social media na skalę korporacyjną, obejmującego wiele marek, rynków i języków, a nie pojedynczej publikacji.
Niezależni specjaliści PR, marketerzy in-house i małe agencje, które chcą mieć stały, samodzielny proces zgłoszeń obejmujący zapytania dziennikarzy (HARO/Connectively), podcasty i publikacje autorskie, z pomocą AI w redagowaniu i ustalaniu priorytetów odpowiedzi.
Zespoły PR/komunikacji, które chcą prowadzić własne, stałe działania prasowe i utrzymywać stały markowy newsroom, zamiast kupować pojedynczą publikację
Zespoły PR/komunikacji ze średnich firm i agencji, które chcą jednej subskrypcji obejmującej wyszukiwanie kontaktów medialnych, pitchowanie oraz wielokanałowy monitoring (wiadomości/radio i telewizja/social media/podcasty) i którym odpowiada negocjowanie wyceny oraz rocznej umowy z działem sprzedaży zamiast zakupu według opublikowanego cennika.
Spółki publiczne, zespoły IR/compliance i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują dystrybucji na poziomie regulowanych obowiązków informacji finansowych (kanały AP i terminale finansowe) i akceptują wycenę wyłącznie na zapytanie, uwarunkowaną członkostwem.
Agencje i marketerzy in-house, którzy chcą zamawiać u jednego dostawcy produktowego backlinki, komunikaty prasowe, wzmianki PR i usługi „AI visibility” osobno lub w miesięcznym abonamencie zarządzanego SEO, bez samodzielnego weryfikowania poszczególnych wydawców.
Agencje i resellerzy, którzy muszą szybko kupić większy wolumen backlinków po opublikowanej cenie za publikację, bez poświęcania czasu zespołu na weryfikowanie poszczególnych mediów.
Published list pricing, checked 4 października 2026 on each vendor's own site. Vendors change pricing and add-ons without notice, and quote-only vendors negotiate per deal, so confirm at the source before you buy. Anything we could not verify is marked, not estimated.
Dlaczego kupujący szukają alternatyw dla Source of Sources
01Subskrybenci, którzy wyślą jedną odpowiedź nie na temat lub zbyt autopromocyjną, są trwale usuwani, bez wyjątków i bez odwołań. To twarda granica polityki treści, a nie system ostrzeżeń.
02Odpowiedź na zapytanie zapewnia uwagę jednego dziennikarza, a nie publikację: nic w tym formacie nie obiecuje, że jakiekolwiek zgłoszenie zostanie wykorzystane, w jakim medium ani z jakim linkiem.
03Codzienny newsletter nie ma filtra branży ani tematu, więc każdy subskrybent dostaje ten sam niezróżnicowany potok do 3 e-maili dziennie, niezależnie od swojej dziedziny.
04SOS prowadzi osobiście jedna osoba jako poboczny projekt finansowany z darowizn, bez wskazanego kanału wsparcia, SLA ani planu ciągłości na wypadek zmiany tej sytuacji.
05Kupujący, którzy potrzebują potwierdzonego rezultatu, konkretnego medium, określonej polityki linków lub terminu, w końcu szukają czegoś poza formatem gwarantującym jedynie szansę na zgłoszenie.
Zanim zdecydują się Państwo na zmianę. Brak w konwencjonalnym sensie: bez zapisanej metody płatności, bez umowy, bez minimalnego okresu. Subskrybent może zrezygnować z codziennego e-maila w dowolnym momencie.
14 najlepszych alternatyw dla Source of Sources (SOS): pełne omówienie
Każda pozycja zawiera koszt, to, co daje budżet, jej ograniczenia oraz profil klienta, dla którego jest odpowiednia. Published list pricing, checked 4 października 2026 on each vendor's own site. Vendors change pricing and add-ons without notice, and quote-only vendors negotiate per deal, so confirm at the source before you buy. Anything we could not verify is marked, not estimated.
1.
Essentras
Katalog wskazanych publikacji, z których każda przed zakupem pokazuje własną cenę, czas realizacji i zasady dotyczące linków.
CenaZa publikację, z ceną każdego medium podaną przed złożeniem zamówieniaNajlepsze dlaKupujący, którzy potrzebują jednego artykułu w znanym medium do określonej daty, a nie procesu pitchingu prowadzonego bez końca.
Zalety
Każde medium pokazuje przed płatnością własną cenę, czas realizacji i zasady dofollow lub nofollow, więc porównanie odbywa się, zanim pieniądze zmienią właściciela, a nie po fakcie.
Efektem jest potwierdzony, działający URL w wybranej publikacji, a nie pitch wysłany do wspólnej kolejki, której wydawca może nigdy nie otworzyć.
Bez subskrypcji, bez liczby stanowisk i bez minimum: pojedyncza publikacja jest pełnoprawnym zamówieniem, a nie ma okresu wypowiedzenia ani daty odnowienia do zapamiętania.
Wady
Nie jesteśmy produktem programistycznym: bez panelu, bez bazy mediów, bez monitoringu i bez alertów, więc zespół potrzebujący codziennych narzędzi PR nadal potrzebuje jednej z tych platform.
Publikacja kupiona u nas jest publikacją płatną, a nie niezależnym wyborem redakcyjnym dziennikarza. Mówimy o tym wprost, zamiast przedstawiać ją jako zdobytą prasę (earned press).
Jesteśmy mniejsi niż dostawcy platform: w standardowym zamówieniu nie ma modelu licencji na użytkownika, SSO, portalu zakupowego ani dedykowanego opiekuna konta.
Werdykt. Kupuj u nas, gdy efektem ma być konkretny adres URL w konkretnym medium do konkretnej daty. Zostań przy subskrypcji, gdy potrzebujesz stałego pitchingu, monitoringu lub bazy mediów, bo tego nie sprzedajemy.
Bezpłatny newsletter e-mailowy Petera Shankmana łączący ekspertów jako źródła bezpośrednio z zapytaniami dziennikarzy, relaunch oryginalnego formatu HARO sprzed monetyzacji, prowadzony jednoosobowo.
CenaBezpłatnie ($0) do $0Najlepsze dlaIndywidualni eksperci, konsultanci i właściciele małych firm, którzy mają czas, by osobiście śledzić wspólną skrzynkę z zapytaniami reporterów i na nie odpowiadać, chcą bezpłatnie próbować swoich sił w najlepszych mediach typu earned media i akceptują brak jakiejkolwiek gwarancji publikacji, medium czy terminu.
Cennik: Bezpłatnie ($0), płatny plan nie istnieje na żadnym poziomie
Source of Sources (SOS)
$0
Newsletter e-mailowy z zapytaniami dziennikarzy, wysyłany do 3 razy dziennie do każdego zarejestrowanego eksperta; odpowiadasz bezpośrednio reporterowi we własnym zakresie; bez płatnego poziomu, bez licencji użytkowników, bez umowy
Zalety
Naprawdę bezpłatnie na każdym poziomie: pełny dostęp do newslettera z zapytaniami dziennikarzy, bez karty płatniczej, bez limitów użytkowników i bez płatnego planu, do którego trzeba by przejść (potwierdzone na stronie głównej dostawcy: „This list doesn't cost a dime”).
Dotarcie do deklarowanej bazy ponad 20,000 dziennikarzy, nadawców, blogerów i marek; na stronie głównej wymieniono media takie jak Wall Street Journal, New York Times, Washington Post, Forbes, NPR i BBC jako korzystające z tego źródła.
Szybki rytm: zapytania reporterów są publikowane „zwykle w ciągu kilku godzin” od zgłoszenia, w maksymalnie trzech wysyłkach dziennie, a dla reporterów z terminem tego samego dnia działa osobna ścieżka „Urgent”, dzięki czemu eksperci widzą prośby, gdy są jeszcze aktualne.
Wady
Brak gwarantowanej publikacji, medium ani adresu URL: odpowiedź trafia do osobistej skrzynki dokładnie jednego dziennikarza, a to, czy i gdzie zostanie zacytowana, zależy wyłącznie od oceny tego reportera; produkt zapewnia dostęp do zapytań, a nie potwierdzone publikacje.
Brak filtra tematu lub branży: formularz rejestracji eksperta zbiera tylko imię i nazwisko, adres e-mail oraz zgodę na codzienny newsletter (potwierdzone na stronie), więc każdy subskrybent dostaje ten sam niezróżnicowany strumień do trzech e-maili dziennie, niezależnie od dziedziny, zamiast kanału filtrowanego według kategorii.
Brak opublikowanej gwarancji usługi: listę prowadzi osobiście jedna osoba jako boczny projekt finansowany darowiznami, bez wskazanego kanału wsparcia, SLA ani zobowiązania do ciągłości, a usunięcie za odpowiedź nie na temat jest wyraźnie określone jako ostateczne, „no exceptions, no appeals” („bez wyjątków, bez odwołań”).
Sprawdzone u źródła
Strona główna podaje, że usługa jest bezpłatna: „This list doesn't cost a dime. Running SOS is simple and only takes a few minutes each day” („Ta lista nie kosztuje ani grosza. Prowadzenie SOS jest proste i zajmuje tylko kilka minut dziennie”), a zamiast płatności prosi o opcjonalne darowizny na rzecz Best Friends Animal Society lub The NYC Mayor's Alliance for Animals. [źródło]
Strona główna twierdzi, że z SOS korzysta „20,000+ journalists, broadcasters, bloggers, and brands” („ponad 20,000 dziennikarzy, nadawców, blogerów i marek”), a jako przykład wymienia media takie jak WSJ, NYT, Washington Post, Forbes, NPR i BBC. [źródło]
Werdykt. Wybierz Source of Sources, gdy indywidualni eksperci, konsultanci i właściciele małych firm, którzy mają czas, by osobiście śledzić wspólną skrzynkę z zapytaniami reporterów i na nie odpowiadać, chcą bezpłatnie próbować swoich sił w najlepszych mediach typu earned media i akceptują brak jakiejkolwiek gwarancji publikacji, medium czy terminu..
Platforma zapytań dziennikarzy: specjaliści PR, marketerzy i indywidualni eksperci płacą za liczbę zgłoszeń (pitchy), by odpowiadać na bieżące zapytania dziennikarzy, zamiast kupować publikację wprost.
Cena$149/mies.Najlepsze dlaSpecjaliści PR, marketerzy in-house i indywidualni eksperci merytoryczni, którzy chcą mieć stały, wysokowolumenowy dostęp do przychodzących zapytań dziennikarzy, na które mogą odpowiadać, zamiast jednej gwarantowanej publikacji medialnej.G24.4/5 (~20-23 opinii, według wyników wyszukiwania strony opinii G2; bezpośrednie pobranie strony G2 zwróciło błąd 403, więc wartość nie została niezależnie zweryfikowana na samej stronie)Trustpilot3.3-3.5/5 (121 opinii, domena qwoted.com)
Cennik: Bezpłatnie (plan Basic: 2 pitche/mies., 2-godzinne opóźnienie) $149/mies. (Pro, rozliczenie miesięczne) lub $99/mies. przy przedpłacie rocznej $1,188/rok
Basic
$0/mies.
2 pitche miesięcznie, 2-godzinne opóźnienie, zanim można odpowiedzieć na zapytanie, dostęp do bazy dziennikarzy, alerty w czasie rzeczywistym, codzienny e-mail z okazjami
Pro
$149/mies. (lub $99/mies. przy rozliczeniu rocznym w wysokości $1,188/rok, na stronie pokazane jako obniżka z $1,788/rok)
35 pitchy miesięcznie, bez opóźnienia odpowiedzi, a także baza wydarzeń i nagród, pitch intelligence oraz narzędzia do badania okazji
Teams
Wycena indywidualna/enterprise (kontakt z działem sprzedaży)
Nielimitowane pitche, bez opóźnienia, zarządzanie zespołem, white-labeling, panel administratora, cotygodniowe raporty aktywności, wsparcie premium i szkolenia
Zalety
35 pitchy miesięcznie bez opóźnienia odpowiedzi w Pro ($149/mies. lub $99/mies. przy płatności rocznej) wobec zaledwie 2 pitchy miesięcznie i 2-godzinnego opóźnienia w bezpłatnym planie Basic: płatny plan daje zarówno większy wolumen, jak i możliwość odpowiedzi od razu po pojawieniu się zapytania.
Plany Pro i Teams dodają do podstawowej platformy narzędzia badawcze: bazę wydarzeń i nagród, „pitch intelligence” oraz badanie okazji, których nie mają użytkownicy bezpłatni.
Stały dostęp do aktualnej bazy przychodzących zapytań dziennikarzy z szerokiego grona mediów, z alertami w czasie rzeczywistym i codziennym zestawieniem okazji, działający jak ciągły strumień szans, a nie jednorazowa transakcja.
Wady
Ceny powyżej Pro są tylko na zapytanie: plan Teams/enterprise (nielimitowane pitche, miejsca dla zespołu, white-labeling, dedykowany opiekun konta) nie ma opublikowanej ceny, więc kupujący muszą skontaktować się z działem sprzedaży, by poznać rzeczywisty koszt skalowania powyżej 35 pitchy miesięcznie.
Subskrypcja daje dostęp do pitchowania, a nie gwarantowaną publikację ani wybór medium: odpowiadasz na otwarte zapytania dziennikarzy razem ze wszystkimi innymi subskrybentami, bez pewności, że dziennikarz wykorzysta Twój pitch, i bez wpływu na to, w jakim wydawnictwie lub materiale się pojawi.
Płatności są ostateczne i bezzwrotne, bez proporcjonalnego zwrotu przy rezygnacji w trakcie okresu rozliczeniowego, a niższa stawka Pro $99/mies. wymaga opłacenia z góry całego roku ($1,188), zamiast płacenia $149/mies. z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie.
Sprawdzone u źródła
Plan Basic jest bezpłatny: 2 pitche miesięcznie z 2-godzinnym opóźnieniem, zanim użytkownicy bezpłatni mogą odpowiedzieć na zapytanie dziennikarza. [źródło]
Plan Pro kosztuje $149/miesiąc (lub $99/miesiąc przy rozliczeniu rocznym w wysokości $1,188/rok), z 35 pitchami miesięcznie i bez opóźnienia odpowiedzi. [źródło]
Werdykt. Qwoted to właściwy wybór, gdy chcesz płatnej subskrypcji miesięcznej bez filtrów, z dużo większą liczbą zgłoszeń (35 miesięcznie w Pro) i alertami w czasie rzeczywistym niż w bezpłatnym, niezróżnicowanym newsletterze SOS.
część Featured (Featured.com); podmiot prawny prowadzący działalność to Terkel, Inc., dba Connectively / dba Featured
Platforma Q&A dla dziennikarzy i wydawców, na której eksperci merytoryczni odpowiadają na bieżące zapytania mediów w nadziei na wzmianki prasowe; należy do Featured (Featured.com), która jest też właścicielem HARO.
Cena$0/mies.Najlepsze dlaNiezależni eksperci, samodzielni konsultanci oraz małe zespoły PR/SEO, które chcą mieć stały, tani kanał do samodzielnego odpowiadania na bieżące zapytania dziennikarzy i wydawców oraz okazjonalnego zdobywania wzmianek prasowych, zamiast kupować jedną konkretną gwarantowaną publikację.Trustpilot2.8/5 na podstawie 7 opinii (profil zweryfikowany przez firmę)
Cennik: $0/mies. (plan Free: 3 odpowiedzi + 1 artykuł z podpisem/miesiąc); najtańszy płatny plan to Lite za $19/mies., lub $11/mies. przy rozliczeniu rocznym
Free
$0/mies.
3 odpowiedzi/miesiąc, 1 artykuł autorski/miesiąc, wczesny dostęp do zapytań HARO, Expert Profile Page, 3 dzienne alerty słów kluczowych, czat AI + wsparcie e-mail
Lite
$19/mies. ($11/mies. przy płatności rocznej)
Wszystko z planu Free, plus 10 odpowiedzi/miesiąc, spersonalizowane dopasowanie zapytań, 10 dziennych alertów słów kluczowych, miesięczne raporty skuteczności, spersonalizowane wsparcie e-mail, listy blokowanych publikacji
Pro
$49/mies. ($29/mies. przy płatności rocznej, + dodatkowe opłaty za stanowiska)
Wszystko z planu Lite, plus nieograniczona liczba odpowiedzi i artykułów autorskich (z limitem zabezpieczającym przed nadużyciami), widoczność Link Type & Domain Authority, PR Intelligence, 25 alertów słów kluczowych w czasie rzeczywistym, priorytetowe wsparcie, Connectively AI
Zalety
Aktualny, przeszukiwalny strumień zapytań dziennikarzy i wydawców, w tym wczesny dostęp do zapytań HARO, na które płacący członek może odpowiadać tak często, jak pozwala jego plan; Pro/Business oferują nieograniczoną liczbę odpowiedzi i zgłoszeń artykułów autorskich (z zastrzeżeniem zabezpieczeń przed nadużyciami).
Narzędzia do odkrywania mediów w planie biznesowym: przeszukiwalna baza mediów, rekomendacje dziennikarzy oparte na AI, listy medialne do tworzenia i eksportu oraz dostęp do premium API do prowadzenia własnego outreachu.
Przejrzyste, opublikowane ceny oprogramowania w rozliczeniu miesięcznym lub ze zniżką rocznie, bez abonamentu agencyjnego, plus kredyty pay-as-you-go (kredyty nie wygasają, bez wymaganej subskrypcji) dla kupujących, którzy chcą tanio wypróbować ten kanał przed zobowiązaniem.
Wady
Brak gwarancji publikacji, medium ani terminu: według własnych Terms of Service Connectively nie gwarantuje, że „odpowiedzi przesłane przez Panelists zostaną opublikowane i/lub opublikowane w odpowiednim czasie”. Zgłoszenie trafia do wspólnej puli zapytań, a wydawca samodzielnie decyduje, czy, gdzie i kiedy je wykorzysta.
Widoczność typu linku i Domain Authority jest sama w sobie płatną funkcją planu Pro; nic w opublikowanym cenniku ani warunkach nie zobowiązuje do linków follow, minimalnego DA medium ani jakiegokolwiek wyboru mediów dla subskrybentów Free/Lite.
Zgodnie z Terms of Service ceny roczne („billed yearly”) są płatne z góry i bezzwrotne, bez zwrotu za niewykorzystane okresy; plany płatne odnawiają się co miesiąc i wymagają pisemnego wypowiedzenia z 30-dniowym wyprzedzeniem, a stanowiska zespołowe w Pro/Business są rozliczane osobno za każde stanowisko ponad planem podstawowym.
Sprawdzone u źródła
Opublikowane ceny (potwierdzone na żywo na connectively.us/pricing, 2026-10-04): Free $0; Lite $19/mies. ($11/mies. przy płatności rocznej); Pro $49/mies. ($29/mies. przy płatności rocznej, plus cena za stanowisko); Business $99/mies. ($59/mies. przy płatności rocznej, plus cena za stanowisko). [źródło]
Kredyty na odpowiedzi pay-as-you-go, bez wymaganej subskrypcji, kredyty nigdy nie wygasają: 1 kredyt $6.99; 5 kredytów $5.99/kredyt (łącznie $29.95); 25 kredytów $4.99/kredyt (łącznie $124.75). [źródło]
Werdykt. Connectively pasuje ekspertowi, który chce tego samego otwartego kanału zapytań w stylu HARO z płatnymi ulepszeniami, takimi jak szybsze alerty i dopasowanie zapytań, od $11/miesiąc, jeśli potok SOS i zasada usunięcia „wszystko albo nic” wydają się zbyt ryzykowne.
Platforma z bazą dziennikarzy, PR CRM, narzędziami do pitchingu i monitoringu mediów, sprzedawana jako roczna licencja na oprogramowanie, zależna od liczby stanowisk i modułów, a nie usługa rozliczana za publikację.
CenaTylko wycenaNajlepsze dlaWewnętrzne zespoły komunikacji/PR oraz agencje, które stale kontaktują się z mediami w wielu tematach lub dla wielu klientów i potrzebują stałej bazy, procesu pitchingu i narzędzia do monitoringu publikacji, a nie pojedynczej zakupionej publikacji.G24.5/5 (500+ opinii)Capterra4.2/5 (25 opinii)
Zalety
Stale aktualizowana baza profili dziennikarzy i zweryfikowanych kontaktów medialnych, obejmująca dużą liczbę mediów, stworzona do ciągłych, ukierunkowanych działań, a nie jednorazowej publikacji.
Jeden zintegrowany proces obejmujący budowanie list medialnych, pitching/CRM, dystrybucję komunikatów prasowych do własnych list docelowych oraz monitoring i raportowanie publikacji, zamiast osobnych narzędzi na każdym etapie.
Wysoka mierzona satysfakcja użytkowników w zakresie podstawowej użyteczności i aktualności kontaktów: ocena 4.5/5 na podstawie ponad 500 zweryfikowanych opinii na G2.
Wady
Brak publicznego cennika: strona cennika Muck Rack wprost stwierdza, że nie podaje cen publicznie, a oferty są dostosowywane do liczby użytkowników i wybranych modułów, więc każdy kupujący musi odbyć rozmowę z działem sprzedaży, zanim pozna kwotę.
Wyłącznie umowa roczna: kilka niezależnych poradników dla kupujących informuje, że nie ma planu miesięcznego, więc zespół musi zobowiązać się do wydatków na cały rok, zanim potwierdzi dopasowanie. Komentarze z G2 opisują też duże podwyżki cen przy odnowieniu.
Licencjonowanie według stanowisk i modułów: FAQ Muck Rack potwierdza, że koszt rośnie wraz z liczbą użytkowników i wybranymi modułami dodatkowymi (np. zaawansowana analityka, dystrybucja), więc cena odzwierciedla dostęp do platformy i wielkość zespołu, a nie liczbę faktycznie uzyskanych publikacji w mediach.
Sprawdzone u źródła
Nagłówek na stronie cennika Muck Rack brzmi „Simple, transparent pricing” (prosty, przejrzysty cennik), ale każde wezwanie do działania to „Talk to our team”. FAQ wprost zadaje pytanie „Why doesn't Muck Rack list its pricing publicly?” (Dlaczego Muck Rack nie podaje cen publicznie?) i odpowiada, że oferty są dostosowywane do liczby użytkowników i wybranych modułów. [źródło]
Poza formalnym cennikiem, biblioteka treści edukacyjnych Muck Rack (artykuły poradnikowe Learn, a nie strona z cennikiem) podaje typowe ceny roczne w przybliżeniu od $5,000 do $53,000, przy czym większość zespołów płaci około $15,000/rok. Jest to orientacyjna kwota z materiałów marketingowych, a nie wycena ani gwarantowana cena. [źródło]
Werdykt. Muck Rack to właściwy wybór dla wewnętrznego zespołu komunikacji, który co tydzień kontaktuje się z mediami i chce rocznej bazy rozliczanej per stanowisko z wbudowanym CRM i monitoringiem, a nie jednej wspólnej skrzynki z zapytaniami.
Baza mediów, dopasowywanie dziennikarzy przez AI oraz narzędzie do pitchowania i monitoringu, włączone do pakietu produktów Semrush i sprzedawane w ramach konta Semrush.
Cena$149/mies. do $279/mies.Najlepsze dlaZespoły PR in-house lub agencje, które potrzebują stałej bazy dziennikarzy, pitchowania wspieranego przez AI i monitoringu mediów na dużą skalę, a nie kupujący, który chce jednej konkretnej, nazwanej publikacji.Trustpilot2.7/5 (4 opinie, bardzo mała próba, nieprzejęty profil)Capterra3.8/5 (19 opinii)
Cennik: $149/mies. (plan Base, rozliczany rocznie) $279/mies. (plan Pro, rozliczany rocznie, środkowy pakiet z monitoringiem i śledzeniem pitchy, którego potrzebuje większość komercyjnych użytkowników PR)
Base
$149/mies., rozliczane rocznie
Wyszukiwarka mediów cytowanych przez AI, globalna baza mediów z wyszukiwaniem AI, rekomendacje dziennikarzy przez AI, narzędzie do pitchowania mediom, wsparcie AI w pisaniu, analityka e-maili
Pro
$279/mies., rozliczane rocznie
Wszystko z planu Base oraz monitoring mediów wspierany przez AI, dane o odbiorcach i ruchu w mediach, eksport kontaktów, planowanie follow-upów, śledzenie od pitchu do publikacji
Business
$499/mies., rozliczane rocznie
Wszystko z planu Pro oraz śledzenie obecności konkurencji w mediach i benchmarking publikacji, markowe grupy wyszukiwania w monitoringu, 50,000 monitorowanych wzmianek medialnych miesięcznie
Zalety
Prawdziwa globalna baza mediów i dziennikarzy z dopasowaniem dziennikarzy opartym na AI oraz asystentem AI do pisania i pitchowania, służącym do przygotowywania i wysyłania działań outreach na dużą skalę
Monitoring mediów wspierany przez AI oraz (w planach Pro/Business) dane o odbiorcach i ruchu poszczególnych mediów i śledzenie od pitchu do publikacji, dzięki czemu wyniki można mierzyć, a nie tylko wysyłać pitche
W planie Business śledzenie obecności konkurencji w mediach i benchmarking publikacji względem rywali, czego samodzielne narzędzia do pitchowania rzadko oferują w pakiecie
Wady
Publikowany cennik katalogowy obejmuje tylko plany roczne ($149-$499/mies., rozliczane rocznie), bez widocznej stawki miesięcznej, a dostęp wymaga teraz konta Semrush zamiast samodzielnego logowania do Prowly
Zgodnie z własną Billing Policy Prowly subskrypcje odnawiają się automatycznie, a wszystkie wniesione opłaty są nieodwołalne i bezzwrotne, przy czym rezygnacja wchodzi w życie dopiero z końcem bieżącego opłaconego okresu
To narzędzie do pitchowania i baza danych, a nie gwarancja publikacji: w żadnym planie nie ma pewności medium ani rezultatu, wolumen monitoringu jest ograniczony (np. 50,000 wzmianek/miesiąc w planie Business), a dodatkowe stanowiska kosztują extra ($20/mies./użytkownika)
Sprawdzone u źródła
Na własnej stronie głównej Prowly widnieje obecnie napis „Prowly is now the Semrush AI PR Toolkit”, a rejestracja odbywa się przez konto Semrush. [źródło]
Opublikowany cennik Semrush podaje Base $149/mies., Pro $279/mies. i Business $499/mies., wszystkie rozliczane rocznie, z 7-dniowym bezpłatnym okresem próbnym i bez planu darmowego. [źródło]
Werdykt. Prowly, obecnie Semrush AI PR Toolkit, pasuje zespołowi PR, który chce bazy mediów wspieranej przez AI i narzędzia do śledzenia zgłoszeń w ramach rocznej umowy z Semrush, a nie bezpłatnej, niefiltrowanej listy zapytań prowadzonej przez jedną osobę.
część Featured (nazwa prawna Terkel, Inc., korporacja z Delaware działająca jako Featured). Featured przejął HARO od Cision w kwietniu 2025 r. i jest także właścicielem Connectively.
Bezpłatny e-mail z zapytaniami dziennikarzy wysyłany 3 razy dziennie, należący obecnie do Featured („the AI co-pilot for PR”) i przez niego prowadzony, który kieruje użytkowników do płatnej platformy Connectively.
Cena$0Najlepsze dlaSamodzielni założyciele, autorzy i małe firmy, które mają czas na codzienne pitchowanie, chcą bezpłatnej lub taniej (poniżej $30/mies.) ekspozycji w wielu formatach earned media i nie potrzebują gwarancji konkretnego medium ani adresu URL.G24.9/5 (5 opinii, w profilu „Featured.com” na G2, opinie z 2023 roku, gdy produkt nadal działał pod marką Terkel, przed przejęciem HARO)Trustpilot3.9/5 „Great” (17 opinii, własny profil Featured.com na Trustpilot; osobny profil Connectively ma 2.8/5 przy 7 opiniach)
Cennik: $0, e-mail HARO jest bezpłatny zarówno dla dziennikarzy, jak i źródeł. Najtańszy płatny upgrade to Connectively Lite w cenie $11/mies. przy rozliczeniu rocznym ($19/mies. przy płatności miesięcznej). $0 za podstawowy newsletter HARO, z którego korzysta większość źródeł. Wśród kupujących, którzy przechodzą na wyższy plan, pakiet „Lite" od Featured ($29/mies. przy rozliczeniu rocznym, $348/rok) jest oznaczony jako „MOST POPULAR" na własnej stronie cennika Featured.
HARO email (helpareporter.com)
$0
Zestawienie zapytań dziennikarzy wysyłane e-mailem 3 razy dziennie, nielimitowane pitche, bezpłatne zarówno dla dziennikarzy, jak i źródeł, finansowane ze sponsoringu newslettera, a nie z opłat użytkowników
Featured, Free
$0
Featured Chat do wyszukiwania okazji medialnych, codzienne narzędzia do pitchowania, dopasowywanie zapytań dziennikarzy; „łagodny dzienny limit” wykorzystania AI/kredytów
Featured, Lite
$29/mies. przy rozliczeniu rocznym w kwocie $348/rok lub $39/mies. w rozliczeniu miesięcznym
5 razy większe wykorzystanie AI niż w planie Free; przepływy pracy dla zapisanych okazji; rozbudowany czat AI do pisania i researchu
Zalety
Connectively (odnowiona platforma Q&A od Featured) udostępnia zapytania HARO „the moment they go live”. Na własnej stronie Featured czytamy: „Featured owns and operates Help a Reporter Out. That means Connectively members see HARO queries the moment they go live, before the inbox floods”, czyli płatny dostęp daje przewagę szybkości nad bezpłatnym zestawieniem wysyłanym 3 razy dziennie.
Płatne plany dodają alerty słów kluczowych/tematów (do 25, wysyłane w czasie rzeczywistym w Connectively Pro, wobec 3 dziennie w planie Free) oraz asystenta AI do pisania (Featured Chat / Connectively AI), który ogranicza ręczną pracę przy przeglądaniu trzech dziennych zestawień po około 40-100 zapytań każde.
Płatne plany Featured obejmują znacznie więcej niż samo HARO: zapytania dziennikarzy agregowane z Substack, X i LinkedIn, deklarowaną bazę 814,000 aktywnych podcastów, monitoring GEO/widoczności w AI oraz wyszukiwanie okazji na artykuły autorskie i wystąpienia. Tych typów okazji nie zapewnia rejestracja w HARO za $0.
Wady
Brak gwarancji publikacji, medium ani typu linku w żadnym planie: odpowiedź w HARO/Connectively to zgłoszenie konkurujące z innymi o wybór jednego dziennikarza, a jeśli zostanie wykorzystane, to redakcja, a nie wykupiony plan, decyduje, czy link będzie dofollow, nofollow, czy tylko tekstowym podaniem źródła.
Realny wolumen jest zarezerwowany dla płatnych poziomów: plan Free w Connectively ma limit 3 odpowiedzi i 1 artykułu autorskiego miesięcznie, a plan Free w Featured daje tylko „łagodny dzienny limit” użycia AI. Kto potrzebuje realnej przepustowości, musi więc przejść na płatny poziom (od $11/mies. w Connectively do $1,199-$1,499/mies. w Featured Team Pro+).
Plany zespołowe mają limit 25 stanowisk, po którym wymagana jest indywidualna wycena Enterprise. W planach Pro/Business w Connectively dodatkowe stanowisko jest rozliczane według pełnej stawki za stanowisko (potwierdzone na żywo: jedno dodatkowe stanowisko Business podniosło rachunek z $99 do $198/mies. przy rozliczeniu miesięcznym), a nie według rabatu ilościowego.
Sprawdzone u źródła
„Featured jest właścicielem i operatorem Help a Reporter Out. Oznacza to, że członkowie Connectively widzą zapytania HARO od razu po ich publikacji, zanim skrzynka zostanie zalana.” [źródło]
Stopka strony głównej HARO głosi: „Powered by Featured, your AI co-pilot for PR.” [źródło]
Werdykt. HARO to dobry wybór dla każdego, kto chce dokładnie takiego bezpłatnego modelu bezpośrednich zgłoszeń jak w SOS, ale za którym stoi firma, Featured, a nie jedna osoba, z opcjonalnymi płatnymi planami dla szybszych alertów.
Korporacyjna platforma do monitoringu mediów, social listeningu i baz danych mediów, sprzedawana w ramach indywidualnych umów rocznych, bez publicznego cennika.
CenaTylko wycenaNajlepsze dlaDuże zespoły PR/komunikacji i agencje, które potrzebują ciągłego monitoringu mediów i social media na skalę korporacyjną, obejmującego wiele marek, rynków i języków, a nie pojedynczej publikacji.Trustpilot1.7/5 (17 opinii)
Zalety
Platforma analizy mediów i social media w czasie rzeczywistym, obejmująca globalne wiadomości, transmisje i rozmowy w mediach społecznościowych, z warstwą analizy sentymentu i analityki (Media Intelligence + Social Listening).
Duża przeszukiwalna baza dziennikarzy i mediów oraz narzędzia do dystrybucji komunikatów prasowych i raportowania PR, służące do tworzenia list mediów i mierzenia zasięgu publikacji (Media Database + Media Relations + Press Distribution + PR Reporting).
Funkcje klasy korporacyjnej w wyższych planach: integracje API/MCP, niestandardowe dashboardy oraz mechanizmy zarządzania i uprawnień przeznaczone do obsługi wielu marek lub klientów (agencji).
Wady
Ceny są wyłącznie na zapytanie: strona cennika Meltwater sama stwierdza, że stosuje „tailored pricing rather than a one-size-fits-all list” („ceny szyte na miarę zamiast uniwersalnego cennika”), a każdy plan (Starter, Pro, Enterprise, Agency) prowadzi do „Contact Sales”. Żaden kupujący nie zobaczy konkretnej kwoty przed rozmową z działem sprzedaży.
Umowy mają opublikowany minimalny okres 12 miesięcy i odnawiają się automatycznie na kolejny pełny okres tej samej długości, chyba że którakolwiek ze stron przekaże pisemne zawiadomienie o nieodnowieniu co najmniej 60 dni przed wygaśnięciem. Po wystawieniu faktury zobowiązań płatniczych nie można anulować, a opłaty nie podlegają zwrotowi (Meltwater General Terms and Conditions, Meltwater News US Inc., obowiązujące od 5 kwietnia 2025).
Produkt to platforma do monitoringu, listeningu i kontaktu z mediami, a nie publikacja: pomaga zespołowi znaleźć dziennikarzy i śledzić publikacje, ale nie gwarantuje, że jakiekolwiek konkretne medium cokolwiek opublikuje. Wynik nadal zależy wyłącznie od własnego pitchu klienta.
Sprawdzone u źródła
Strona cennika Meltwater stwierdza: „Meltwater uses tailored pricing rather than a one-size-fits-all list. Your quote is customized to your goals, the modules you choose, and the scale of your program.” („Meltwater stosuje ceny szyte na miarę zamiast uniwersalnego cennika. Wycena jest dostosowana do Twoich celów, wybranych modułów i skali programu.”) W każdym planie wezwaniem do działania jest „Contact Sales”. [źródło]
Ta sama strona cennika podaje, że większość partnerstw opiera się na umowach rocznych z minimalnym okresem obowiązywania 12 miesięcy. [źródło]
Werdykt. Meltwater to właściwy wybór dla dużego zespołu komunikacji, który potrzebuje całodobowego, globalnego monitoringu mediów i social mediów dla wielu marek, a nie jednego bezpłatnego newslettera z zapytaniami, i jest gotów negocjować 12-miesięczną umowę wyłącznie na zapytanie.
Platforma PR wspierana przez AI („your co-pilot for PR”, czyli „twój współpilot w PR”), która wyszukuje możliwości współpracy z dziennikarzami, podcastami, publikacji autorskich, wystąpień i nagród, aby użytkownicy mogli sami przedstawiać swoje propozycje; jest właścicielem i operatorem HARO oraz Connectively.
Cena$0/mies. do $29-79/mies.Najlepsze dlaNiezależni specjaliści PR, marketerzy in-house i małe agencje, które chcą mieć stały, samodzielny proces zgłoszeń obejmujący zapytania dziennikarzy (HARO/Connectively), podcasty i publikacje autorskie, z pomocą AI w redagowaniu i ustalaniu priorytetów odpowiedzi.Trustpilot3.9/5 („Great”), 17 opinii na dzień 2026-10-04; sam Trustpilot zaznacza „0 reviews in the last 12 months”, więc próba jest mała, a to nie jest aktywnie, stale odświeżany strumień opinii
Cennik: $0/mies. (Free, na zawsze); najtańszy płatny poziom to Lite za $29/mies. przy rozliczeniu rocznym ($348/rok) lub $39/mies. przy rozliczeniu miesięcznym; $29-79/mies. przy rozliczeniu rocznym ($348-$948/rok) obejmuje większość indywidualnych kupujących (Lite jest oznaczony jako „Most Popular”); agencje potrzebujące maksymalnej przepustowości wybierają Pro+ za $239/mies. przy rozliczeniu rocznym ($2,868/rok)
Free
$0/mies.
Bezpłatnie na zawsze. Ten sam zestaw funkcji co w planach płatnych (Featured Chat, dopasowywanie zapytań dziennikarzy, podstawowe narzędzia kontaktu), ale z najniższym dziennym limitem użycia AI, przykładowo: 2-3 okazje tygodniowo.
Lite (Most Popular)
$29/mies. przy rozliczeniu rocznym w kwocie $348/rok lub $39/mies. przy rozliczeniu miesięcznym
5x dzienny limit użycia AI z planu Free. Dla niezależnych specjalistów: przepływy pracy dla zapisanych okazji, rozbudowany czat AI, wyższe tygodniowe limity wysyłania zgłoszeń.
Pro
$79/mies. przy rozliczeniu rocznym w kwocie $948/rok lub $99/mies. przy rozliczeniu miesięcznym
5x limit użycia planu Lite (25x Free). Dla zaawansowanych użytkowników prowadzących pełną działalność PR: maksymalny dzienny limit, stworzony dla zespołów.
Zalety
Jedna subskrypcja odblokowuje pełny zestaw funkcji w każdym płatnym pakiecie: Featured Chat, dopasowywanie zapytań dziennikarzy (HARO/Connectively/LinkedIn), wyszukiwanie podcastów i artykułów autorskich, okazji do wystąpień i nagród, monitoring mediów oraz śledzenie widoczności w wyszukiwarkach AI (GEO). Pakiety różnią się wyłącznie dziennym limitem wykorzystania AI, a nie tym, które narzędzia są dostępne.
Bezpośredni dostęp, za pośrednictwem oprogramowania, do przychodzących zapytań HARO/Connectively, które Featured posiada już i obsługuje samodzielnie (według własnych danych Featured: ponad 150,000 zarejestrowanych źródeł i ponad 75,000 dziennikarzy/blogerów w samym HARO), zamiast korzystania z osobnego, niepołączonego narzędzia.
Plany zespołowe (Team Lite/Pro/Pro+, $199-$1,499/mies.) obejmują do 25 loginów członków zespołu za jedną stałą opłatę, bez dopłat za stanowisko, ze wspólną pulą wykorzystania i panelem administratora, co jest rzadkością w kategorii, w której zwykle płaci się za każde stanowisko.
Wady
Każdy pakiet, łącznie z najwyższym płatnym Pro+, jest rozliczany według dziennego limitu wykorzystania AI/kredytów, a nie liczby publikacji czy rezultatów. Kupujący płaci za zdolność do wysyłania pitchy, a nie za gwarantowany efekt, a stałe, intensywne korzystanie wymaga pakietu Pro+ za $239-299/mies.
Ceny katalogowe opierają się na przedpłacie rocznej (stawka rozliczana miesięcznie jest wyższa o ok. 20-25%, np. Lite kosztuje $39/mies. przy płatności miesięcznej wobec $29/mies., jeśli z góry zapłaci się $348 za rok), a zgodnie z Regulaminem Featured wszystkie opłaty są bezzwrotne po pobraniu, przy czym anulowanie lub obniżenie pakietu zaczyna obowiązywać dopiero w kolejnym cyklu rozliczeniowym.
Nie ma wyboru, które medium, podcast lub dziennikarz ostatecznie wykorzysta pitch, brak deklarowanej gwarancji, że dany pitch zostanie wybrany, i brak opublikowanej polityki dotyczącej tego, czy powstałe linki są nofollow czy dofollow. Użytkownik walczy o miejsce we wspólnej, konkurencyjnej puli zapytań, zamiast kupować wskazaną, potwierdzoną publikację.
Sprawdzone u źródła
Opublikowane ceny indywidualne na dzień 2026-10-04: Free $0/mies.; Lite $29/mies. przy rozliczeniu rocznym ($348/rok) lub $39/mies. miesięcznie; Pro $79/mies. przy rozliczeniu rocznym ($948/rok) lub $99/mies. miesięcznie; Pro+ $239/mies. przy rozliczeniu rocznym ($2,868/rok) lub $299/mies. miesięcznie. Wszystkie pakiety mają identyczne funkcje i różnią się wyłącznie dziennym limitem wykorzystania AI. [źródło]
Ceny zespołowe (stała opłata, do 25 stanowisk w każdym planie): Team Lite $199/mies., Team Pro $499/mies., Team Pro+ $1,499/mies. Enterprise jest wyceniany indywidualnie, tylko na zapytanie („Contact sales”). [źródło]
Werdykt. Featured to właściwy wybór dla samodzielnego specjalisty PR, który chce wspieranego przez AI procesu pitchowania obejmującego zapytania HARO, podcasty i artykuły z podpisem, z płatnymi planami o większej przepustowości niż bezpłatny, niekuratorowany kanał SOS.
Markowy newsroom online oraz CRM z kontaktami do mediów do wysyłania pitchy do dziennikarzy i śledzenia publikacji.
Cena€100/mies. do €250/mies.Najlepsze dlaZespoły PR/komunikacji, które chcą prowadzić własne, stałe działania prasowe i utrzymywać stały markowy newsroom, zamiast kupować pojedynczą publikacjęCapterra4.7/5 (67 opinii)
Cennik: €100/mies. (przy płatności rocznej; €150/mies. przy płatności miesięcznej) €250/mies. przy płatności rocznej (plan „Standard”, oznaczony jako najpopularniejszy poziom Prezly)
Essential
€100/mies. przy rozliczeniu rocznym (€150/mies. przy rozliczeniu miesięcznym)
1 strona/newsroom, 1 użytkownik, do 5,000 kontaktów, nieograniczona liczba materiałów, pełna analityka, branding Prezly w newsroomie
Standard
€250/mies. przy rozliczeniu rocznym (€300/mies. przy rozliczeniu miesięcznym)
1 strona, 2 użytkowników, do 10,000 kontaktów, newsroom white-label, lokalizacja/automatyczne tłumaczenie, e-maile na własnej domenie
Enterprise
Wycena indywidualna (kontakt z działem sprzedaży)
Indywidualne limity stron i użytkowników, premium onboarding, wsparcie 24/7, niestandardowe układy, SSO, SLA z dostępnością 99%
Zalety
Markowy newsroom online w wersji white-label (od planu Standard) z pełną analityką, który należy do Ciebie i w którym możesz publikować bez ograniczeń czasowych, a nie jednorazowa strona.
Wbudowany CRM z kontaktami do mediów ze śledzeniem pitchy (otwarcia, kliknięcia, odpowiedzi) i rejestrowaniem publikacji w jednym panelu, zastępujący arkusz kalkulacyjny i pocztę e-mail.
Przejrzysty, opublikowany cennik samoobsługowy z prawdziwym 14-dniowym okresem próbnym (bez karty kredytowej i bez rozmowy z handlowcem), aby zacząć od planu Essential lub Standard.
Wady
Ceny podano tylko dla planów Essential i Standard; Enterprise jest dostępny wyłącznie na zapytanie („Contact sales”), bez publicznych kwot dla większych zespołów lub liczby kontaktów.
Plany roczne domyślnie odnawiają się automatycznie, wymagają pisemnego wypowiedzenia z 30-dniowym wyprzedzeniem i nie podlegają zwrotowi, nawet jeśli zrezygnujesz w trakcie okresu.
Limity użytkowników i kontaktów są ścisłe w każdym planie: Essential ma limit 1 użytkownika i 5,000 kontaktów, Standard 2 użytkowników i 10,000 kontaktów, więc rozwijający się zespół musi zmienić plan lub przejść na indywidualną wycenę Enterprise.
Sprawdzone u źródła
Plan Essential: €100/mies. przy rozliczeniu rocznym lub €150/mies. przy rozliczeniu miesięcznym, 1 użytkownik, 1 newsroom, do 5,000 kontaktów. [źródło]
Plan Standard: €250/mies. przy rozliczeniu rocznym lub €300/mies. przy rozliczeniu miesięcznym, 2 użytkowników, do 10,000 kontaktów, newsroom white-label. [źródło]
Werdykt. Prezly to właściwy wybór dla zespołu, który chce prowadzić własne, stałe działania z mediami z poziomu newsroomu z własną marką i CRM, zamiast czekać na wspólną, niefiltrowaną skrzynkę z zapytaniami.
Kompleksowa platforma obejmująca bazę mediów, workflow pitchowania/CRM oraz wielokanałowy monitoring mediów i social mediów dla zespołów PR i komunikacji, uzupełniona o asystenta AI o nazwie PR CoPilot.
CenaTylko wycenaNajlepsze dlaZespoły PR/komunikacji ze średnich firm i agencji, które chcą jednej subskrypcji obejmującej wyszukiwanie kontaktów medialnych, pitchowanie oraz wielokanałowy monitoring (wiadomości/radio i telewizja/social media/podcasty) i którym odpowiada negocjowanie wyceny oraz rocznej umowy z działem sprzedaży zamiast zakupu według opublikowanego cennika.TrustpilotNieprzejęty profil, 0 recenzji (zweryfikowano w paź 2026)Capterra3.3/5 (10 recenzji, zweryfikowano w paź 2026)
Zalety
Duża, przeszukiwalna globalna baza kontaktów medialnych połączona z workflow kontaktu/CRM („Agility Outreach”) do budowania list, wysyłania pitchów i śledzenia, kto otworzył wiadomość lub odpowiedział.
Wielokanałowy monitoring i social listening w jednym miejscu: wzmianki w wiadomościach, radiu i telewizji, social mediach i podcastach, z analizą sentymentu, alertami w czasie rzeczywistym oraz zaplanowanymi/automatycznymi raportami z publikacji.
Warstwa AI (PR CoPilot) do tworzenia pitchów i wskazywania odpowiednich dziennikarzy, a także dedykowany zespół opieki nad kontem/wsparcia, czyli to, co recenzenci chwalą najczęściej i najkonsekwentniej zarówno na Capterra, jak i TrustRadius.
Wady
Ceny są wyłącznie na zapytanie: agilitypr.com/pricing zwraca błąd 404, a aktywne strony planów (Agility Outreach, Monitoring, Enterprise, Social Listening, Newswire) pokazują listy funkcji bez kwot w dolarach, a każde wezwanie do działania prowadzi do formularza kontaktowego z działem sprzedaży lub rezerwacji dema.
Standardowa umowa odnawia się automatycznie na kolejny pełny rok, chyba że klient wypowie ją co najmniej 90 dni przed datą odnowienia, a w każdym okresie odnowienia opłaty rosną o 8% (według własnych Terms and Conditions Agility).
Produkt to baza kontaktów oraz zestaw narzędzi do pitchowania i monitoringu, a nie gwarancja publikacji: daje narzędzia i grono odbiorców, by dotrzeć do dziennikarzy, ale to, czy, gdzie i kiedy jakikolwiek materiał się ukaże, nadal zależy od konkretnego reportera, bez z góry sprzedanego konkretnego medium czy potwierdzonego adresu URL.
Sprawdzone u źródła
agilitypr.com/pricing zwraca błąd 404; aktywne strony z cenami są pod adresami /plans i /plans-4 i obie wymieniają poziomy produktów (Agility Outreach, Monitoring, Enterprise, Social Listening, Newswire) bez kwot w dolarach, kierując każdego odwiedzającego do „Speak to an Expert” lub formularza kontaktowego. [źródło]
Standardowa umowa odnawia się automatycznie na kolejne 1-roczne okresy, chyba że klient złoży pisemne wypowiedzenie z 90-dniowym wyprzedzeniem przed datą odnowienia (na adres [email protected]), a opłaty rosną o 8% przy każdym odnowieniu. [źródło]
Werdykt. Agility PR Solutions to właściwy wybór dla zespołu ze średniej firmy lub agencji, który chce mieć bazę mediów, proces pitchowania i monitoring wielokanałowy w jednej rocznej subskrypcji wyłącznie na zapytanie, a nie bezpłatną skrzynkę z zapytaniami.
Globalna agencja informacyjna tier-1 do dystrybucji komunikatów prasowych, należąca do Cision; ceny wyłącznie na zapytanie.
CenaTylko wycenaNajlepsze dlaSpółki publiczne, zespoły IR/compliance i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują dystrybucji na poziomie regulowanych obowiązków informacji finansowych (kanały AP i terminale finansowe) i akceptują wycenę wyłącznie na zapytanie, uwarunkowaną członkostwem.Trustpilot2.0/5 TrustScore („Poor”), wg trustpilot.com/review/prnewswire.com
Zalety
Prawdziwa infrastruktura agencyjna tier-1: bezpośrednie kanały do Associated Press oraz głównych terminali finansowych i medialnych, do których większość tańszych serwisów nie dociera, co ma znaczenie przy regulowanych ujawnieniach finansowych.
Redakcja, w której (według informacji na ich własnej stronie) pracują redaktorzy ze średnim doświadczeniem powyżej 12 lat, oraz wsparcie 24/7/365 w koordynacji komunikatów objętych embargiem lub wrażliwych czasowo.
Szczegółowe targetowanie obiegu: według kraju (170+), języka (40+), stanu/regionu/miasta, branży, wertykalu i tematyki, dzięki czemu komunikat można skierować do konkretnego segmentu redakcji, zamiast rozsyłać go wszędzie.
Wady
Nigdzie na własnej stronie nie podaje ceny: prnewswire.com/pr-distribution-and-placement/ stwierdza jedynie, że „koszty są zróżnicowane”, i kieruje każdego odwiedzającego do formularza „Request a Demo”; jedyny sposób, by poznać kwotę, to przekazać handlowcowi swoje dane kontaktowe.
Sprzedaje zasięg w obiegu geograficznym/branżowym/tematycznym, a nie konkretne, wskazane z nazwy medium. Ich własne FAQ opisuje targetowanie według kraju, regionu, branży i tematyki, bez możliwości wyboru ani weryfikacji, które konkretne medium opublikuje komunikat.
Wymaga odrębnego rocznego członkostwa ($99 do $249/rok według ich własnych Terms & Conditions) przed dystrybucją jakiegokolwiek komunikatu, doliczanego do wycenianej opłaty za komunikat; Service Term odnawia się automatycznie i domyślnie rośnie o 5%, chyba że klient wypowie go na piśmie z 90-dniowym wyprzedzeniem.
Werdykt. PR Newswire to właściwy wybór dla spółki publicznej lub zespołu IR, który potrzebuje regulowanej dystrybucji depeszowej na poziomie Reg FD do AP i terminali finansowych, czego nie zapewni ani bezpłatny newsletter z zapytaniami, ani katalog sprawdzonych mediów.
Mająca siedzibę na Florydzie firma SEO oferująca produkty linkowe/PR/contentowe w cenach jednostkowych podanych publicznie, obok miesięcznych usług zarządzanego SEO w progach budżetowych, w której media wybiera HOTH (według przedziału Domain Rating), a nie klient.
Cena$150 do $150-$450Najlepsze dlaAgencje i marketerzy in-house, którzy chcą zamawiać u jednego dostawcy produktowego backlinki, komunikaty prasowe, wzmianki PR i usługi „AI visibility” osobno lub w miesięcznym abonamencie zarządzanego SEO, bez samodzielnego weryfikowania poszczególnych wydawców.G2~4.3/5 (46 opinii, według fragmentu wyników wyszukiwania profilu G2; sama strona G2 zwróciła błąd 403 przy bezpośrednim pobraniu)Trustpilot4.5/5 (272 opinie, sprawdzone na żywo 2026-10-04)
Cennik: $150 (Link Outreach lub Press Release, każdy w jednorazowej stałej cenie jednostkowej). Bardzo zróżnicowane w zależności od produktu: jednorazowe zamówienia linków/PR zwykle $150-$450; miesięczne retainery zwykle $1,000-$10,000/mies., zależnie od wybranego poziomu managed SEO lub usługi specjalistycznej.
Link Outreach
$150
Jednorazowa publikacja linku w przedziale DR; medium wybiera HOTH i ujawnia je po publikacji
Link Insertions
$200
Jednorazowe wstawienie linku do istniejącego, odpowiedniego artykułu w serwisie wskazanym przez HOTH
Platinum Links
$375
Jednorazowa publikacja linku wyższej klasy
Zalety
Przejrzyste, publiczne ceny jednostkowe dla pojedynczych produktów linkowych/PR (Link Outreach, Link Insertions, Platinum Links, Press Release, Exclusive Media Links), które klient może zobaczyć i porównać przed zamówieniem, w przeciwieństwie do wielu konkurentów w link buildingu, którzy działają wyłącznie na zapytanie.
Jeden dostawca obejmuje szeroki zakres lejka, od jednorazowych zamówień linków za $150 po abonamenty na widoczność w AI za $5,000/mies. i zarządzane SEO za $10,000/mies., więc klient może skonsolidować wydatki u jednego opiekuna zamiast żonglować wieloma dostawcami.
Duża liczba publicznych opinii (272 recenzje na Trustpilot, 4.5/5 TrustScore na dzień 2026-10-04) daje klientom większe publiczne doświadczenie do zweryfikowania niż w większości butikowych firm link buildingowych.
Wady
Medium nie jest wybierane przez klienta: produkty linkowe sprzedaje się według przedziału Domain Rating (np. DR 20+/30+/40+/50+), a konkretny wydawca jest ujawniany dopiero po publikacji materiału, więc przed zapłatą nie ma wyboru medium z nazwy.
Usługi managed SEO w modelu retainer są sprzedawane w czterech stałych miesięcznych przedziałach budżetu ($1,000/$2,500/$5,000/$10,000, z hasłem „popracujemy z dowolnym budżetem, jaki nam Państwo przekażą”), a nie w formie wyceny poszczególnych świadczeń. Kupujący nie widzi więc z góry, na jakie media, linki ani jednostki treści ten budżet zostanie przeliczony.
Rezygnacja wymaga pisemnego powiadomienia na 15 dni przed datą odnowienia, w przeciwnym razie zostanie naliczony kolejny cykl rozliczeniowy. Zgodnie z opublikowanym regulaminem (Terms of Service) klient nie może anulować żadnego podpisanego SOW/zamówienia.
Sprawdzone u źródła
Opublikowane ceny jednostkowe (potwierdzone na żywo na stronie cennika dostawcy, 2026-10-04): Link Outreach $150, Link Insertions $200, Platinum Links $375, Press Release $150 (wszystkie jako jednorazowa opłata stała); Exclusive Media Links $450. [źródło]
Opublikowane ceny miesięcznych retainerów: Digital PR $1,500/mies., Earned Media $3,500/mies., AI Discover $5,000/mies. [źródło]
Werdykt. Wybierz The HOTH, gdy agencje i marketerzy in-house, którzy chcą zamawiać u jednego dostawcy produktowego backlinki, komunikaty prasowe, wzmianki PR i usługi „AI visibility” osobno lub w miesięcznym abonamencie zarządzanego SEO, bez samodzielnego weryfikowania poszczególnych wydawców..
część nie znaleziono dowodów na istnienie spółki dominującej; strona i Terms of Service przedstawiają firmę jako prowadzoną przez założyciela (CEO Joe Davies), działającą niezależnie
Brytyjska agencja link buildingu i digital PR oferująca produkty w formie gotowych pakietów: publikacje backlinków sprzedawane według przedziału Domain Rating/ruchu, a także pakiety zarządzanych kampanii „Grow”.
Cena$81/publikacja do $135/publikacjaNajlepsze dlaAgencje i resellerzy, którzy muszą szybko kupić większy wolumen backlinków po opublikowanej cenie za publikację, bez poświęcania czasu zespołu na weryfikowanie poszczególnych mediów.G23.8/5 (9 opinii), potwierdzone na g2.com/products/fatjoe/reviews, pobrane bezpośrednioTrustpilot4.8/5 „Excellent” (472 opinie), potwierdzone na trustpilot.com/review/fatjoe.com, pobrane bezpośrednio
Cennik: $81/publikacja (Blogger Outreach, poziom DR10+), $135/publikacja (DR30+, poziom, który sam fatjoe oznacza jako „Most Popular”); w przypadku kampanii pakietowych Pro AI za $2,025/kampania to pakiet Grow oznaczony przez fatjoe jako „Popular”
Blogger Outreach, DR10+
$81 / publikacja
Witryna z ruchem 0-1k miesięcznie, realizacja od 14 dni, tworzenie treści w cenie, do-follow, 1 anchor/URL, dożywotnia gwarancja linku
Blogger Outreach, DR20+
$108 / publikacja
Witryna z ruchem 0-5k miesięcznie, takie same gwarancje jak powyżej
Blogger Outreach, DR30+ (Most Popular)
$135 / publikacja
Witryna z ruchem 100-10k miesięcznie, takie same gwarancje jak powyżej
Zalety
Opublikowane, gwarantowane ceny za publikację: każdy pakiet obejmuje gwarancję Domain Rating, gwarancję ruchu wg Ahrefs, dożywotnią gwarancję wymiany linku oraz 100% gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli te warunki nie zostaną spełnione.
Szybka realizacja w pakiecie: publikacje ruszają „od 14 dni”, napisanie oryginalnej treści jest wliczone w cenę (bez osobnej opłaty za copywriting), a każda publikacja jest widoczna w panelu z eksportowalnym plikiem CSV white-label do odsprzedaży.
Infrastruktura dla skali w agencjach: ponad 40,000 kont agencyjnych, dedykowany „concierge” w pakietach Grow, który ustala proporcje anchor textów/adresów URL na potrzeby zamówień hurtowych bez zaangażowania klienta, oraz 10% rabatu dla kupujących, którzy wybierają cykliczne wydatki.
Wady
Brak wyboru mediów i wcześniejszej akceptacji: kupujący wybiera przedział Domain Rating/ruchu (np. „DR30+”), a z własnego FAQ fatjoe wynika, że konkretnego bloga i treści nie można zweryfikować ani zatwierdzić przed publikacją, są widoczne dopiero później.
Podstawowa cena w USD to przybliżone przeliczenie waluty, a nie cena bazowa: obie strony z cennikiem podają „USD is approx conversion”, co oznacza, że cena umowna jest ustalana w GBP, a kwota w dolarach widoczna dla kupującego z USA może się zmieniać wraz z kursem.
Kredyt zakupiony na koncie wygasa po 12 miesiącach od zakupu (kredyt otrzymany w prezencie/promocyjny po 6 miesiącach), a wszystkie opłaty są bezzwrotne po złożeniu zamówienia; zmiana anchor textu lub docelowego adresu URL w zrealizowanym zamówieniu może wiązać się z opłatą administracyjną w wysokości £15, według uznania fatjoe.
Sprawdzone u źródła
Ceny Blogger Outreach za publikację, pobrane bezpośrednio ze strony w dniu sprawdzenia: DR10+ $81, DR20+ $108, DR30+ $135 („Most Popular”), DR40+ $243, DR50+ $378, DR60+ $513, wszystkie z realizacją „from 14 days delivery”, z wliczonym napisaniem treści, do-follow i dożywotnią gwarancją linku. [źródło]
Ceny zarządzanych kampanii Grow, pobrane bezpośrednio ze strony w dniu sprawdzenia: Basic $675, Pro $1,350, Pro AI $2,025 („Popular”), Ultimate $4,050, Ultimate AI $5,400 za kampanię; strona wyraźnie zaznacza „USD is approx conversion”. [źródło]
Werdykt. Wybierz FatJoe, gdy agencje i resellerzy, którzy muszą szybko kupić większy wolumen backlinków po opublikowanej cenie za publikację, bez poświęcania czasu zespołu na weryfikowanie poszczególnych mediów..
Jeśli celem są wypowiedzi sprawiające wrażenie organicznych w najlepszych mediach, których żaden płatny dostawca nie może obiecać (New York Times, Washington Post, Wall Street Journal), a kupujący ma realną wiedzę merytoryczną oraz czas, by śledzić do trzech e-maili dziennie i szybko pisać osobiste odpowiedzi, SOS jest naprawdę lepszym wyborem: jest bezpłatny, działa już dziś, a zdobyta wypowiedź w takim tytule niesie rodzaj autorytetu, którego kupiona publikacja nie twierdzi, że powtarza. Wygrywa też bezapelacyjnie u osób bez budżetu marketingowego, ponieważ Essentras wymaga płatności, a SOS tylko czasu.
Zmierzone, nie zadeklarowane
Liczby stojące za tą stroną
Każde porównanie na tej stronie opiera się na dwóch elementach, które przeliczamy, zamiast je deklarować: aktualnym katalogu tego, co faktycznie sprzedajemy, oraz stale prowadzonym badaniu odpowiedzi wyszukiwarek opartych na AI. Oba są podlinkowane poniżej, aby można było je zweryfikować.
Dane korpusu przeliczono 14 października 2026. Dane katalogu są aktualizowane na bieżąco.
Jak porównywaliśmy
Każdą cenę na tej stronie odczytano z publicznego cennika dostawcy w dniu 4 października 2026, a nie z zewnętrznych zestawień. Jeśli dostawca niczego nie publikuje, w wierszu widnieje „tylko wycena", a nie szacunek. Na potrzeby tego zestawienia sprawdzono 63 cenników dostawców.
01Czy każdy pakiet jest wyceniony publicznie, także największy, czy najwyższy plan kieruje do rozmowy z działem sprzedaży?
02Czy można wiedzieć, które medium opublikuje materiał, zanim zapłacisz, czy dopiero po tym, jak dziennikarz wybierze Twój pitch?
03Jak wygląda dzień odnowienia: minimalny okres, okres wypowiedzenia i to, czy opłaty już wniesione podlegają zwrotowi.
04Czy koszt rośnie wraz z liczbą prób, czy z wynikami, i co kupiono w miesiącu, w którym nic się nie ukazało.
05Czy zasady dotyczące linków, dofollow lub nofollow, są podane przed zakupem, czy w całości zostawione każdemu wydawcy.
Celowo pominięte. Pominięto resellerów dostawców już ujętych w zestawieniu, usługi, które w czasie oceny nie przyjmowały nowych klientów, oraz każdego dostawcę, którego główna obietnica wymagałaby złamania regulaminu platformy.
Essentras sprzedaje usługi w tej kategorii, dlatego ta strona nie jest neutralną recenzją. Każda kwota podana dla konkurencji to publicznie dostępny cennik, który można sprawdzić na stronie danego dostawcy. Argumenty za wyborem konkurenta zamiast nas przedstawiamy przy każdym wpisie, zamiast je pomijać.
Wersja skrócona
Source of Sources to dobry wybór, jeśli masz prawdziwą wiedzę ekspercką, czas na przeglądanie do 3 e-maili dziennie i chcesz bezpłatnie spróbować zdobyć cytaty w mediach, których nie obieca żaden płatny dostawca. To zły wybór, jeśli potrzebujesz gwarantowanego medium, potwierdzonego linku lub pewności, że zgłoszenie zostanie wykorzystane, a ten format nie oferuje żadnej z tych rzeczy. Aby uzyskać taki rezultat, lepszym zakupem jest imienna publikacja z katalogu, takiego jak Essentras, lub płatna subskrypcja na zgłaszanie się do dziennikarzy o większej skali, taka jak Qwoted czy Connectively.
FAQ
Alternatywy dla Source of Sources (SOS), FAQ
Ile kosztuje Source of Sources?▾
Source of Sources jest bezpłatne na każdym poziomie. Strona główna informuje, że lista nie kosztuje ani grosza, nie ma płatnego pakietu, limitu użytkowników ani karty w systemie. Zamiast opłaty subskrypcyjnej operator prosi o dobrowolne darowizny na rzecz 2 wskazanych organizacji charytatywnych. Ponieważ nie ma płatnego planu, nie ma też na co przejść, jeśli potrzebujesz większej liczby zapytań lub lepszego filtrowania, niż daje bezpłatny biuletyn.
Czy warto korzystać z Source of Sources?▾
Jeśli masz realną wiedzę ekspercką oraz czas, by przeglądać do 3 e-maili dziennie i szybko odpowiadać, tak: to bezpłatna szansa na media, których nie obieca żaden płatny dostawca, w tym Wall Street Journal i New York Times. Mniej warto, jeśli potrzebujesz gwarantowanego medium, potwierdzonego linku lub jakiejkolwiek pewności, że zgłoszenie zostanie wykorzystane. Ten format, z założenia, nie oferuje żadnej z tych rzeczy.
Jaka jest najlepsza alternatywa dla Source of Sources?▾
To zależy od tego, czego faktycznie potrzebujesz. Qwoted i Connectively to najbliższe płatne wersje tego samego modelu odpowiadania na zapytania, o większej skali. HARO oferuje ten sam bezpłatny format bezpośrednich zgłoszeń, ale stoi za nim firma, a nie jedna osoba. Essentras to alternatywa dla kupującego, który chce imiennej, gwarantowanej publikacji z potwierdzonym adresem URL zamiast kolejnej skrzynki do monitorowania.
Czy istnieje bezpłatna alternatywa dla Source of Sources?▾
Tak. HARO (Help a Reporter Out), należące obecnie do Featured, to bezpłatny biuletyn z zapytaniami dziennikarzy, wysyłany 3 razy dziennie, czyli ten sam podstawowy format, który wskrzesza SOS. Connectively także oferuje bezpłatny poziom: 3 odpowiedzi i 1 artykuł autorski miesięcznie, zanim zaczną się plany płatne od $11/mies. przy rozliczeniu rocznym.
Czy Source of Sources gwarantuje publikacje w mediach?▾
Nie. Odpowiedź trafia do prywatnej skrzynki jednego dziennikarza, a to, czy i gdzie zostanie zacytowana, zależy wyłącznie od jego oceny. Usługa zapewnia dostęp do zapytań, a nie potwierdzone publikacje, i nie daje żadnych gwarancji dotyczących publikacji, medium ani terminu.
Dlaczego mogę zostać usunięty z Source of Sources?▾
Zgodnie z regułą serwisu każdy subskrybent, który wyśle odpowiedź nie na temat lub o charakterze autopromocyjnym, zostaje usunięty na stałe, bez wyjątków i bez odwołań. To odcięcie wynikające z polityki treści, a nie system ostrzeżeń, więc nie ma opublikowanej procedury odwoławczej, jeśli zostaniesz usunięty.
Co się stanie, jeśli Source of Sources zostanie zamknięte lub zmieni się?▾
Nikt nie może tego powiedzieć z pewnością. SOS prowadzi osobiście Peter Shankman jako projekt finansowany z darowizn, bez wskazanego kanału wsparcia, SLA ani zobowiązania do ciągłości poza jego własnym zaangażowaniem. Ta struktura z jednym operatorem to realny czynnik dla każdego, kto polega na niej jako na długoterminowym kanale relacji z mediami.
Czym różni się Source of Sources od Essentras?▾
SOS daje ekspertowi surowy dostęp do wspólnego strumienia zapytań dziennikarzy i pozwala odpowiadać bezpłatnie, bez kontroli nad tym, czy dziennikarz wykorzysta cytat i jaki link z tego wyniknie. Essentras sprzedaje bezpośrednio rezultat: imienną publikację w opublikowanej cenie, z potwierdzonym adresem URL uzgodnionym przed płatnością, bez zgłaszania się do dziennikarzy i bez cyklu odpowiedz i czekaj. Essentras również nie może obiecać pozycji w rankingu ani cytowania w AI i nie konkuruje z zerowym kosztem SOS ani z jego szansą na tytuły takie jak New York Times.
Porównuj dalej
Ta sama decyzja z trzech innych perspektyw: bezpośrednie porównanie, ranking kategorii i to, co faktycznie oznacza zmiana dostawcy.
Każda cena, termin realizacji i zasada dotycząca linków są widoczne, zanim cokolwiek wydają Państwo. Bez abonamentu, bez formularza wyceny, bez układów, których nie da się sprawdzić.